1 EXAKTA Qe Baron Q I 1 'jKalilclccu Ijle heeschheid het spreken JlL~> belet, helpen ONZE VERVOLGROMAN iMBlllllilIlllllllilli 22 het toestel met het juiste reflexbeeld voor alle objec tieven. Door verschillende verwisselbare objectieven kan de Kine-Exacta op onovertroffen wijze aan den beeldhoek, het perspectief en de belichting van het onderwerp worden aan gepast. Het sterk vergrootende mat glas van het monoculaire reflex systeem der Kine.-Exacta toont U automatisch in de lichtkap de beeld begrenzing zonder parallax en maakt het U mogelijk de scherpte nauwkeurig in te stellen. Uitvoerige prospectussen kosteloos. DRESDEN-STRIESEN 48 ALLEENVERTEGENW. DR. K. HEYNDERICKX, HUGO DE GROOTSTRAAT 17a, DEN HAAG De door artsen aanbevolen tandpasta bevat 00075% organisch jodium, waarvan 0 000035 gr jodium door het tandvleesch opgenomen en daardoor in de inwendige organen van het lichaam verspreid wordt. Jcd'JCallklccci is een aangenaam schuimende tandpasta van uitstekende kwaliteit (zonder chloorzure c a I i u m) met een lekkere frissche smaak. De uiterst kleine hoeveelheid organisch jodium is voldoende om de mondholte gedurende langen tijd te ontsmetten (wetenschappelijk bewezen en daardoor de tanden zoowel als het tandvleesch voor ontsteking en vooral ook tegen de in de geheele wereld verspreide tandwolf (Paradentose) te beschermen. JtxL'^KallJclfHXL is voorts door artsen erkend als voorbehoedmiddel tegen verkoudheid, aderverkalking (Arteriosklerose) en als stimulans voor alle lichaams functies. Co.. Hamburg 19 DepotPharmaceuti- sche Union, Hilversum P. de Hooghlaan 34 De aangenaam schui- mende Gezond- heids-Tandpasia. VIERDE HOOFDSTUK De bouwer Roo<ling was niet gewend, over zijn plannen gras te laten groeien. Toen bij mot Lantema voor tien Zaterdagavond afsprak, balf door, balt' over de lieg tussohen de twee tuinen, bad bij gezegd: „Vind je goed, dat ik mijn zoon mee breng?" Met een knipoogje. Lantema had gelachen. „Je doet maar," zei bij. „Komen de meisjes ook?" „Die zijn bezet Zaterdag," zei Roo- ding. „0. Ja juist," antwoordde Lantema. Als de meisjes er niet bij waren, werd Adri vanzelf met Han het derde paar. Toen de Roodings bij de Lantema's in de hal stonden, boorde Han viool spelen boven. En ze zaten al een minuut of tien in de voorkamer, toen Adri binnenkwam. Voorstellen. Een gemoe delijk complimentje van Rootling aan Lantema, wegens de dochter. Daarna gaven Adri en Han elkaar een hand en keken ze elkaar aan. „Ik ken u al een paar weken, juf frouw Lantema," zei Han. „Als ik op mijn kamer zit, kan ik bier den beélen tuin doorkijken." „Dan mag ik wel oppassen, dat ik niet gek doe," zei Adri. „Het argelooze lam, door den gier vanuit zijn- liooge nest bespied." „Ik lijk meer op een papegaai in Artis, die met een ketting aan zijn stokje vastzit," zei Han, „I" hoeft niet bang te zijn, dat ik over de heg neer kom strijken, om u te rooven." „Zoolang hij door de vóórdeur binnen mag komen ten minste," kwam Rootling er tusschen. „Gaan we zitten?" zei Lantema. „En krijgen we thee?" Adri schonk in en deelde de kopjes rond. De twee moeders zaten al te lachen samen, en de vaders hadden 't over het huis en over Lantema's "nieu wen auto. Kijken? Ja, graag. Na het eerste kopje thee al gingen ze allen naar de garage, en na het beschei den gepraal van Lantema en de beleefde loftuitingen der Roodings volgde alras de gezamenlijke rit. De oude vrienden zaten voorin, hun eehtgenooten op de achterbank en de jongelui op de klap stoeltjes. Adri en Han praatten maar weinig. Ze namen deel aan het gesprek tus schen de moeders, in zoover dat binnen hun sfeer viel, en wisselden soms een opmerking over hetgeen ze buiten zagen. Elk van beiden keek nu en dan naar het profiel van den ander, en stil zwijgend keurden zij beiden goed, wat ze zagen. Lantema stopte voor ,,'t Meerhuis". „Zullen we hier even neerstrijken?" stelde hij voor. Een voorstel van Lantema werd al- lijd aangenomen. Ze stapten uit-, en Rooding vond handig de beste tafel, die vrij stond. „Gaan we weer zitten?" vroeg Adri. „Ik heb al zulke houten knieën." „Thuis zit je toch ook?" zei Lantema. „Niet zoo geknepen," antwoordde Adri. „En we gingen juist uit, om niet te zitten." „Je vergeet, dat je met vier oude luitjes uit bent, Adri," zei Rooding. Het stadium „juffrouw Lantema" had hij overgeslagenmet het recht van een vadersvriend, die een meisje in haar wieg heeft zien liggen. „Misschien wilt 11 met mij oven 't park rondloopen," vroeg Han. „Dolgraag," zei Adri, en ze stond al, met een sprongetje, op een der gra nieten treden van hot terras. De vadeTS keken elkaar met lachjes aan. „Komen jullie nu eerst even zitten," ried mevrouw Lantema, „en bestel wat. 't Park loopt niet weg." Zij dronkende ouders met slokjes, de jongelui met teugen. „Zullen we dan maar?" zei Adri. Zij en Han stonden op en gingen. Zo keken naar bloeiende heesters, naar het meertje en naar jonge eendjes, in de breede sloot, of smalle vaart, waarvan het meertje een ronding was. Daarachter was er geen bloementuin meer, maar boscligrond, met hooge wilgen en berken achteT vTuchtboomen. Naast en soms acjjter elkaaT dwaalden ze weggetjes en kronkelpaadjes af. „Ik hoorde vioolspelen, toen we kwa men," begon Han. „Was u dat?" „Ja, wat dacht u anders? De meid?" Hij lachte. „Natuurlijk. Ik vroeg 't maar om op gang te komen. U speelt goed. Was dat Mozart, wat u aan 't oefenen was?" „Nee," zei ze, „Monteverdi." „Ken ik, niet." „Een zangerige Italiaan uit de zes tiende eeuw," lichtte ze hem in. „Zong aria's met zijn keel en met vioolsnaren. Speelt u ook?" „ik ben een afvallige dilettant-pia nist." „Hoezoo afvallig?" „Ik speelde vroeger iederen avond; maar verleden jaar heeft mijn vader een véél te goed radiotoestel gekocht, met gramofoon en piok-up. En als je door Lamond en Backhaus en Bxailowsky je oude favorieten hoort spelen, ver gaat, je de lust, de lucht en je ooren te martelen met je eigen gebroddel." „Ik kan 't, me indenken," zei Adri. „Maar ik bekijk 't anders. Je kunt wel dansen, al dans je niet met de bruid! En 't genot van de overwonnen moei lijkheid heb je alleen als je zelf speelt, of tobt. Ik zwoeg iederen dag, om mijn toon gaver te krijgen. Als dat een beetje lukt, ben ik zielsgelukkig al speel ik Hopsa Janneke bij wijze van treurwals." „Die kwestie van toonvorming heb je hij piano natuurlijk niet," zei Han. „Houdt u niet van viool?" „Dm te hooren wel, maar niet om te doen. Ik vind een piano mannelijker. Steviger en kantiger klank, en comple ter. niet zoo afhankelijk." „Dus meneer loopt graag op zijn eigen beenen," schertste Adri. „En een vrouw- mag van u de eerste viool spelen." „J-ja," zei Han. „Krulletjes fiedelen boven de mannelijke accoorden als een man de maat slaat." Hij keek naar haar gezicht. Dat speel- sche converseeren mocht hij wel, bij wijze van sport, maar onder de woorden door voelde hij hun ware verhouding van jongen man tegenover een jong meisje.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 22