I I kimm ILOEiEMLAMl Een woning langs de Walchersche wegendie letterlijk is bedolven onder de bloemen. Een hoekje ran den tuinwaar de bloemenpracht nog geen pla groentebedden. is moest maken voor Als er iemand begrip voor had, dat je met den bodem zuinig hebt om te gaan, dat ieder hoekje en snippertje ervan waarde heeft en dat je eruit dient te halen, wat je maar krijgen kunt, dan was het de Zeeuwsohe boer. Daar is de grond van onze duur bedijkte en bemalen polders kostbaar genoeg voor. Maar bij alle zuinigheid op z'n duren grond, bij alle eischen van den huidigen productieslag, heeft toch de boerin ook van 't jaar geen afstand kunnen doen van een enkel hoekje of strookje rondom 't huis, om er haar lievelingsbloemen te kweeken. Al viel dat stukje van 't jaar dan ook wat krapper uit dan in andere seizoenen. En zoo heeft vooral Walcheren, dat om z'n bloemenliefde bekend is, toch van den zomer en nn tot diep in 't najaar toe, het fleurig aanzien van z'n wegen behouden, dat onzen dorpen en ons landschap zoo'n bijzondere be koring te meer verleent. De Zeeuwsohe boer heeft zijn plicht gedaan en geprodu ceerd, wat .er van hem verwacht werd maar de vrouw heeft er den fleur van den hof en de blijdschap van ons landschap niet aan opgeofferd. En daar zijn we beiden dankbaar voor! Bloemenweelde. Rijk bloeiende dahlia's. Kr is geen huis zonder bloementuin op Walcheren. Ue jeugd heeft schik in de bloemenpracht. (Opnamen Panorama-Dellaert)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 24