BRIEVEN VAN DEN DRÉ GEMENGD FOTO NIEUWS Ijnjii: ULVENHOT'T, 30 October. 1041 Amico, 't Jaar spoeit weer ten ende. Moei en zwaar smakken (le leste blaren uit 't geboomt. Stil peist den ouwen buiten deur den graauwen schemer van deus tij, waarin den dag maar schriele binnen valt langs 'n spleet van dikke nevel- gordijnen, die zwaar van den lagen hemel plooien. En 't licht dempen veur den Rouw van Allerzielen, die over d'èèrde floerst. „Allerzielen. 't wordt gevezeld binnen de bosschen, die vol staan van 'nen stiltewemel, van onzegbaren wee moed, die over oew zielement daauwt lijk den doom over den verlaten akker daargunder. „Allerzielen. 't Wordt gevezeld binnen onze stille bosschen, in den tik van neveldruppen, die tranen in den zachten bojem. En schuiven de nevel gordijnen 'ns efkes open, valt 'n dunne Bamis-zon binnen in den rouwenden buiten, dan glanst 't natte takkenrag lijk zilverdraad om de donkere boom- pilèèren, zwart van 't water. Dan flak kert hier en daar 't gele vlammeke van 'n leste herfstblad, dan strepen lange schadnws over den fonkelbruinen boscli- bojem en dan echoowt efkes 'nen hoo- gen sjilp van 't, kwieke boschveugeltje teugen de lichtstreep aan, in 't kwijnen de bosch. Leste blaren wemelen lijk lierfstkapel- le.n deur '.t besc.heien zonueke. Ze flieren op 't trage windeke, dat deur den nat ten doom nie vort kan komen. Ze wor den gedragen op den herfstgeur, die- van den zweetenden blarenbojem opkrin- gelt. En ik raap 't op, zoo'n leste blaaike en peis er naar mee triestigheid. Ik peis. en weet eigens nie waarover. Ik weet alleen: als 't windeke in m'n oogen waait, 'n dikke traan drupt op m'n blaaike, da'k stillekes nou loslaat Loslaat naar den wachtenden èèrde. 'n Konijn mee fel opstaande lepels zit verrast daar ginderwijd, te midden in de blaauwe dreef, 'n Kaauw wiekt daar boven mee dof gerucht, dwars over 't zilverspinsel van de leege eiken, waarin toch nog rosse vlamkes branden. Schuins steken blaauwe zonnebuSsels deur den doom, die smoort in de bosch drevels. Even is den dag opengegaan, maar de stilte suist om m'nen kop. Fluistert van Allerzielen, hier in deuze groote sterf kamer van 't bosch, waarin tóch even den dag binnenviel langs 'n spleet van de dichtgeplooide hemelgordijnen En weer wemelen 'n paar leste blaren naar den èèrde. 't Is gedaan, 'n Jaar spoeit ten ende. Amico Dit is mijnen lesten brief dien gij ont vangt. Den zomer is om. Ook mijnen blaren- kroon viel leeg. 'n Traan drupt op deus leste blaaike, da'k stillekes nou loslaat.... Loslaat naar den wachtenden èèrde.... Den zomer is om. Zelfs den nazomer is al vergaan, we wachten nou 't Nuuwe Tij. 't Nuchtere, nuuwe Tij, dat z'n winterscli licht hel neerklast deur de leege hoornen. De blaren vallen. Vallen naar den wachtenden èèrde. Ze waren zoo schoon We zagen ze plooien uit den knop. Zon- deurschenen wiegen op den tak, lijk fonkelende keerskes. vlammend in den jongen voorjaarsdag. We zagen ze uitgroeien, dié blaaikos, tot éénen tieren kroon, gesierd mee den zang der veugelen. We zagen 'm, den fieren blarenkroon, in den rossen zomer avond, lijk éénen pronk van zonne- bockee's hooggeheven ten praal staan teugen den hemelspiegel, éénen glans van bonten pèèrlmoer. We zagen ze rijpen, de blaren, in de wondere kleuren van den nazomer, als de avondvlammen lekten uit de gothieke boogramen van ons kerkske. Ze wier den deur die zonnevlammen aange raakt en bloeiden dan in alle kleuren van 't vuur. En waren ze op z'n aller schoonst, dan. dan smeulde alle leven weg. Lieten ze los van den boom en plensden neer als 'n dikke traan in den èèrde van Allerzielen. Soms weg- flierend als 'nen vlinder, blomsehoon. Maar ze vergaan, vergaan; 't heele blarengeslacht vergaat in 't bosch der eeuwen. Ze vergaan tot eerde, tot voeiing van de nuuwe knoppen, die straks weer losbolsteren als 't Nuuwe Tij zijnen Paasch viert. En als mijn brieven van zooveule jaren vijftien jaren, amico, in deus schoone Panorama ik zeg: als mijn brieven dienen mengen lijk die rijpe bl&arkens tot voeiing van den bojem, waaruit 'n nuuw Voorjaar, 'ne nuuwen Tijd verrijzen zal in de schoonheid van 'nen vredigen Paasch, dan ben ik content, dan is deus taak ten goeie volbracht. Nou ga 'k er afscheien. Den nacht gaat vallen. Ik schreef deus leste briefke in de schemering, de zon zonk bloed rood weg achter den blarengedekten èèrde, zacht van versche graven en tra nen. 'k (laai de blinden veurdoen. Veur 't; lest: Veul groeten van Trui, Dré III, den Eeker en lijk 't al tij was, gin horke minder van oewen t. a. v. DRÉ Uit den inhoud van dezen brief zal het onzen lezers gebleken zijn, dat d'n Dré, na een vijftien jarige,verdienstelijke medewerking aan ons blad, afscheid heeft ge nomen. In een begeleidend schrij ven deelt d'n Dré ons mee, dat hij dit „met een bloedend hart" deed en ook ons laat dit afscheid zeker niet onverschillig. Namens onze lezers danken wij d'n Dré voor zijn langdurige medewerking, die, naar wij weten, steeds veel waar deering mocht ondervinden. Redactie Panorama-Ons Zuiden Kr worden tha ns hooge eischen aan de kookkunst gesteld. In vele plaatsen des lands geeft men dan ook kookcursussen, die een groote belangstelling opwekken. ln de landbowwhuishoudschool te Oss werd, onder leiding ran mej. v. d. Wielen, gedemonstreerd koe men aardappelen kan „hoen deren" in plaats van schillen. Verder werd een heerlijk hulspotje bereid! De cohimissaris der provincie Limburg, graaf Mde Mar chant et d' Amsembourg, installeerde den nieuwen burgemeester van Venlo, mr. J. TI. Zanders, en hing hem de ambtsketen om. Foto's Het Zuiden-Spieringrs 5 Het Zuidcn-Moussault 1 Het Zuiden-Font oyn 1. Vier paartjes in één familieDezer dagen traden te Goirle, bij Tilburg, een vader en zijn drie dochters gelijkertijd in het huwelijk. Ken foto van den merkwaardig en huwelijksstoet, waarvoor groote belang stelling bestond. Voorop vader C. van Boxtel en mej. Adriaansen; daarachter mej. K. van Boxtel en de heer F. van Puijenbroek. mej. A. van Boxtel en de heer AWouters, mej. ,J. van Boxtel en de heer M. Gooien, Ken week vóórdat de heer Ch. J. van der Aa zijn zilveren jubileum zou her- denken als oprichter-direc teur der N. V. Kon. Leder- fabriek „Oisterwijk"te (Hsterwijk, is hij na een kortstondige ziekte over leden. De rouwstoet passeert de fabriek. Speel méér mondharmonica Te Den Bosch werd, onder leiding van den heer Trigt, propagandist der mondharmonica-fabrieken Hohnereen demon stratie gegeven door een eorps uit Oss. Al dra meldden zich diverse Bossche muziekUefhebbertjes. De musicus ,1Gaossen testte de sollicitantjes voor het kome n de Bossche mondharmo nicacorps De heer F. Evers, de vroegere aanvoerder van het heerenelftal van de hoekeyvereeniging M.O.P., trad te Vught in het huwelijk met mej. A. Sillamis, die ge durende meerdere jaren het dameselftal van dezelfde club aanvoerde, liet bruidspaar hij liet verlaten van het raad huis te Vught, Mej. J. van Delft vierde haar zilveren jubi leum als i hef fin van het filiaal van het Areha-bedrijf. te Waalwijk. De jubilaresse in een weelde van bloemetjes.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 26