fie Freule VIM KRUSCHEN door Eduard Stans 1? ONZUIVER BLOED VEROORZAAKT RHEUMATISCHE PIJNEN, - n HET automatische 29 deur. Mevrouw Rooding trad binnen. „Willen de heeren nog thee vanavond?" vroeg ze. „Ik heb al tweemaal geroepen." „Ik ga mee," zei haar man. Han zei niets. - „Wou jij je thee boven hebben, Han?" „Nee, moeder, ik ben klaar, en ik moet direct weg. Ik kom beneden wel even een financieele relaties met Lantema. Dat kopje drinken." vind ik onkieseh." Hij wou naar zijn eigen kamer en liep „Wie is er over de toekomst begon- in de gang vóór zijn vader. nen, jij of ik?" „We komen er nog wel eens op terug, „Ik. Maar ik had 't over mijn werk. hè?" zei Rooding. Daar hebt n overheen gepraat, om over Han zweeg, uw eigen zaken te beginnen." „Als jij niet zoo op was gespoten, had ZEVENDE HOOFDSTUK je a.1 lang gezien, hoe de radertjes in elkaar passen. Maar nu zal ik't over een „Ik ga 't, huis uit; ik huur morgen anderen boeg gooien. Jou op stap laten een kamer," mopperde Han, toen hij op gaan en je driehonderd gulden per zijn kamer was om een schoonen boord maand geven kin ik niet, als ik dat om te doen en een zakdoek te pakken, bouwcrediet niet krijg. Dus als we haken ,,'t Is de tiende vandaag. ik zit nog en oogen krijgen met de Lantema's, blijf zeven weken aan de krant vast. Dan jij aan je krant en ik in 't. kleine werk. haal ik mijn handje geld van de bank Krijg ik dat bouwcrediet wel, dan kan en ik verdwijn." ik een ander zaakje aanpakken, waar ik Maar toen hij zijn tlieé had gedron- in hoogstens een jaar een halve ton of ken en op straat liep, was hij kalmer, meer mee verdien. Schoon in mijn han- Nu moet ik niet als een blind paard den. Die halve ton kan ik bij jouw krant doorhollen, dacht hij. Eerst kalm voor in de zaak steken, en dan zou jij een mezelf uitzoeken, wat er met me gebeurt baan kunnen krijgen, als adjunct-direc- en hoe ik er vóór sta. teur of zooiets, waar je al je energie in Het lukte hem echter niet, geregeld kon ontplooien, zoodat je met je te denken, want hij voelde zich onbo- vrouw. haaglijk, door die strubbeling met zijn „Mijn vrouw? L' praat net of ik al vader. Hij leek onverschillig, hij zeilde half getrouwd ben." en zwom, en hij praalde soms met de „Nou ja," zei Rooding. „Ik heb 't kracht van zijn groote handen, maar hij over de mogelijkheid, dat jij en Adri...." kon niet tegen ruzie, al was 't maar met „Als brave wieltjes in uw machine inenschen. om wie hij niets gaf. Hij meedraaien!" smaalde Han. „Hoe zij kreeg er van binnen een gevoel door of er over denken zou, weet ik niet er iets tegen den keer in zat. Dat onaan- of liever: zij zou er ook voor bedanken, gename gevoel stremde telkens zijn Maar ik doe 't zeker niet. En voor een gedachten. baantje als onder-directeur bij de Post- Vader bedoelde 't natuurlijk goed. hoorn bedank ik ook! „Dan blijft alles zooals 't een maand of drie geleden was," zei Rooding. „Of 't ecne, óf 't andere.' Maar Han bedoelde 't zelf ook goed. Daar had je een van de misères des levens dat mensehen, die 't allebei goed bedoelden, elkaar konden dwars- „Er is nog een derde," riep Han. „Ik zitten en knauwen met hun goede be gooi er den boel bij neer en ik ga t huis doelingen. Misschien was dat, de oorzaak uit én ik zie, hoe ik me red met schrij- van het onbehaaglijke gevoel, dien bit- ven." teren nasmaak van ruzie en kibbelarij. „En met de rafels aan je. broek." Dat moest eerst weer wegslijten. „Goed, dan rafels aan mijn broek." In zidke mijmerij verliep menige „Mooie vertooning, als je naast Adri poging van Han, om ordelijk over den loopt." toestand en over zijn toekomst na te „Wie zegt u, dat ik naast Adri wil denken. Maar er was nóg iets, dat zijn loopen?" stoof Han andermaal op. „U gedachten stremde: het beeld van Adri, zegt, dat ik verliefd op haar ben ik in het schelle licht, dat zijn vader met heb er nog niets van gemerkt! Ik laat woorden had aangeknipt plotseling, me geen meisje opdringen, en ik vind Verliefd op Adri? Goed, misschien haar te goed, om haar voor pion op uw was hij verliefd. Zij was. een meisje zoo schaakbord te laten-gebruiken!" sierlijk en zoo zuiver, als hij maar ooit Nu was liet Rooding, die opstond. kon hopen te ontmoeten. Haar gezichtje, „Je redeneert als een eindje worst haar verschijning, de klank van haar vanavond, Han," zei hij. „Denk maar stem waren hem dierbaar. Maar zijn eens na. We praten nog wel eens. Ont- hand naar haar uitsteken? Daar voelde houd één dingik heb Adri alleen hij zich een te groote nul voor. Wil je genoemd, omdat ik meende een geluk- een meisje veroveren, dan moet je je kig toeval op te merken en als vader gelijk met haar voelen, en in zekeren liet, reelit. dacht te hébben, ronduit met zin iets boven haar. Hij voelde zich wél je te praten. Ik laat, jou óók zeggen, de man, de sterke man, tegenover het wat je wilt,." fijne teere meisje, maar alleen lichame- „Dat is zoo, vader," moest Han toe- lijk. Innerlijk was hij niet groot genoeg, geven. „Maar er zijn dingen, die je niet om tot haar schouders te reiken. Dol- aan kunt raken, zonder ze t,e beschadi- graag wou hij haar beschermen, haar gen. Ik weet niet, of er ooit iets had kun- vertroetelen zelfs hij had het nog nen groeien tusschen Adri en mijmaar nooit zoo gedacht, maar nu zijn vader als ik van een meisje ga houden, wil ik gepraat had, wist hij 't helder maar zuiver van haar houden om haarzelf, het recht daartoe vragen, of zelfs op en dan moet zij van mij houden óók eischen, kon hij niet. Als hij zijn hoofd zuiver om mezelf. Dus dan moet er niet, omhoog kon steken met het besef: dit 't idee tusschen hangen: de oudelui of dat, bén ik, presteer ik, heb ik bereikt hebben 't bestoken, er is een zeker in 't, leven, dan. Zijn vader had het percentage van de toenadering aan er ruw uitgeflapt, maar nu de woorden kunst- en vliegwerk te danken. IT hebt er waren, moesten ze maar blijven: dan dus uw doel voorbijgeschoten er zou hij 't een heerlijkheid vinden, haar komt niets van terecht. Ik pas er voor." Er kwam een kort klopje op' de Vervolg op blz. 32 )»- LIEFDE OP DE EERSTE BLIK. Betooverd is hij door haar frisch gelaat, haar blozende wangen en bloeiende lippen. Zij is daarom nog meer ge hecht aan KHASANA rouge en lippenstift. KHASANA'S natuurlijke nuancen zijn kissproof en bestand tegen weer, wind en water. Een ver zorging door KHASANA is vooriedereen mogelijk. KHASANA I mporteut Globe Trading Co Ltd. 44. Singel, Amsterdam C. zooals deze ook verwekt worden in vochtige huizen en bij mensehen die een natuurlijk tekort krijgen aan lichaamsbeweging. - Kruschen's aansporende werking op de bloed zuiverende organen stimuleert dat tekort, Kruschen Salts spoort die organen aan en naarmate liet bloed dan weer sneller gaat stroomen worden onzuiverheden, die zich an ders gaan vastzetten en ophoopen tot haarden van pijn, afgevoerd langs natuurlijken weg. De werking van Kruschen is zoo volmaakt natuurlijk en zoo heilzaam voor het heele gestel. Eigenlijk moest iedereen Kruschen nemen, bij de eerste aanwijzing! Daarmee voor komt ge noodeloos lijden, daarbij blijft ge U jeugdig voelen, vrij van pijnen en ongemak, ongezonde dikte, onvoldoende spijsvertering, alles oorzaak en gevolg van onzuiver bloed. Wacht niet tot morgen, begin liever vandaag nog met Kruschen Salts - het oude beproefde recept sinds ISSti. Bij alle Apoth. en Drog. 1.47, 0.76, 0.41. N.V. Rowntree Amsterdam Hoe komt het dat VIM zeep bespaart? Doordat VIM allerlei dingen in de huishouding minstens zoo goed reinigt als zeep. Hier door komt meer zeep beschikbaar voor de wasch. Vermijd scherpe schuurmiddelen bij het reinigen van keukengerei, want al Uw potten en pannen, enz. moeten thans langer mee gaan dan vroeger. Reinig alles zacht en veilig met VIM dat nooit krassen geeft. Gebruik voor potten, pannen, schilderwerk, houtwerk, vloeren en tegels uitsluitend VIM, in handige busverpakking. Heeft U wel eens geprobeerd hoe uitstekend VIM is voor het reinigen van vuile handen? REINIGINGSMIDDEL EEN RADION FABRIKAAT - OVERAL ZONDER BON VERKRIJGBAAR

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 31