m Castella Castella tandpasta reinigt de .onbereikbare plaatsen"! schuimende TANDPASTA - 11 zoo rustig kunnen sluiten. Hoe staat het matisch vondstje „en misschien met, het meisje, dat je zoo eenzaam in je haar hart gebroken." (Stel je voor, die dorp hebt achtergelaten het meisje, oude Tom bezig een hart te breken!) dat je vergeten hebt sinds je dat ver- „Zorg er voor, dat ik je zoo gauw moge- vloekte geld hebt geërfd? O, ik weet er lijk kwijt ben." alles van. Toen je nog een arme student Ik draaide Tom den rug toe en wuifde in de medicijnen was, was ze goed ge- mijzelf in den spiegel toe. Ik hoorde noeg voor je. Maar ntt, nu je zooveel hem bewegen en keerde mij snel om. Ik geld hebt, is het wat anders. Ik vraag vond 't geen prettig idee, dat plotseling me af, hoe ze over je denkt. Het spijt, honderdachtennegentig pond van ach- me, Hopper, dat ik gedwongen ben over teren op mij zouden vallen. Maar Tom zulke dingen te praten, maar je hebt het had zich alleen maar op zijn zijde ge- zoo goed verborgen gehouden en je hebt keerd en lag met een arm over zijn ge- je rol zoo goed gespeeld, dat ik je nooit zicht. Hij sprak nu een paar woorden, tot zulke dingen in staat, geacht zon vrij wat duidelijker dan te voren, hebben." „Ik zou nooit zoo zoo, op die ma- Arme Tom. Ik kon mijn lachen bijna nier tegen jou gepraat hebben. Wirn, niet houden, toen ik zag hoe hij zich tegen zelfs al had ik andere mensclien len de uitwerking van het verdoovings- gens over je liooren vertellen. Maar zoo middel trachtte te verzetten. Hij werd dra ik op m'n beenen kan staan klaarblijkelijk kwaad en ik kon het draai ik je den nek om v'geet 't hem niet kwalijk nemen. Tom was niet." driftig van nature. Zijn oogen waren Ik voelde me een beetje beschaamd, nu open en er blonken lichtjes in. Maar Maar het was alles om Tom te redden, het gif benevelde nog steeds zijn geest Den volgenden morgen, als ik alles had en hield zijn tong in bedwang. uitgelegd, konden we er samen smakelijk „Gemee -gemeene kerel," stotterde om lachen, hij. „Ik sla- sla je op je gezicht." Ongeveer binnen twintig minuten Hij trachtte van viel Tom weer in den divan op te slaap, maar nu was staan. Ondanks rry, het een gezonde zijn kracht in nor- sluimering. Ik voel- male omstandig- G - - de hem den pols, heden, was hij nu /fcVrtórë-" luisterde naar zijn -zwak. Ik stootte "f jëpj?' ademhaling en liet hem met één arm hem verder met terug. Hij lag me rust. Alles was nor- daar kwaadaardig I maal en Tom was aan te staren als buiten gevaar. Ik een leeuw in een K ging naar de ande valkuil. re kamer en t°lde „Daar kun je j j in bed. een poosje blijven II Toen ik den vol- liggen, oude drift- «7 genden morgen ont- kop," zei ik bij fT waakte, ontdekte mezelf. Ik stond op ik, dat Tom al op en stak mijn pijp - - - was en zich zelfs al aan, want ik had had aangekleed. Hij er behoefte aan te f was weer heelemaal rooken. Ik liep even I de oude, behalve de kamer rond en - dan, dat hij nerveus feliciteerde mijzelf was en een tong met dit schitteren- ,.Ik voel me net als 'n zoem-zoembij had als een schoen- de idee. °V ee" bosje pr'chtige rozen." zool. Toen hoorde ik „Ontzettend stom snurken. Ik keek om. Tom was weer in van me," zei hij peinzend. „Ik weet slaap gevallen. Ik sprong op hem toe me nog te herinneren, dat ik die en gaf hem een slag op zijn kaak. Hij flesch kinine er nogal raar vond uitzien, keek me vriendelijk en onbevangen aan voor ik er wat uitnam. Heeft het als een idioot. Ik .legde mijn pijp weg je veel moeite gekost om me bij te en nam hem flink te pakken. brengen V' „Ik wil, dat je zoo gauw mogelijk Ik zei hem van niet,. Hij scheen zich weer in orde bent en dan onmiddellijk van't lieele geval niet veel te herinneren, mijn kamers verlaat." zei ik op beleedi- Ik kwam tot de conclusie, dat hij zich genden toon. „Ik heb je verteld hoe ik in het minst niet bewust was van de over je denk. Als je nog maar een grein- pogingen, die ik gedaan had, om hem t je eergevoel over hebt, dan zul je je wel wakker te houden en ik besloot hem tweemaal bedenken het gezelschap van niet nader in te lichten. Op een anderen fatsoenlijke mensclien te zoeken. Zij keer, vond ik, als hij zich wat beter is arm, is het niet?" grijnsde ik. „Een voelde, dan konden we er een grapje beetje te eenvoudig en te ouderwetsch over maken. naar onzen smaak, sinds we geld hebben. Toen Tom klaar was om weg te gaan, Je zou haar liever niet aan je deftige bleef hij, met den deurknop al in zijn vrienden voorstellen, is het wel? Hopper, hand, staan en stak zijn hand uit. je bent erger dan de ergste schurk. Wie „Ik ben je erg dankbaar, beste kerel," geeft er overigens wat om jouw geld? Ik zei hij kalm, „dat je je zooveel moeite niet. Ik wed, dat het meisje er ook niets getroost hebt, en dat je dat gezegd om geeft. Als je het niet had, was je hebt. Ik ga haar nu meteen telegra- misschien een kerel. Zooals de zaken nu feeren." staan, heb je je schandelijk gedragen. Vrij bewerkt naar O'Henry. en" ik vond dat werkelijk een dra- (Illustraties A. Heijn) PANORAMA Geïllustreerd weekblad, verschijnt Donderdags. Hoofdredacteur J. A. M. Douwes. Heemstede. Plaatsvervanger W. N. Stuifbergen, Haarlem. Abonnementsprijs 13 cent per week per kwartaal 1.69, lranco per post 1.80 per kwartaal bJJ vooruit betaling losse nummers 16 cent. (Prljsverhooglng toegestaan door het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart onder nr. 17796 N.P. d.d. 23 April 1941.) Voor postabonne menten en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM Nassaulaan 51, Telef. Int. 13866, Giro nr. 142700. AMSTERDAM, Singel 263, Telef. Int. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Provenierssingel 27, Telef. Int. 47133, Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Telef. Int. 111666, Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142. Telef. Int. 13473, Giro nr. 149597. ENSCHEDE, Oldenzaalschestraat 56, Telef. Int. 2188. Giro nr. 383773. ARNHEM, Nieuwe Plein 42, Telef. Int. 24825, Giro nr. 383772. 's-HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27, Telef. Int. 4286. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20. Telef. Int. 5851. Giro nr. 124690. VLISSINGEN. Badhuisstraat 5, Telef. 81. K 1311 TANDPASTA. rr leder gebit bevat kleine holletjes en een tandpasta mag nog zoo goed zijn, zij helpt niet afdoende, als die kleine hoekjes „onbereik baar"' blijven. Daarom wordt aan Dobbelman's Castella tandpasta een wonderlijk ingrediënt toege voegd: het Paridon. Perldon zorgt voor microsco pisch kleine schuimbelletjes, die in de vroeger „onbereikbare plaat sen" dringen. Eindelijk gebitsver zorging voor 100%! l)e eenit>e tandpasta mat PPR I.DON Weer zoo'n goed d^bbelm^n -product! Onvolledige mondverzorging afgedaan!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 11