DE SPROOKJESHUISJES VAN VUGHT Zij worden netjes opgeknapt Het sierlijke kanteel-raadhuis van Vught in herfstomgeving. Op len voorgrond hel vergaren der dorre bladeren. In Vuglit vindt u kleine, typische huisjes, van die witte sprookjeshuisjes niet lange daken, die zóó laag zijn, dat men er gemakkelijk met de hand bij kan reiken> Als vóór en op die huisjes de herfst zijn dorren bladerenovervloed strooit, dan waant men zie,li stellig in sprookjesland't Is er meest stil in de Laan van Maurick en verderop, bij het oude slot van dien naam. Geen menseh ziet men er. Misschien gaat straks langzaam het deurtje open van zoo'n wit huisje en 'komt er een onwezenlijk figuurtje te voorschijn uit een andere wereld. Den laatsten keer, dat. wij er toefden, was er eenige drukte te bespeuren in deze stille omgeving. De schilders hadden de huisjes eens onder handen ge nomen en gaven ze een fr>sch kleurtje. Hoe schoon zullen ze nu te blinken staan, te midden van het hooge geboomte: Een oud sprookje in nieuwe tinten! Een sprookje van grooter afmeting is het. sierlijke kasteel-raadhuis, met die prachtige bosschages, als een fraai decor, en de wijde, glad-geschoren ga zons. Mannen zijn langs de paden bezig de herfstblaren te vergaren, want rond het kasteel moet het er kant uitzien. Het raadhuis, met zijn bordes en aardig torentje, is een pronkjuweel van bouwkunst in deze natuur- schoone omgeving, waar de najaarstinten fonkelen in ongewonen gloed. Van dit oord vol schoon heid en weelderige natuur, van hoofschen bouw en knusse huisjes, van vrien delijke, gemoedelijke sfeer, geven wij hier de foto's van onzen eigen camera man, die zich beijverd heeft de attracties van Vught ge trouw in beeld te brengen. Kaboutertjesonder den kastan jeboom. (Foto's Panorama - De Jong) zijn druk doende knappen de huis jen op te l)it dak is wel héél laag bij den grond.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 16