HERFSTLICHT OP HET MUNSTERPLEIN Monumenten te Roermond De scholieren toeven graag op liet gezellige, zonnige plein. Het bekende Munsterplein te Roermond is een fraai en óók een gezellig plein. Het voornaamste bouwwerk, dat zich daar bevindt, is de monumen tale Munsterkerk, een klassiek gebouw, omgeven door weelderige boomen, die tlians te prijken staan in den kleurigen gloed van den herfsttooi. Op het plein rijst het markante standbeeld van een van Neerland» grootste bouwmeesters, De jeuyil van Roermond verlevendigt het statige stand beeld van den groeten bouwmeester, dr. P. Cuypers, op het Munsterplein. den beroemden Roermondenaar dr. P. J. H. Cuypers, die, naar algemeen bekend is, o.m. het Rijksmuseum en het Centraal Station te Amsterdam schiep. Hoe aardig is het tafereel van jonge studenten, scholieren, die in schilderachtige groepeering de statige statue van dr. Cuypers omgeven; een levendige entourage van het sprekende beeld! Het Munsterplein wordt omsloten door frisschen woningbouw en een ruime poort verhoogt nog het cachet dezer woningen. In een dezer huizen woont de onlangs tachtig jaar geworden zoon van den bouwmeester dr. P. Cuypers, de architect Jos. Cuypers, die o.m. de prachtige kathedraal te Haarlem bouwde. De zoon kan dus steeds een tastbaar bewijs voor oogen zien van de bewondering en den eerbied, die men voor den vader gevoelde. Onze fotograaf trof 't Munsterplein te Roermond aan in den blijden glans der kostelijke herfstzon, op een der vele stralende dagen, die de nazomer ons bracht. De schooljeugd koesterde zich in die late overdaad van zonnelicht en warmte, omgeven door monumen ten van bouw- en beeldhouwkunst en door de kleurige prachten van den herfst. De prachtige herfstboom staal daar als een waker van de Munsterkerk. Onder de schaduwrijke bogen. (Foto's Panorama-de Jong)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 17