Daar Uomen de Zeeuwscfce Aardappels Een aardig beeld van de bedrijvigheid in 7 Zeeuw se he aardappelland: de aar da ppelploeg trekt door develden. En uit de vol gebiste manden worden weer de zakken gevuld Maar zware vrachten worden toch al dadelijk weggereden voor aflevering en vervoer. En de Zeeuwsedie boer troontf ier op zijn pres tatie en zijn product, op den aardappelwagen. Dat ziet er nog uit als een hoorn van overvloed. (Foto's Panorama-Dellaert) Nu ja, het zijn dan wei niet allemaal meer onze beroemde Zeeuwsche bonte en Zeeuwsche blauwe I Die hebben voor 't grootste deel ten minste bij den uitpoot het veld moeten ruimen voor andere soorten, die een grootere opbrengst beloofden. Want het gaat er in deze tijden om, een zoo ruim mogelijke productie aan voedingsmiddelen uit den beschikbaren bodem te krijgen. 't Is nu het seizoen, dat de laatste restanten van den aardappeloogst worden gerooid. En wie er door de Zeeuwsche polders trekt, kan allerwegen in de uitgestrekte aardappelvelden het werk in vollen gang zien. En je kunt zien, dat de oogst van de verbouwde soorten overvloedig is. Al beweren dan ook de deskundigen, dat bij gunstiger zomerweer de knollen grooter hadden kunnen zijn. Gelukkig daarom maar, dat ze per kilo worden gedistribueerd en niet per stuk I Niet alles kan nu voor de consumptie beschikbaar worden gesteldgroote voorraden worden ingekuild voor winter- en voorjaarsmaanden. En bij tientallen komen de aardappels den bodem uit aan 7 daglicht.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 24