JumlumS X>e Baron^ï ■Bij fiwtffendèn fioest,entaaieversfi)'/ning, 6ijfieefaancfmingenensfst/im ONZE VERVOLG ROMAN Z IJ Z IJ i\ I Z E L II Z A M E II 24 gaat het er niet alleen om het slijm op te lossen en het opgeven te vergemakkelijken, maar ook om het gevoelige weefsel der luchtwegen minder prikkelbaar en meer bestand tegen schadelijke invloeden te maken, kortom de oorzaak der kwaal moet worden bestreden. Daarom wordt Silphoscalin door vele geneesheeren in dergelijke gevallen aanbevolen. Ook IJ kunt Silphoscalin gerust LIw vertrouwen schenken. Let echter op den naam Silphoscalin en de groene verpakking. Verkrijgbaar in alle apotheken en drogisterijen. 80 tabletten f 2.10. Geïll. brochure gratis verkrijgbaar. W. Moll, Laan van Leeuwensteijn 40, Voorburg. «le onvolprezen Jiinghans klokken. Dat is liet ftevolp van «Ie tegenwoordige, uitzonderlijke om standigheden. Des te noodzakelijker is liet dan eehter voor alle liefhebbers van werkelijk goede uurwerken, om de herinnering aan hun tech nische voortreffelijkheid en verzorgde, fraaie uitvoering levendig te houden tot den dag, waarop zij wederom zullen verschijnen in de goede klokkeuwinkels. kostelijker en nog meer waarde voor hun prijs biedend dan ooit tevoren, door weer honger ontwikkelde preeisie-teehniek en gelouterde!! smaak, dus NOG BETER, NOG MOOIER f/ n KORTfc INHOI I) VAN HET VOORAFGAANDE: Han Ronding; een jong en energiek journa- t van een plaatselijk dagblad, bemerkt dat in een leegstaande villa achter zijn huis nieuwe bewoners zijn gekomen, maar tegelijkertijd heeft hij ontdekt, dat hij een schattig en alleraardigst buurmeisje heeft gekregen, dat Atlri heet! Oji denzelfden middag dat Han deze ontdekking doel. ontmoeten twee otide vrienden elkaar, die vroeger samen op school en in dienst zyn geweest- het zijn de hoeren Hooding, een groot aannemer, en ban tenia, directeur van de Industricbank, de respectieve vaders van Han en Adri. Han vindt het meisje erg svnijiathiek en maakt al spoedig kennis met haar. De jonge Hooding wil reizend journalist worden; hij heeft hiervoor voor- loopig driehonderd gulden per maand noodig en bespreekt daarom zijn jilannen met zijn vader. Rootling wil een complex huizen bouwen, waarvoor hij een groot bouweredict moet hebben, dat hij van Lantema wil zien te krijgen. Dm hierin te slagen lijkt hem een nauwere verbintenis tnssehen Han en Adri gewenscht. Han is over dit voorstel van z'n vader heftig verontwaardigd en tracht Adri in den vervolge te ontloopcn. De plannen van de beide vaders zijn nu ook Adri bekend. Rooding heeft een stuk grond op liet oog. dat hij van Nelis van Stiel, een vroegeren vriend uit den diensttijd, wil koopen. Lantcma hoort Rooding oji slmksehe wijze uit en vernoemt, dat aan het land veel geld te verdienen is hij maakt misbruik van vertrouwen en doet 't bij Van Stiel voorkomen alsof hij door Rooding gestuurd is. I)e grond is nu zoo goed iris zeker eigendom var. Lanteina. Han 'is inmiddels op kamers gaan wonen. Nu kunt u verder lezeA. Een enkelen keer drongen stout- eigen oude planeet: zijn maatschappe- moedig de woorden in lietn op, lijk streven. die hij zijn vader had liooren Voorshands beloofde dat streven wei zeggen: „Zon je geen zin hebben, haar nig succes. Van zijn vader had hij niets in je armen te nemen en af te zoenen?" te verwachten, en van de krant, ook Of hij daar zin in zou hebben! kon hij niet die was te bescheiden, om een denken, wild opeens. En zelfs: „Niets redacteur de ruime wereld in te sturen, kan me schelen als ik haar ergens ook al waren ze voor 't idee te winnen alleen tref, doe ik 't!" Maar die drift geweest. Geld overhouden kon hij wei- duurde nooit lang. Zoo dééd je niet met nig: rui hij niet meer gratis woonde en zoo'n meisje. Hij zou 't niet willen en at, kon hij zich zijn sportkarretje niet hij zou 't niet durven. Was alles zijn eens meer permitteeren. Dat stond op natuurlijken gang gegaan, dan was hij stal; de fiets was zijn vervoermiddel, een vriend vol toewijding voor haar De zeilboot zou er ook wel aan gaan. geweest; eerbiedig, zonder aanhalerij Meer dan ooit was hij een loondienaar, en zonder iets te vragentot, hij in haat vastgeboeid aan het maandelijksche oogen en in de trekken van haar gezicht envelopje met wat, bankpapier, had gezien, en in den klank van haar Zijn haan laten schieten, en als vnj- stem gehoordik weet en ik erken even journalist den kost zien te winnen, goed als jij, dat we hij elkaar hooien, vooruit zien te komen» Daar kende "En had hij zich dan goed genoeg ge- hij het vak te goed voor. Duizend pro- voeld voor haar, genoeg kerel, zooveel beeren het, één is er, wien het zoowét bóven haar hoewel anderszins ver lukt. Je schrijft, je vindt 't, zelf goed ónder haar als 't hoorde, dan. Dan (allicht), je stuurt 't aan een hoofd- niets. Dan was 't, vanzelf gekomen, redacteur, en je krijgt geen asem. Je Gelijk 't, allemaél vanzelf kwam, als sclioone stuk werk ben je kwijt. Of je het je ware was. En in het tegenoverge-, krijgt 't, haveloos gekreukeld terug, met stelde geval bedankte hij voor de pret. een onverschillig: hou maar. Of ze beta- Flirten en aanhalen en zoenen en je dan len een krats, al is 't nog zoo goed. Want omdraaien en vergeten, dat kon je met ze kunnen veel goedkooper werk krij- tien of met honderd meisjes doen, maar gen. Rommel maar ze vinden rommel niet met het ééne. gopd genoeg. Als 't maar rommel van Nu kon hij nooit meer 't gevoel heb- vrindjes is of van genieën in 't stroop- ben, dat t vanzelf was gekomen; ge- smeren, schetteren en irnponeeren. Nee, groeid. 't Was bedisseld. Ze hadden dat was niks. er op aan gestuurd. Dus had hij de Hij ging zijn gangetje maar, en keek keuze: aanpakken, wat hem werd toe- uit en telde dagen, gestopt. maar dan maakte hij Adri Vóór 't, eten werkte hij niet meer, één van die tien of honderd meisjes, maar ging hij in de Gouden Leeuw zit- waar je bloemetjes hij plukte voor je ten, om niet collega's en artisten te knoopsgat - óf 't vertikken, omdat borrelen en grapjes te maken of over zij te goed en te mooi was. om luchtig- politiek en kunst te redekavelen. Na 't 'ijk geplukt en verflenst te worden. eten had hij voor zijn krantjes tijd zat. Hij vertikte 't. Hij wou niet gelijmd, Daarna vergaderingen en eens per week gekoppeld worden. Dok al hield zij zich de bioscoop hij had een eigen bios- niet te hoog, om zich voor de aardigheid coop gevraagd, en vlot gekregen, want te laten beflirten - wat ze zeker wél hij wist er wat anders van te maken deed en al was ze niet trotsch ge- dan inhoud navertellen en klakkeloos noeg, om zich af te wenden van wat ophemelen en 's avonds laat nog wat haar werd opgedrongen wat ze zeker lezen. Zoo perste hij zijn dagen" vol, wél was dan nog wou hij niet. en weerde hij de verveling, en, voor dat zij zich voor hém verlaagde en ver- zoover het ging, de trieste droonien, die klein de. Hij wou geen laf profiteurtje na het beeld van Adri in hem konden zijn, en liij wou haar niet zien als een oprijzen. «oedkoop aangeboden artikel. Nu had hij, om kwart voor negen in Dus: afkappen. den morgen, een boterham met kaas en Hij gii'g iederen Zondag naar huis, een boterham met koek op, henevens en soms nog eens in de week ook. maar twee koppen thee, en trok hij zijn regen- steeds vergewiste hij zich vooruit, door jas aan om naar het bureau te stevenen, een welbegrepen «telefoontje met zijn Han werkte aan één stuk door tot moeder, dat er geen visite zou zijn. half een, at toen de broodjes en dronk Adri was door de vaderlijke actie op de koffie, die uit een nabije lunchroom een andere planeet geschoven; en hij voor hem gebracht waren, en verdiepte hield zichzelf, na een intermezzo, dat zich toen weer in rechtszaken, eorres- e.e.n droom had geleken, en dat zijn pondentenberichten en telefoontjes tot geest- had verrijkt, met een mooi en half vier. Juist wou liij zijn moeder kostelijk beeld, met alle geweld op zijn opbellen liij had niets dien avond.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 24