Vasenol SeBgrgn en de Freule Beter dan een hoop zakdoeken 28 £)e VASENOL wond-en brandzwachtel werkt verkoelend, pijnstillend en hecht niet aan de wond; daardoor pijnlooze ver- bandvernieuwing en voor koming van litteekens! VERVOLG VAN BLZ. 25 te verslijten is het, 'n opkomende kou den kop in te drukken. Dat bereikt U door tijdig Aspirin in te nemen. Aspirin is onschadelijk voor de maag. PARFUM EAU DE COLOGNE «ZEEP LOTiON »CREME» POE DER «SHAMPOO BRILLANTINE SCHEERZEEP VAN RIN schoot, hem te binnen, dat hij op een afstand van Adri won blijven; dus toen ze zaten, bedwong hij zijn neiging, om naar haar te kijken, en hield hij ziell' ijverig bezig met Els. j Hij kreeg te hooren, dat Adri en Els t elkaar kenden van het muziekgezel schap Toccata, waar zij beiden viool in speelden; dat Els aan de post was, en door haar collega's de Roodbonte werd genoemd, wegens de aarzelende kleur van haar lokken; dat ze al tweemaal getrouwd had kunnen zijn, maar heide keeren was teruggedeinsd voor de taak eener huisvrouw zonder dienstbode - want heide candidaten blonken meer uit door bevalligheid dan door den om- vang van hun salaris. Adri liet zich j heel weinig hooren. Ze leek verstrooid, keek rond en zei alleen iets, als ze werd toegesproken door Els. Han ver meed, tegen haar te spreken, al keek hij vaak heimelijk naar haar gezicht; en één keer gebruikte hij de taal, om den afstand te vergrooten„Wou u nog een j kop koffie, juffrouw LanteniaV' Het tweede deel van het concert duurde maar kort. Ilan nam de garde- robe-nummertjes van de meisjes in ontvangst en haalde haar mantels. „Mag ik de dames naar huis bren gen?" vroeg hij. „Dat zal niet hoeven," antwoordde Adri. „Ik heb den wagen vader had hem niet noodig vanavond." „Misschien wil je meerijden," zei Els. „Ik ben op de fiets," antwoordde Han. Zij namen met handdrukken afscheid. Adri en Han ontweken eikaars blik. Els riep lachend: „Tot ziens, hè?" In den auto vroeg Els aan Adri; „Zeg, wat héb jij met dien Rooding?" „Ik? zei Adri. „Niets! Zijn vader en mijn vader zijn oude vrienden, maar t botert niet best tegenwoordig. Misschien vloeit zooiets op de omgeving uit, net als een olievlek." „Jawel, je maakt; mij wat wijs!" riep Els. ,,Ik ben niet voor niets dertig ge worden! Jullie zijn precies twee par kietjes, die mot hebben." „Je bent gek," zei Adri. Ze zat met, haar lippen stijf opeen over haar stuur te kijken. Han stapte van zijn fiets voor 't café, waar hij zijn verslag wilde schrij ven. Hij voelde zich doodongelukkig, en schold zichzelf voor uilskuiken, om dat hij naar 't, concert was gegaan, en omdat hij van plaats was veranderd, en omdat hij niet gewóón had kunnen doen, en omdat 't voorhij was, afge sneden, nog scherper dan eerst. lederen keer immers, dat hij naar haar gezicht, had gekeken, had er iets teeders in hem op willen dringen, en hij wilde dat niet: bij kon nóóit meer gewoon doen tegen Adri Lantema, want die toenaderende teederheid was er, maar ze was troebel, en zooiets mócht niet troebel zijn. Sterker dan ooit werd zijn besluit: haar niet meer zien en niet meer spreken al werd (dat voelde hij nu) zijn leven er leeg door. Uiterlijk had lrij koel en afzijdig gedaan vanavond, innerlijk had hij zich warm voelen leven, en vol, als in geen weken. En tóch wou hij 't niet. Géén vriendschap of wie weet liefde met haakjes van verdenking. I)an maar leeg. Hij nam heftig de vlucht in zijn werk. Buisje 20 tebletten 55 ct. Zekie 2 tebletten 7 ct. ELFDE HOOFDSTUK Den dag na het concert had Adri repetitie van Toccata 's avonds een zoogenaamde groote repetitie, waar aan alle leden van de club deelnamen, en die gehouden werd in een zaaltje van een vereenigingsgehouw. Adri ging een half uur vroeger van huis, dan zij eigenlijk hoefde te doen. Haar vader was aanstonds 11a het eten uitgegaan, en haar moeder, in vele huwelijksjaren met Willem Lantema aan inschikkelijkheid gewend, vroew niet verder, toen Adri zei, dat ze eerst nog een eindje om wou loopen. Had zij verder gevraagd, dan zou Adri niet goed geweten hebben, wat zij zeggen moest. Het was namelijk haar bedoeling, aan een kiosk een exemplaar van de Post hoorn te gaan koopen, waarin liet muziekverslag van Han stond, en dat bier of daar te gaan lezen. En over Han over Han en haarzelf kon zij ook met haar moeder niet spreken, /ij wist te goed, hoe weinig persoon lijke meening en persoonlijke kracht- mevrouw Lantema had overgehouden, na een zoo lang leven met den tactischen lieer Lantema. Adri voerde haar voornemen uit. In een lunchroom, met een glas limo nade voor zich, vouwde zij de krant open, en alras vond zij het verslag. Het was nogal een lang stuk, en er stond onder: „De Leek". Snel las zij de regels door. Toen knipte zij het stuk uit, borg liet in haar portefeuilletje en liet de krant liggen. Han Rooding had zich op een eigen- aardige manier door de moeilijkheid heengeslagen. Hij sprak niet de taal van een muziekrecensent, maar die van een gewonen beschaafden burger, die zonder speciale muziekkennis een concert bezoekt. Maar de burger, die zich „De Leek" noemde, schreef raak en overtuigend, geestig in het begin, dichterlijk op het einde, Mi gaf als onopzettelijk blijk van een geoefenden smaak en een vrij groote kennis van muziek. Het was een mooi stuk, zonder schoolmeesterijlof voor de muziek, en lof voor de uitvoerders door 't geen er gezegd, blaam slechts door hetgeen er verzwegen werd. Adri kénde den schrijver, en stelde zicli voor, hoe die gedachten en aan doeningen door hem heeri waren ge gaan. terwijl hij in dien leelijken schouwburg zatterwijl hij in de pauze en in de gang met Els en haar (of eigen lijk alleen met Els) praatte. Er kwam een nieuw respect in haar op voor zijn talent, voor zijn innerlijk leven; haar trots sloeg neer; en haar brein formu leerde een paar woorden: knappe jongen, lieve jongen Maar terwijl zulke gaven in hem werkten, had hijja, had hij zich aangesteld. Aardig en complimenteus tegen Els. koel en afwijzend tegen haar.... opzettelijk! Ze begreep hem weluit geraaktheid en koppigheid Omdat de vaders een handeltje met hen wilden drijven. Misschien omdat hij zich verbeeldde, dat zij dat spelletje méé- speelde. Domme jongen! Alsof 't er wat toe deed, wat de vaders praatten en meenden te sturen. Alsof 't niet heele- maal apart van alles stond, wat je voor elkaar voelde of niét voelde! Er steeg een angst in haar op: als 1 dót maar niet was, dat hij niéts voor haar voelde! Zij had in hem iets vol komen anders gezien dan in alle andere mannenzou hi j haar precies zoo beschouwen als ieder ander meisje, en alleen maar zoo.... zoo vriendschap-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 28