<iii,J V J»<"" /7/c de verkoudheid chronisch JlO wordt,helpen Boeken der Keimenier Serie AVOADEER-EECTEER PHIL/SHAVE meermdlen perdag Verkrijgbaar bij Apothekers enDroqistenf-JOen-.SO „Jullie laten geen stukje heel. En als feit, lezers <le dikke barones is jullie voor middernacht klaar hent, in die streken nooit meer gezien, dnbbel loon!" Maar wacht even. II had moeten kunnen zien hoe ze Smit juichte van vreugde en begon werkten. Ik heb het regelrecht uit den alle sloopers op den rug te kloppen, mond van iemand, die een neef had, die „Ze is weg!" schreeuwde hij, „ze is er bij heeft gestaan. Deze sloopers waren verdwenen! Ik ben gered!" in prachtvorm. Ze werkten als Trojanen En toen.... (als u ten minste weet, hoe Trojanen Wat denkt u, lezers* Raad eens* werkten ik niet). Juist achter hem hoorde Smit een Tegen koffietijd hadden ze een kwart lieesch, hoog stemmetje tusschen klap- van de ruïne gesloopt, om vier uur perende tanden vandaan komen. En waren ze half klaar en bij zonsomler- wat die stem zei, was: vang driekwart. Hoorde ik goed, dat ze weg is? En Smit jaagde maar achter hen aan. Smit en alle sloopers sprongen op en „Volhouden, jongens!"*riep hij steeds, om, om te zien wie dat was. „volhouden! Dubbel loon als het voor twaalf uur bekeken is!" Om vier minuten voor twaalf pre cies vier minuten voor twaalf zette een der sloopers zijn houweel onder den laatsten steen en schoof 'm op zij. En aldus kwam het einde voor het spookhuis. Toen gingen ze aan den kant staan en wachtten af. Nog drie minuten, nog twee minuten, nog één minuut. „Ik móét zien of het uitwerking heeft," zei Smit. Middernacht Ze hoorden de kerk klok over de velden klinken en ze keken allen naar de plaats, waar zeshonderd C it ilen muien waterfrut klam nóg een spook naar boven. En wie denkt u, lezers? Uit den ouden wa terput klom nóg een spook naar boven! Het was de geest van een miserabel klein kereltje in een harnas, dat hem minstens drie maten te groot was. Hij had x-beenen. „Wwwwwie bent u?" vroeg Smit be duusd. „Wie ik hen ant woordde de tweede geest, „ik hen haar echtgenoot. Ik heb in een hel geleefd, zoolang ze hier was. Ik zit nou al van 1342 af onder in dien waterput, maar als u zegt, dat ze weg is, kom ik er uit, om het er eens van te nemen." Hij deed het. En hij neemt het er nog jaar lang het achterpoortje was ge- steeds van. lederen avond, als 't twaalf weest. Maar nu was er geen achter- slaat, zwerft hij over de velden, poortje meer voor de dikke barones En Smit zon een bod van een tientje om uit te spoken en er was geen dikke aannemen, als hij het voor dat perceel barones meer en het is een absoluut kon krijgen. Maar niemand is zoo gek. Van de onderstaande titels zijn voor de abonné's van ons blad nog exemplaren verkrijgbaar Tommie's jeugd De purperen papegaai De gebroeders Wiskotten Machtiger dan de sterren Verkrijgbaar, zoolang de niet zeer groote voorraad dit toelaat, bij den bezorger van het blad a cent per exemplaar. Franco per post sleehts na vooruit betaling va» é&h cent per exemplaar. Complete romans voor 16 cent per exemplaar. Van de reeds verschenen titels zijn nog verkrijgbaar: No. 2. Het geheim van den postzegel. No. 4. Strijd om de Vita-bioscoop. No. 3. Marie Louise. No. 24. Gasten op Sterckendael. No. 33. Lielde in duplo. Alle niet genoemde nummers zijn reeds uitverkocht. Bestellingen bij den bezorger van dit blad. Franco p. post slechts na vooruitbetaling van 181/t cent per exemplaar. PANORAMA. Geïllustreerd weekblad, verschijnt Donderdags. Hoofdredacteur J. A. M Doüwes. Heemstede. Plaatsvervanger W. N. Stuifbergen, Haarlem. Abonnementsprijs 13 cent per week per kwartaal 1.69, franco per post 1.80 per kwartaal bij vooruit betaling losse nummers 16 cent. (Prijsverhooging toegestaan door het Departement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart onder nr. 17796 N.P. d.d. 23 April 1941.) Voor postabonne menten en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM Nassaulaan 51, Telef. Int. 13866, Giro nr. 142700. AMSTERDAM, Singel 263, Telef. Int. 33170, Giro nr. 97946 ROTTERDAM. Provenierssingel 27, Telef. Int. 47133, Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE. Stationsweg 95. Telef. Int. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142, Telef. Int I 13473. Giro nr. 149597. ENSCHEDE. Oldenzaalschestraat 56, Telef. Int. 2188, Giro nr. 383773 ARNHEM Nieuwe Plein 42, Telef. Int. 24825, Giro nr. 383772. 's-HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27, Telef. Int. 4286, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telef. Int. 5851. Giro nr. 124690. VLISSINGEN. Badhuisstraat 5, Telef. 81. K 1311 I llut. Als een man ooit blij is met een cadeau, dan is het met een Philips „PhiliShave" 6 - het electrische scheer-apparaat, waarmee hij zich zonder mes, zeep en kwast perfect scheert. Wij zullen U niet vermoeien met technische details - maar «hij" zal zeker begrijpen, wat „zes rotee- rende scheerbeitels" kunnen pres- teerenPrijs f. 21.110. Het mooiste cadeau dat ik ooit kreeg Stroomverbruik nog geen kilowatt-uur per jahr bij dagelijksch gebruik!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 11