«f •v* 77 Uw kindje ZlH U graag groot en sterkt SS het heeft >S°rVXVsSrtnSen WE bestaan!). Bovendien bizom 15 ook, en verder hier in EuropaFrank- Ik heb niet te klagen, jongen. Het is rijk, Duitschland, Spanje. Maar ine in het hegin niet meegevallen, maar ik ben er zeker van, dat ik Joost nier later ging het best. Je bent erg ver- vanavond tref, als hij ten minste nog anderd, Joost. In mijn voorstelling was in leven is, want het is een kerel, je zeker wel een centimeter of vier, vijf waar je op kunt bouwen. Hij zal nooit korter." iets vergeten. Ik ben een heel eind hier „O, na mijn twintigste ben ik nog een vandaan gekomen om vanavond in deze stukje gegroeid. Dat komt vaak genoeg portiek te staan en dat heb ik er graag voor." voor over, als ik mijn ouden vriend kan „En hoe is het jou gegaan, Joost? ontmoeten. En ik voor mij ben er van Goed? Ben je er ook uitgegaan, net als overtuigd, dat hij komt, als hij daartoe ik Of vond je het toch maar prettiger in staat is." in deze stad te blijven, waar je in elk De wachtende man haalde een kost- geval zeker van je boterham was?" baar horloge, bezet met diamanten, uit ,,Ik ben niet zoo'n zwerver als jij. Ik zijn zak. „Drie minuten voor tienen," zei hij. „Pre cies om tien uur heb ben we afscheid van elkaar genomen." „U hebt zeker nogal wat succes ge had in Zuid-Amerika en hier in Europa?" vroeg de politie agent. „Ik mag niet kla gen. Ik hoop, dat Joost half zooveel geluk heeft gehad als ik. Maar hij was altijd een heetje zwaar op de hand en misschien ook te droomerig. Ik heb het lang niet ge makkelijk gehad, dat moet ik toegeven. Ik heb al mijn hersenen noodig gehad om er „Je bent al tien minuten in arrest, waarde heer." heb een gemeentebe trekking. Kom mee. Bob, we gaan naar een restaurant, dat ik goed ken, en kun nen dan op ons ge mak over den ouden tijd praten. Ik denk wel, dat je heel wat te vertellen zult heb ben." De twee mannen liepen de straat af. De man uit Zuid- Amerika en Europa begon den ander vol geestdrift van zijn carrière, zijn moei lijke carrière te ver tellen. De ander, ge doken in zijn overjas, luisterde klaarblijke lijk vol belangstel ling, zei niets, doch knikte alleen maar te komen. In deze stad slaap je langzaam zoo nu en dan instemmend, maar zeker in, vermoed ik. Maar in het Op den hoek van de straat stond een buitenland, daar moet je op je tellen groot, café, dat hel licht, uitstraalde, passen en er als (je kippen bij zijn, anders Toen ze in het schijnsel stonden keerden haal je het niet." beiden zich onwillekeurig naar elkaar De politieagent trok even aan zijn toe om eikaars gezicht te kunnen onder- koppelriem en deed een paar passen. scheiden. De man van Zuid-Amerika en „Ik moet weer verder. Ik hoop, dat Europa deed een paar passen achteruit uw vriend op komt dagen. Houdt u hem en fronste zijn wenkbrauwen, precies aan die afspraak van tien uur?' „.Tij bent Joost Weiter niet," zei hij „Natuurlijk niet," zei de ander. „Ik kwaad. „Twintig jaar is een heele tijd. geef hem minstens een half uur speling, maar het is niet genoeg om van een Als hij nog in leven is, komt hij vast voor arendsneus een mopsneus te maken." half elf. Goedenavond, agent." „Maar twintig jaar veranderen soms „Goedenavond, mijnheer," zei de een goeden man in een misdadiger," zei agent en vervolgde zijn ronde, zoo nu de lange man. „Je bent al tien minuten en dan aan een deur voelend of deze wel ju arrest, waarde heer. In sommige lan- goed gesloten was. den, in Zuid-Amerika bijvoorbeeld, in _A_ Duitscbland, Frankrijk en Spanje, word je de „Diamantenkoning" genoemd. I_Jet begon nu te motregenen en de wind Van Brussel uit hebben ze ons gewaar- was scherper geworden. De weinige gehuwd, dat je misschien dezen kant voorbijgangers liepen haastig, diep in opkwam. Brussel heeft ons getelegra- hun jaskragen gedoken, over straat. In feerd, dat de politie daar een appeltje de portiek van den aardewerkwinkel met je te schillen heeft en dat. zal wel stond de man, die van >00 ver gekomen niet de eenige politie in Europa zijn, om was om zich aan een afspraak van twin- niet te spreken over Zuid-Amerika. Je tig jaar geleden te houden, rustig een gaat rustig mee, is het niet? Nu. dat is sigaar te rooken en wachtte vol ver- maar verstandig ook. Voor we naar het trouwen, dat zijn vriend zou verschijnen, hureau gaan, moet ik je een briefje Hij had ongeveer twintig minuten geven. Een goede kennis van je heeft gewacht, toen een lange man in een over- me gevraagd, het je te overhandigen, jas, met 'n kraag dien liij bijna tot over Je kan het hij het licht, van het café hier zijn ooren had opgeslagen, de straat wel even inkijken. Het is van agent overstak. Hij liep regelrecht op den man Weiter." in de portiek af. De man uit. Zuid-Amerika en Europa „Ben jij dat. Boh?" vroeg hij twijfe- vouwde het stukje papier uiteen. Zijn lend. hand was heel rustig, toen hij begon te „Ben jij dat. Joost?" riep de man in lezen, maar zij beefde eenigszins, nadat de portiek, verrast ondanks zichzelf. hij er mee klaar was. Het was een heel „Wel heb ik van mijn leven!" riep de kort briefje: pas aangekomene uit, terwijl liij de uit- „Bob, gestoken hand van den ander hartelijk Ik was op tijd op de afgesproken drukte. „Je bent het dus werkelijk. Ik plaats. Toen je een lucifer aanstak voor was er zeker van. je hier te vinden, als je je sigaar herkende ik het gezicht van nog in leven was. Niet om het een of een man, die al lang gezocht wordt en ander, maar twintig jaar is een lange waar Brussel speciaal onze aandacht op tijd. Het oude restaurant is er niet meer, heeft gevestigd. Ik kon er niet, toe ko- Bob. Jammer, want het zou zoo feeste- men je zelf te arresteeren en daarom lijk geweest zijn, als we daar weer had- hen ik doorgeloopen en heb het een den kunnen eten. En hoe is het je in rechercheur laten doen. Zuid-Amerika vergaan? Heb je succes Joost." gehad?" Vrij bewerkt naar O'Henry door G. P. ve?ef slaap. Mdiorine tj zoo noodig'- Geet kindermeel uit üeschje: bet voortrrfc^ de Mederïandscbe &erS den zijn'. Mebonne kinderartsen zoo te licktvew tf lekker zoet (want smaakt lek bloem het 1Sw in tegenstelling gemaakt, n kinder- m£\ die veelal uit rijst tdeTeuUe verpakking: K INDERMFri N.V. KONINKLIJKE PELLERIJ „MERCURIUS" voorheen GEBROEDERS LAAN WORMERVEER KLEURECHT

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 15