Ae Freule SOLIDOX door Eduard Stans Begin nü 'n Kruschenskuur! KRUSCHEN SALTS Heb open oog voor de toekomst INST. V ühIï;» PONT WAT VERBERGEN DIE WITTE MASKERS? 0en nsttt/t' daag /aeuA/een ttftf/'r meote, wêt/e /aneAm/ tegen tandsteen 25 grepen komt er heelemaal niet in voor." „Ik vertél je wel eens, hoe ik 't vind. Ik heb tot half vijf dienst. als je langs 't postkantoor mocht komen, kun je de krant misschien even door 't loket gooien. Dan heb ik hem gauwer. Ik brand van nieuwsgierigheid." „We zullen zien," zei Han. „Anders stuur ik hem wel. zei ze half lachend. „Maar één ding is Oude adres zeker nog?" zeker: we kunnen rustig afscheid nemen. „Ja - je kijkt maar in 't telefoon- Als goede vrienden, is t niet? Wij heb- boek, als 't over half vijf is. ben elkaar niets te verwijten. Ik hoop je „Goed," zei Han. „Je krijgt je krant. nog eens terug te zien als onderkoning Bedankt voor de belangstelling!" van Kambodja of zooiets, met een „Bedankt voor je hulp en voor 't aan- Egyptische prinses in een draagkoets...." staand geestelijk genot. Tot ziens, hè?" „Of als eenzamen zwerver met een hals vol litteraire lauweren en een leege portemonnaie. Ze liepen terug, maar vóór ze bij Adri's huis kwamen, stonden ze stil. „Je zult er best komen," zei het „Tot ziens," zei Han. Toen de hoorn weer lag, kwam de zaal jongen naar hem toe. „De hoofdredacteur heeft naar u gevraagd." Weer ging Han de kamer van den meisje vol vertrouwen. „Een man moet hoofdredacteur binnen. Zijn chef schreef zijn eigen weg zoeken. I)us je bent nu niet, maar zat met zijn rug naar 't niet kwaad op mij?" „Wees jij maar niet kwaad ik heb onrust in je leven gebracht...." ,Jij niet die pa's met hun zaken raam, en wees Han een stoel „Sigaret?" vroeg hij. Han verstrekte het vuur, en wachtte „Ik heb een onderhoud met de direc- en hun grappige ideeën over een zoon tie gehad," begon de hoofdredacteur, „in en een dochter! Dag Han!" Ze stak verband met die concertbespreking hem haar hand toe. „Ik hoop bij je van je." thuis goed nieuws van je te hooren, als Han knikte, wachtte, er iets komt van die-ontdekkingstoch- „Zooiets onconventioneels kan na- ten." tuurlijk geen gewoonte worden in de „En ik hoop af en toe de groeten van recensies, maar voor een keer is 't wel je te krijgen," antwoordde hij, met haar aardig, en we waren 't, er over eens, dat hand in de zijne. Hij schoot in den lach. 't een heel leesbaar stuk was. Je „We praten net, of ik morgen al ga! kunt schrijven." Misschien komt 't. er nooit van!" „Dat wist ik, meneer." „Dan tóch 't beste," zei Adri. „En „Ik wist 't ook. En ik vind 't zonde nu moet ik hëusch naar binnen." de directie vjndt 't zonde je talent Hij liet haar hand los, en zij ging. Hij te begraven onder de scheepstijdingen stond nog naar de deur te kijken, toen en politieberichten. Dus hebben we zij al binnen was. Met een zwaar hart, gedacht we zullen de belangrijkste en een gevoel in zijn hoofd, of hij er een gebeurtenissen in 't binnenland, en als klap tegen had gekregen, liep hij naar 't een beetje in de buurt is ook in 't bui de tramhalte. tenland, door onzen eigen specialen Adri draaide het licht in de vestibule verslaggever laten behandelen en uit en ging de keuken in, om water over die speciale verslaggever zou u dan zijn." haar polsen te laten loopen. Ze had een Han keek lachend op. prop in haar keel, en in haar hart kramp- „Meneer Deels zal Maandag uw stoel te het: hij houdt niet van me,... en ik overnemen," ging de chef voort, „en hou van hém! dan hoop ik u op uw eerste opdracht Hij wou wegAl ging hij niet, dan uit te kunnen sturen. U krijgt vijftig was hij tóch weggulden per maand meer, en we ver- Maar nu verbeeldde hij zich tenminste goeden natuurlijk uw kosten maar u niet, dat ze hem naliep en om hem kwijn- zult altijd klaar moeten staan. U kunt de. Verliezen moest ze hem toch, als hij 's nachts 0111 twee uur een telefoontje niet van haar hield. Nu hoefde hij ten krijgen, dat u om zes uur in den trein minste nergens over te tobben moet zitten. Dijkt 't u?" hij kon zijn levenspaleis bouwen zooals „Ik vind 't prachtig, meneer, en ik hij 't, wou, zonder medelijden met een kan u verzekeren...." meisje en zonder drang van twee vaders. Maar o haar arme, hongerige hart. DERTIENDE HOOFDSTUK „Redactie de Posthoorn," zei Han, met, den hoorn van de telefoon aan schrijven liefst in overleg met mij. mond en oor. „Mag ik meneer Rooding even spre ken?" „Daar spreekt u mee." „O. ben jij 't, llan? Met Els Poor ters." „Goedenmiddag." zei Han. was er van uw dienst?' „Daar zijn we al van verzekerd. Als er buiten de deur niets te doen is, kunt u op 't. bureau komen of thuisblijven, wat u wilt. maar dan rekenen we er natuurlijk op, dat u toch waar levert voor uw geld. Dus dan kunt u vrij iets Nu de weersomstandigheden weer zoo tallooze slachtoffers gemaakt hebben van Rheumatische pijn, mag het geen verwondering wekken, dat men overal, juist nu herhaaldelijk den raad hoort geven: begin een Kruschen-kuur! Geen wonder trouwens. Al jaren en jaren heeft Kruschen ook in Neder land bij tallooze Rheumatieklijders een waar wonder teweeg gebracht. De aan sporende werking van Krusehen's zes minerale zouten op lever, nieren en ingewanden, zal de organen nieuwe kracht bijzetten: ze zullen l'w bloed reinigen en het zuiveren van schadelijke zuren. Reeds bij een kort maar regel matig gebruik ran Kruschen Salts, merkt ge tie rersterkende werking en de gestadige verlichting van l'w lijden. Dok hebt ge met Kruschen meer nut van l'w voedsel, omdat Kruschen de spijsvertering zoo gunstig stimuleert. Kruschen - het oude beproefde recept sinds 1889. N.V. Rowntree. Amsterdam. Bij alle Apoth. en Drog. 1.47.0.76,0.41. Misschien staat er binnenkort weer een economische ople ving voor de deur. Hiervan zult ge echter alleen kunnen profiteeren als ge den stillen tijd voor studie benut. GA DAAROM NU STUDEERENI Kunt ge de mondelinge lessen aan één van onze 30 scholen niet volgen, neem dan een schriftelijke cursus voor Steno, Typen, Boekhouden,Talen, Mid denstandsdiploma, Algemeene Ontwikkeling, enz. Door de per soonlijke correctie ontvangen PONT-corsisten privaatles per brief. Stuur ons Uw adres of vul onderstaande coupon in en U ontvangt alle inlichtingen gratis. 30 JAAP ERVARING HOOFDKANTOOR DEN HAAG COUPON Aan CENTR. BUR. INSTITUUT PONT Afd. Briefonderwij» - AALTEN Gelieve mij, zonder «enige verplich ting, inlichtingen te zenden over een schriftelijken cursus voor Plaats P.K. 5 „Uitstekend, meneer," zei Han. Meer niet, want de hoofdredacteur hield niet van veel gepraat. Zeg waar 't op staat. en ga dan maar dóén, was zijn parool. Maar hij wees er Han nog wel op, dat 't een hee.le stap was van de krant, die ,Wat waarlijk nog niet op de bovenste trede van journalistiek succes stond, en dat „Zeg, Han, ik wou zoo dólgraag die meneer Rooding in zijn nieuwe functie recensie van je lezen, je weet wel, over niet met geld moest gaan smijten, al dat concert. Maar we hebben de Post- moest hij ook in zijn uitgaven het aan- hoorn niet. zien van de krant en van 't vak hoog- „Dan wordt 't hoog tijd, dat je vader houden, zich abonneert." Han was in de wolken, en voelde zich „Dat komt wel als hij zóó'n proef- in staat de sterren van den hemel te nummer gezien heeft zéker! Zou ik die oogsten. Hij zei dus nogmaals: „Ik kan krant kunnen krijgen? Ik wil hem u verzekeren. en keerde terug naar natuurlijk graag betalen." den stoel, die weldra tot zijn velleden „Gekheid," zei Han. „Ik zal er een zou belmoren, sturen. Maar je zult 't wel een praatje voor den vaak vinden, 't Woord dubbel- Vervolg op blz. 2o Aan den voorkant wit. aan den achterkant «li- door tandsteen Gewone tnte Extra froote tube 65 Ct. De tandarts toonde het aan met zijn tandspiegel. Wie had dat ooit gedachtMenige vrouw zou jaloersch zijn op zulke parelwitte tanden en nu blijkt, dat het niets dan schijn is. Achter het wit van de tanden verbergt zich een harde laag tandsteen, waardoor de tanden op den duur gaan los staan en ten slotte uitvallen. Wie vreest dit gevaar niet? Er is iets tegen te doen: geregeld poetsen met Solidox (Ned. Octr. 19178), het eenige Nederlandsche tandpasta, dat Sulforicinoleaat bevat en daardoor tandsteen verwijdert en voorkomt op volkomen veilige wijze. Poets Uw tanden tweemaal daags met Solidox en ga elk halfjaar naar den tandarts. Dan blijven Uw tanden wit, gezond en vrij van tandsteen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 25