Bij een Limburgsch Burgemeester j Wedstrijd in glorie! GEMENGD 26 Er was een excursie geweest van rie Stichting „Het Eimhurgsche Lössmanneke", een klein hoog-deftig genootschap van bodemkundigen en natnurminnaars. Het uitstapje had gegolden de Gellenroder steengroeven, die een half uur van de berijdbare wegen gelegen zijn. Wel bestond het gezelschap uit mensehen van positie en fortuin, doch dit had weinig in vloed op het weer, dat bij den terugweg al somber der en slechter werd. Plots begon het te regenen, te regenen, met pijpestelen. Men zocht een schuilplaats, doch waar die te vinden? Gelukkig herinnerde ik me, dat vijf minuten een zijweg in een chalet was ontstaan, geëxploiteerd door een zonderling, door Chris de Volder, oud-officier en amateur-componist. Zijn restaurant „Koning Dago- bert" genoot een goede reputatie onder lekkerbekken. Bovendien had hij den naam een potentaat te wezen. Zijn lijfspreuk was: „Als iemand z'n neus of de kleur van z'n haar me. niet bevalt, gooi ik 'm de deur uit." Alleen als vriend werd men tot zijn hazenpeper of forellen toegelaten. Zijn kring van klanten en vrien den bestond uit de meest uiteenloopende elementen, van dure mijnmagnaten tot, avontuurlijke stroopers toe. Toen 'n paar aldaar verdoolde oud-kolonels eens harkerig tegen hem deden, had hij die „oud-collega's" prompt aan de deur gezet. Niettemin, wij moesten er heen, doch ik waarschuwde het gezelschap voor hooghartigheden Het is er heel gezellig geworden; „reuze" zei mevrouw van den president der rechtbank. We zijn er twee uur blijven hangen en hebben den vólgenden origineelen wedkamp meegemaakt. De heeren gingen broederlijk mee aanzitten met de aanwezige gasten, waaronder een vent, die een uitspanning exploiteerde, en een soort wijsgeer-vagebond. Dp een gegeven moment declameerde Chris oneer biedig „Kr zijn nu zooveel groote lui hier en nu zou ik wel eens willen weten, wie eigenlijk de beroemdste heeten mag. Ik geef in zijn naam een rondje geulforel met Moesel van 1934." „Oud-minister Erkenstein verdient dat voor ons!" riep een waterstaatshooge. „Moet ook bewezen worden," meende Chris. „Wel, ik ben minister van financiën geweest. Is dat dan niks. Marie?" Ir. van Hersse, van de spoorwegen, zou zich niet laten kisten. „Ik heb een nieuw type locomotief uitgevonden; het patent staat op mijn naam en het vehikel rijdt als „van Ilersse-expres" op menige lijn. En u, mevrouw Muldens van Gasper. U kunt ook beroemd zijn." De nog half-om-half jeugdige gade van den directeur van het centrale ziekenhuis kleurde en lispelde verlegen„Een beroemd dichter heeft een gedicht aan mij opgedragen." „Nadere documentatie gewenseht." meende een geoloog in 's rijks dienst. „Voordat ik mijn man leerde kennen, heb ik in Carlsbad den grooten Fransehen dichter Rodolphe Crecv ontmoet; hij schreef ter eere van mij een sonnet, dat, met opdracht, voorkomt in zijn bundel „Anjelieren." Nu wist mevrouw Rosa Borkvehl van Rasteren ook een troef uit te spelen„Naar mij heeft de ver maarde kweeker Lauterbaeh een nieuwe rozensoort genoemd: Belle de Dashol. ik kom van Dashol." „En u, meneer de inspecteur van het middelbaar onderwijst" „Wel. iedereen ziet z'n uil voor 'n valk aan. Ik vergaarde ook wat roem. Ik schreef verhandelingen over middeleeuwsch tooneel en kom in verschillende bloemlezingen en handboeken voor." „Baas boven baas," liet zich dr. de Rechte ont vallen, „ik vond verschillende nieuwe medische apparaten uit...." „Kan men ook oude uitvinden?" „Gebeurt ook. en nu sta ik in Groeneboom's encyclopedie." Dat waren zoowat de beroemdste elementen der ex cursie, maar Chris de Volder was te zeer volksman om 't hierbij te laten. Zijn stamgasten kregen ook 'n kans. „Ich kaan auch waal mèt-doen," meende de vent van de uitspanning in kakelbont boerseh. „Ich staon op de laandkaart." „Op de landkaart?" roerde het. Het bleek inderdaad zoo. Jaren geleden had de man aan een grooten kruisweg zijn uitspanning onder nomen. Toen de tram aangelegd werd, kreeg een halte aldaar eenvoudig zijn naam. Er ontstond een ge hucht dit werd ook zoo genoemd en 1111 kwam hij op de streekkaarten voor. „Nou," meende de wijsgeer-vagebond, „dan mag Chris namens mij het rondje geven, want -iksta op een postzegel!" Algemeene hilariteit. „Koning Swentibold, van de historische liefdadig heidszegels, dat ben ik! Ik heb bij den graveur Wijn stok geposeerd voor koning.... hier het bewijs!" De kerel liet ons den postzegel zien. Inderdaad, het was de kop van den zwerver, als twee druppelen water. „Mij is de eer die alleen aan keizers en koningen te beurt valt, of aan groote componisten en ontdek- k ingsreizigers. Bij acclamatie werd hij tot winnaar van den wed kamp in beroemdheid aangewezen. Zoo eindigde het geval, dat heel wat gekrenkte ijdelheid en rivaliteit tot gevolg had kunnen hebben, in een daverende mop. Achteraf is gebleken dat de vagebond-wijsgeer ons toch nog lekker beetgehad heeft. Wel leek hij sprekend op den Swentibold-zegel, doch dat bleek maar toevallig. De graveur-ontwerper kende hem lieelemaal niet, had een familielid als model gekozen. Maar onze grappenmaker overblufte boeren en bur gers met zijn kop „in de rij van de grooten der aarde." Enfin, de forellen en de wijn waren goed! Links: De 's-IIertogenbossehe- Vughtsche liijvertenigitig hield een Ilubertusrit naar Oisterwijk. Oponthoud op een roman tisch plekje! Een gouden notaris, De heer il. A. ,Joosten, te Venlo, herdacht het jeit, dat hij vóór 50 jaar benoemd werd tot notaris. De krasse jubilaris aan rijn bureau. (Foto's Panorama - De Jong 2 Het Zuiden - Moussaul' 1 Het Zui den - Spierings 4 Lenarts 1Rep. Ser vice - Sohl J.) Rechts IJ et man - nenkoor „Bel Can to", te Den Bosch, bestond tien jaar. Een foto van het bestuur. Rechts: Dezer dagen overleed de H. E. heer A.v. d. Vetme, oud- directeur van 't be kende studiehuis te Rolrlue en kanun nik van het kathe draal kapittel te Roermond. Een foto van den verdienste lijken geestelijke. P.S.V. won te Eindhoven van M.V.Y. met 2-0. Een zeer spannend spelmomen t voor 't doel van M. F. F. 1- O T O ]\I I F I J ,'it <i>'» wedstrijd P.B.Y.-M. F. F. te Eindhoven. t* M_i %J ww Ken aardig kopballetje. De groote najaarsmarkt van paarden, die steeds in November te fiedel wordt gehoudenvond dit jaar onder enorme belang stelling plaats. Mannen en paarden bijeen. De Harmonie van Heer, bij Maastricht, hield een groot jubileumfeest. Een foto van tien jubilarissen en het bestuur. In 't midden de heer C. Kerekhoffs, voor zitter (45 jaar lid), links van hem de heer J. Schurgers en rechts de heer ■I. Aarts beiden 40 jaar lid) de overigen zijn 25 jaar en langer lid.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 26