5gBaron en de Freule "J WINDJACK 'm'H VOOR HEEREN 28 eder fleschje Lohse Uralt Laven del beval een ware weelde aan verkwik king. De fijne, discrete lavendelgeur is zeldzaam frisch en opbeurend. Hetzij thuis of op kantoor, in bioscoop of schouwburg, slechts een paar druppels Uralt Lavendel zijn noodig om U te verfrisschen en U te omhullen met een heerlijken bloemen geur, die ook op Uw omgeving een verfrisschende uitwerking heeft. Lohse Urali Lavendel is echte zuivere lavendel, zonder bijmenging van kunstmatige reukstoffen. Daarom is het ook zoo buitengewoon verfrisschend. Het woord „Lohse op het zegel is een waarborg voo r de echtheid en gelijkblijvende kwaliteit. i VERVOLG VAN BLZ. 25 ;N<>. Het meest practische kleedingstuk voor dezen tijd. U kunt het zelf ge makkelijk maken uit 'n oude regen jas of ander gedragen kleedingstuk. Bestel nog heden het knippatroon in de door l gewenschte maat. Knippatronen verkrijgbaar in malen 86-92- 96-100-104-108 a 21 cl. pi. 5 cl. portokosten. Bestellingen kunnen geschieden bij Uw agent. Uw bezorger of den boekhandel, door giro- storting op no. 293631door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels. PATRONENKANTOOR PANORA NASSAUPLEIN 1, HAARLEM Hij kon de eerste minuten niets (loen, dan naar buiten kijken met een brui sing van vreugde in zijn borst. Was dat even iets? Ineens, op een manier, die hij niet had voorzien, verlost van 't peuter- werk, de groote journalistiek in, zijn kracht, en zijn gaven uitvieren, reizen en trekken, schrijven! Daar moest op ge fuifd worden! Hij ging vanavond. Ja, wat zou hij? Naar lniis? Dat leek hein te tam. Hij wou uit, champagne drinken, dansen Terwijl liij zijn tafel leegruinide, klaar om weg te gaan, dacht hij aan de krant voor Els Poorters. De jongen haalde een nummer, en Han keek op de klok - tien voor half vijf. En toen smolten er in zijn brein drie gedachten ineen: hij kon de krant zelf aan Els Poorters gaan brengen, en haar vragen, of zij met hem ging fuiven dien avond, op zijn bevrijding van den bureaustoel! Toen de klok half vijf sloeg, stond Ilan tegenover den achteruitgang van liet postkantoor. Er druppelden rnen- sehen naar buiten, en de zesde of zeven de was Els. Ze had om haar weelderigen haartooi een witten band, en haar kloeke gestalte was iets te forseh in de lichte regenjas. Han trad op haar toe. „Ik kom het gewenschte. proefnum mer zelf maar even brengen." zei hij. „Leuk!" zei Els. „Loop je even mee naar de fietsenstalling? Dan kan ik je krant in mijn tasch stoppen." Een paar minuten later fietsten zij samen naar de Hooigracht, maar bui tenom. „Heb je iets te doen vanavond?" vroeg Han. „Niets van belang," kreeg hij ten antwoord. „Hoezoo?" „Ik heb zin om te dansen." „Ik heb altijd zin om te dansen," zei Els. „Moet ik een avondjurk aantrek ken?" „Zooiets tusschenbeide, zou ik zeg gen," antwoordde Han. „Mag ik je om half negen komen halen?" „Graag," zei ze, en met een lachje keek ze hem aan. Om half negen stopte Ilan met een taxi voor den kruidenierswinkel op den hoek van de Hooigracht. Hij hoefde niet eens uit te stappen, want, de deur van de bovenwoning ging al open. Els trad naar buiten en kwam naast hem zitten. Zij reden naar café Willems, en beklommen de trap naar het cabaret zaaltje. Han hekeek Els. toen ze hun overkleeren hadden afgegeven, en het meisje voor een spiegel stond, 0111 haar lokken, donkerblond met lichter blond en ros doorschoten, bij te kammen. Ze had een hooggesloten matblauwe japon aan. die haar slank maakte, met wijde mouwen, en een grooten strik achter aan haar satijnen ceintuur. Precies rus tig genoeg en precies feestelijk genoeg, vond Han. Ze wist zich te kleeden. Paste uitstekend zoo bij zijn donkergrijze colbert met parelgrijs overhemd. Ze namen een tafel dicht bij den dans vloer en begonnen met koffie. „Straks gaan weaart den champagne.' zei Ilan. „Jarig vandaag?" „Nee, promotie gemaakt. Opslag." „Nog vele malen," zei Els, toostend met haar kopje. Han was niet va.n plan geweest, meer te vertellen, maar toen zij een paar malen gedanst hadden, en de cham- pagneflesch half leeg was, kwam zijn tong los. Hij sprak over zijn werk en zijn eerzucht, over zijn twoseater, dien hij nu weer in gebruik kon nemen en hij werd hoe langer hoe vroolijker. '1 Was prettig, je opgetogenheid zoo te kunnen uitstorten, tegenover iemand, die zonder critiek of twijfel luisterde die je vak en je persoon alleen maar bewonderde. Want Els toonde zich een ideale kameraad. Ze had- haar hoekig breede gezicht behoedzaam opgemaakt, zoodat ze drieëntwintig leek, en ook haar manieren waren jeugdig. Praten deed ze wereldwijs, maar niet mondain, levendig, maar niet uitgelaten, en zwij gen kon ze, als Han praatte. Zij liet haar partner niet voelen, dat ze beter danste dan hij, en rookte minder, dan ze gewend was. .Vlaar met grof geschut werkte zij niet. Er kwam geen woord over haar lippen van ergernis over haar kantoorleven en zij betuigde geen smachtende voorkeur voor huishoude lijk werk en eigen kleere'n naaien, gilles op zijn tijd. Hans vond het een prettigen avond, en zei 't haar. „Ik heb 't zalig gevonden," antwoord de ze bakvisohaehtig. „Zooiets moog je 111e méér aandoen. Maar je zult niet veel tijd hebben, als je in je nieuwe werk zit." „Dat kan best meevallen," zei Han. „Als ik in stad ben. heb ik niets te doen mag ik je dan eens opbellen of opwachten? Als 'I dan maar net treft, dat jij ook vrij bent!" „Ik ben altijd vrij," gaf ze ten ant woord. „Avonddienst heb ik nooit, en ik ga verder nergens heen dan naar Toccataen zoo'n pret je is dat óók niet meer tegenwoordig." „O nee?" „Nee. Je weet hoe 't gaat met zulke clubs, waar mannen en meisjes in zijn. 't Verwatert altijd. Eerst is 't een club, en dan worden 't groepjes van twee. Ik ben zelf ook geen heilig boontje, maar ik vindals je bij elkaar komt om mu ziek te maken, moet je muziék maken, en niet met gesmiespel en aanhaligheid beginnen." „Ik dacht juist, dat t er zoo ver schrikkelijk ernstig toeging. Aan Adri d'r praten te oordeelen „Ja. 't begint altijd verschrikkelijk ernstig. Bij Adri ook. Hij wachtte, maar ze ging niet verder. „Is 't 1111 dan anders?" drong hij. „Nu ja, anders.... 't Spreekt van zelf, dat er persoonlijke elementen in 't spel komen, als je eenige malen per week samen speelt. Maar zullen we nog een keer dansen? Ik wil niet te laat naar huis." Ze praat er overheen, dacht Han. Ze wil niet roddelen over haar vriendin. Maar ik wil er toch wel graag meer van weten. In de taxi begon hij er weer over. „Je had 't zooeven over dat muziek- clubje van jullie," zei hij. „Maar als dat zoo'n geval van vuur en stroo is, zul je zelf ook ,wel meegesmeuld hebben!" Zijn stem klonk plagerig. „Gij doet mij blozen," zei Els. „Een mensch is maar een mensch. De dirigent is zoo'n beetje bevriend met me ge weest. 't Was niets, hoor! Ik vond hem alleen wel aardig, en hij mij. Maar da's over, sinds Adri er bij is. Ze spelen al apart sonates samenMaar 't. is eigenlijk gemeen, dat ik 't vertel, want 't kan best zijn, dat ik onbewust een beetje jaloersch ben. Trots en zoo." „Hoe heet die dirigent?" vroeg Han. „F rits Horst, 't Is een onderwijzer.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 28