Kans en Toeval Heem 'n AKKERTJE hetzelfde a. De Neder/andsche Pijnstiller 29 Hij speel I Ik el goed piano, en hij dweept zélf profiteeren van 't werk, dat ik met. muziek. Echt iets voor Adri." mijn heele leven gedaan heb. Ik' begrijp Han ging een paar maal met zijn best, wat Willem in zijn hoofd heeft: •boventanden heen en weer over zijn de kantjes er af loopen en den boel van onderlip. Maar hij dwong zichzelf om een ander opteren eerst wat je man te schertsen. bij elkaar heeft gegaard, en dan 't „.Te bent jaloersch!" zei hij. „Ik hoor mijne. Maar dat zal niet gaan. Waar 't aan de bitterheid in je stern, 't Is heeft Willem twee huizen en een dubbel natuurlijk niets dan een zuiver artistieke gedoe voor noodig? 't. Is veel beter voor vriendschap." hem, dat hij zijn kost leert halen uit die „Dat. kan best," gaf Els toe. „Wat tuinderij van je man. 't Is jullie altijd zijn wij vrouwen eigenlijk gemeen, hè? goed gegaan, want je man pakte aan. Ik heb er in 't begin wel eens orn ge- En 't kan jullie nóg goed gaan. Maar kookt. We hadden een keer repetitie dan nioet die knaap niet denken, dat bij Adri thuis, en toen we ophielden, hij van den Imogen boom kan teren, waren we allemaal doodmoe. We maak- Van mijn kant hoeft hij nergens op te ten er een eind aan, en gingen weg, rekenen. Da's gezond voor hem, en voor maar Frits bleef, en ik dacht: jawel, die mij ook. Deze maand wonl ik zestig twee zullen nu nog sonates gaan repeteeren! Alaak dat de kat wijs! Ofschoon ik veel te goed weet, dat Adri vast niet met den eerste den beste aan '1 flirten zal slaan. Dus ik had eigen lijk beter mijn mond kunnen houden. Vergeet maar, dat ik iets gezegd heb.' da's nog geen ouderdom, maar vóór ik oud ben, wil ik nog een tijdje leven naar mijn eigen zin. E11 om dat te kunnen, heb ik gezorgd dat ik geld vrij kreeg: ik heb de weiden achter de Oude Vaart verkocht „Heb je.viel Anna hem in de Han vergat het niet. Met een gevoel rede. van brakheid in zijn binnenste zag hij 't ,,'t Geld staat op de bank." ging Nelis voor zichdien knaap aan de piano, en voort, „en wat ik er mee doe, zul je wel Adri gevoelig op een viool aan 't werk, zien. En als ik hier de plaats verpachten vlak naast hem. Hij had zelf óók wel wil, verpacht ik hem maar niet aan eens gemusiceerd met. een meisje, en 't Willem. Want dan gaat de boel op de was op een vrijpartijtje uitgeloopen. flescli, en zie ik na't eerstehalf jaar geen Han dacht opeens aan het gesprek in cent meer." de Heinsiuslaan, dien avond toen hij „Je hebt AVillem nooit uit, kunnen thuis was geweest. Zijn oogen gingen staan," klaagde Anna, open. Daarom had Adri hem zoo duide- „Toen 't een kleine jongen was, hiel- lijk laten voelen, dat ze hem niet wilde! den we allebei veel van hem, Mien en Ze had geen behoefte aan vriendschap, ik," antwoordde Van Stiel. „Alaar. omdat ze opging in haar pianist! je zult 't als moeder niet graag liooren, Els verzocht Han, te blijven zitten, maar hoe 't komt, komt 't sinds hij toen de taxi stilstond. Haar moeder van school is, of eigenlijk sinds hij op hield niet van vertooningen aan de school ging. is 't één stnk narigheid deur. Maar ze zagen elkaar nog wel eens. geworden eigenwijs en onnoozel, „Ik bel je wel op," beloofde Han. „Als nergens goed voor en aanmerkingen op ik mag. Vast en zeker." een ander. Als je een verstandige moeder bent,, geef je me gelijk. Hij moet VEERTIENDE HOOFDSTUK door schade en schande wijs worden." „Je kunt niet, van me verlangen, dat Anna (de weduwe van der Helm-van ik mijn eigen jongen afval." Stiel) schonk koffie in voor haar broer. „Verlang ik ook niet. Zeg dus maar Nelis van Stiel kwam uit de schuur de niets meer. En breng straks even twee keuken binnen. koppen koffie in de voorkamer, want „Zeg," vroeg Anna, „wou jij den er komt, iemand aan, 0111 me te spreken." boel hier verpachten!" Er was een auto blijven stilstaan voor Nelis keek haar aan, op zijn hoede, het, tuinhekje, en er stapte een kleine „Wie zegt dat?" vroeg hij terug, heer met een sikje uit. Hij liep naar de voordeur en belde. Van Stiel deed zelf open. „Zoo, Dantema," zei hij. „Kom binnen." „Ik wou nog eens praten," begon „Ja, wie zegt dat. Er wordt ver teld, dat Chris van Dirk Bakker over een paar maanden gaat trouwen, en dat ze op jouw spui komen te wonen." „Zoo. Hm," zei Nelis. Hij stond een Dantema. halve minuut naar buiten te kijken. „Dat dacht ik al." zei Van Stiel. „Dan vertel ik je, dat Chris Bakker „Maar misschien wil je even wachten hier niét komt wonen. Er is wel praat dan kun je eerst een kop koffie drin- over geweest, maar nu doe ik 't niet,." ken." Anna keek geërgerd op. „Dus je hebt er wel aan gedacht „Ja, dat heb ik. Afag ik alsjeblieft met mijn eigen hof doen wat ik wil? Hij wachtte tot Anna weer in de keuken was, en vroeg toen: „Zoo. En?" „Je hoeft niet méér te vertellen dan zou zoo zeggen „Wét zou je zeggen?" „Nou. als je den boel wilt over doen. is Willem toch zeker de eerste die er recht op heeft!" „Recht? Wat voor recht!" „Nou ja. de rok." Maar nu gebeurt 't. niet. Er zou niet je kwijt wilt," zei Dantema. „Maar toen over gekletst worden en nu hebben we onzen koop sloten, heb je zooiets ze tóch hun mond niet gehouden." door laten schemeren, waar ik uit op- gelukkig dan maar," zei Anna. „Ik maakte, dat je. stil wou gaan leven." DROSTE BONBONS 1 Uitsluitend verpakt verkrijgbaar Altijd welkom Neen! Er zijn kansen in de techniek. Maar niet het toeval beslist, of U in aanmerking komt. Dat doet Uw kennis! PBNA maakt U geschikt voor tech nische promotie. - Schriftelijke cursus sen met privé-karak- ter. - Een staf van bevoegde leeraren.- Een diploma, dat hoog in aanzien staat! Om prospeclu p 365'A p J03 den-iiUoe*»* naïfn< vray - toe- <Ju,dC F i- A toe *R N H E M „Zooiets," zei Aran Stiel. „Om van alle zorg en beslomme ringen af te zijn." „Zoo zou je 't op kunnen vatten," was het voorzichtige antwoord. „Alaar zou je dan niet wijzer doen, 't Hemd is nader dan als je de boerderij hier óók verkocht?" Van Stiel keek hem kalm aan. „Hoor eens. zus," begon Nelis, zijn „Wou je die ook koopen?" vroeg hij. gewone zwijgzaamheid opgevend. „Ik Dantema lachte. „Jij loopt zoo hard zal je precies vertellen, waar 't op staat, van stapel." zei hij. „Er zou over te en dat, kun je aan Willem overbrieven praten zijn. Een bankier kijkt natuurlijk ook, als je 't noodig vindt. Alleen zou altijd uit naar veilige beleggingen ik je aanraden, niet met je lek en je maar veilig wil zeggen: niet te duur. gebrek te koop te loopen bij anderen. Dan is er vanzelf niet te veel risico. Willem heeft geen sikkepitje recht, en Dus als jij nu toevallig van je boerderij hoeveel recht hij krijgt, zal hij in mijn af wou. testament wel zien. Ik heb je al eerder „Dat heb ik nooit gezégd, gezegd: ik kleed me niet uit, voor ik naar bed ga; en zoolang ik leef, wil ik Vervo/g op blz. 32 xoo'n "°re pijnstillende 1 cc" hebben een p ze •AKKERTJES vertrouwen ku - waarop u rtcfhade' „erktng, V0n-en °nsCn zijn daar M erTJES" hu,S* Heb dus steeds A

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 29