twwr VIM, VIM SPAART IttP' ^trA.elvere<^( HET „automatische" REINIGINGSMIDDEL /V-/ Zorg 9?^kkÊrT)ES". da 'j!) teur,-rk=o<)^'<!beS,n|J 13 zal het doen." Camp- liuis haaldez'n scliou ders op. „Het was een goedkoope siga rettenkoker, dien ik eens gekregen heb. Toen ik gisteren over de brug ging, kon ik de verleiding niet weerstaan dien op 'n gemakkelijke ma nier kwijt te raken ik gooide het ding in het water." De verklaring was tamelijk fantastisch en toch leek het De brutale grijns op Camphuis' gezicht verdween zakken en het weer ophaalde, zat er iets aan den magneet waardoor Jonkers' hart van opwinding sneller begon te klop pen. In de duisternis kon hij niet precies onderscheiden, wat het was, maar toen hij het zorgvuldig betastte en een veer lossprong, ging liet open. Vier of vijf doorweekte sigaret ten vielen er uit. Het was de sign er niet op. alsof Camphuis haar nu ret.tenkoker van Camphuis! zoo plotseling had verzonnen. Jonkers Jonkers' gezicht had een slimme keek hem aan. uitdrukking gekregen. Er waren nog „U zou er geen bezwaar tegen heb- steeds verschillende kleinigheden, die ben als we dien sigarettenkoker eens hem dwars zaten, maar van één ding opviscliten om hem nader te bekijken?" was hij zeker: deze sigarettenkoker Camphuis haalde diep adem en het wees den dader aan van een geraffi- scheen Jonkers toe. dat hij schrok, neerden moord en er bestond geen Daarop lachte hij gedwongen. „Als je twijfel of Rolf Camphuis zou zijn daar plezier in hebt, ga je gang," zei gerechte straf niet ontgaan! hij. „Waarom zou ik je dat willen beletten?" Zoo verdiept was Jonkers in zijn gedachten, dat hij de donkere, slanke Jonkers gaf den jongen man zijn gestalte niet zag, die onhoorbaar de rijbewijs terug. Camphuis stak het brug op kwam. Hij had geen besef van in zijn zak en reed weg. De agent bleef eenig gevaar, voor hij iets ronds en den wagen nastaren tot deze uit het hards in zijn zijde voelde, gezicht verdwenen was. En toen, juist „Handen omhoog, Jonkers!" toen hij op het punt stond zich eveneens De agent verstijfde. Hij wist, dat hij te verwijderen, merkte hij een gevouwen aan iemand overgeleverd was, die niet stukje papier op voor zijn voeten, dat tegen een moord opzag. Hij hief zijn klaarblijkelijk uit Camphuis' porte- handen op en keerde zich om. feuille was gevallen. Hij hukte en Rolf Camphuis stond voor hem met raapte het op. een zware revolver in zijn rechterhand. Het was een nota van een bekend Hij stak zijn linkerhand uit en nam warenhuis in de hoofdstad en er stond Jonkers den sigarettenkoker af, dien hij op: Eén sigarettenkoker f5.25, onder in den zak van zijn colbert liet glijden, rembours. „Dank je wel," zei hij spottend. Jonkers fronste zijn voorhoofd, ter- „Daar kwam ik ook voor. Je hebt me wijl hij naar de nota staarde. Kon dit heel wat moeite bespaard." de sigarettenkoker zijn, dien Camphuis, Met. zijn zijde tegen de leuning van naar hij zei, in den vijver had gegooid? de brug keek Jonkers den neef van Als dat zoo was, waarom had hij dan Zwart aan. „Wilt u het spoor van den de moeite gedaan, hem te bestellen, en eenen moord met een anderen uit nog wel in de hoofdstad? wisschen?" vroeg hij. Er was slechts één manier om op die „Zooiets, ja," zei Camphuis grimmig, vraag te antwoorden en dien avond, Jonkers overwoog de mogelijkheid toen het donker was, begaf Jonkers om met eenige kans op succes den zich naar een garage, waarvan hij den jongen man onverhoeds te overvallen, eigenaar kende. Hij was in burger en Gemakkelijk leek het niet. Hij zette na een paar minuten gepraat te hebben, een van zijn voeten iets achteruit en verdween hij met een groot pak onder voelde hoe deze den zwaren ijzeren zijn arm. De ingang van het stadspark magneet aanraakte, die op den rand werd 's avonds bij het invallen van de van de brug lag. duisternis gesloten, maar Jonkers klom „Niemand zal ooit gelooven, dat il over het hek. Hij zocht voorzichtig zijn zelfmoord pleegde," zei hij. weg tnssehen de donkere hoornen door. „Niemand behoeft dat te gelooven. De brug over den smallen vijver was Ze zullen je lichaam nooit vinden, van hout en had aan beide kanten een Daar op den oever liggen een paar leuning. Midden op de brug bleef Jon kers staan. Hij legde zijn pak neer en maakte het los. Er zat een zware mag neet in. Hieraan knoopte hij 'n lang. stevig touw vast. Het water onder de brug was op dit punt ongeveer drie meter diep en Jon kers liet den magneet tot den bodem zak ken. Hij manoeu vreerde handig met liet touw. zoodat Handen omhoog, donkers!" palen van beton. Nadat ik je dood geschoten heb, bind ik er daarvan 'n paar om je nek en gooi je dan in 't water." Het stevige touw. dat aan den magneet bevestigd was, lag in een lus onder Camp huis' voeten. Jonkers kreeg een inval en hij zette zijn linker been achteruit, tot hij den magneet raakte. ,En ik verknoei geen tijd meer," ze de magneet over den grond heen en Camphuis. „Maak je klaar, Jonkers." weer schoof. Bijna twintig minuten was Een plotselinge stoot en de zware hij zoo in het donker bezig, zonder iets magneet viel omlaag. Het natte touw op te halen, dat zijn aandacht waard kronkelde over de planken, en de lus was: een paar leege blikken, een bus- werd onder Camphuis' voeten vast opener, een roestig stuk draad en een getrokken. spatbord van een fiets. Hij probeerde Toen hij even omlaag keek, deed het nu aan den anderen kant. Jonkers een sprong. Met één hand Hier had hij meer succes. Bij den tweeden keer, dat hij het touw liet Vervolg op blz. 21 Bi) het boodschappen doen moet vooral VIM niet vergeten worden, want VIM kan in huis voor tallooze doeleinden zeep ver vangen, die de huisvrouw zoo broodnoodig heeft voor het waschgoed Bedenk verder dat Uw potten en pannen en ander keukengerei thans langer dienst moe ten doen. Gebruik dus geen scherpe schuur middelen, die krassen veroorzaken, doch VIM, dat zacht en veilig reinigt. Voor potten, pannen, schilderwerk, hout werk, tegels en vloeren uitsluitend VIM. Heeft U wel eens geprobeerd hoe uitstekend VIM is voor het reinigen van vuile handen? EES RADIO Y E IRRIKA II - O! ER IE '/.OSl)ER ROS IERKRIJGI1 I IR V 106.0V4I _v 'a JiiW er van al Ze bevorderen ^"ÏÏgevoA

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 13