PEPERMUNT als leUhemiJ en medicijn Ten slotte wordt de pepermunt voor de verzending gereed gemankt. (Fntoreportaae-Niostadt) Als wij nu weer eens lekker „knabbelen" op zoo'n heerlijk, smakelijk en versterkend pepermuntje, dan zijn we van de bereiding althans een weinig op de- hoogte. Men kan zeggen bij het consumeeren van deze lekkernij, die tevens medicijn is, dat het aangename met het nuttige hier goed kan samengaan. H. Hier stelt men het deeg samen voor de pepermunttabletten, o.m. met calcium. In deze ajdeeling wordt de suiker, zooals kent, rerpoederd. u die uit den suikerpot Een kijkje op tie fabricatie In ons land is peper munt steeds een veel gevraagd ar tikel gfeweest. Wie houdt er nu niet van een lekker pepermuntje? Onze voorouders knabbel den graag op zoo'n melkwit tabletje en wij doen het hen gretig na Niet alleen wordt de pepermunt als lekkernij geconsumeerd, ook dient ze dikwijls als medicament. Behalve dat ze heerlijk smaakt, helpt ze wel tegen kleine ongesteldheden, bijvoorbeeld van de maag. Bovendien werkt ze verfrisschend, men knapt er soms van op. Nu is men in den laatsteii tijd voortgegaan de pepermunt te doen beantwoorden aan beide doeleinden versnapering en medicijn, onder meer tloor toevoeging aan de in grediënten van calcium, het metaal achtig grondbestanddeel van kalk aarde. Dit. versterkt het beenderenstelsel en het gebit. Wij bezochten voor onze lezers wn fabiek, waar dit product wordt vervaardigd. De grondstoffen van de hier ge fabriceerde pepermunt bestaan uit suiker ,een calcium-glueoseprepa- raat, bindmiddelen en pepermunt- olie. De bereiding geschiedt als volgt Eerst wordt de suiker over een kruisslagmolen, welke vijfenveertig honderd omwentelingen per minuut maakt, tot poeder gemalen. Daarna voegt men, in een mengmachine, het percentage calcium en de overige grondstoffen toe. Een stevig deeg komt nu tot stand. Nadat het deeg door twee walsen is gegaan, is liet op de juiste dikte van tabletten gebracht. Het stempelen van het handelsmerk heeft vervol gens plaats, op de eerste transportbaan. Voorts steekt men de tabletten uit, met elf stuks tegelijk, die op een tweede transportbaan vallen. Langs de derde transportbaan komen de tabletten, die nog week zijn, op de drooghorren te liggen,waarna ze zesendertig uur in de droogkamer blijven. Hierna is het artikel voor de verzending gereed! Onze foto's illustreeren de interessante fabricatie, die hygiënisch en zorgvuldig geschiedt. De verpakking geschiedt op de meest hygiënische wijze. Een kijkje hij de, machine. Aan de achterzijde gaat het deeg door een wals, om op dikte te worden gebracht. In 't midden bevindt zich de stempel- en steek mechaniek. Vóóraan de pepermunten (nog zacht) op de transportbaan. \s Morgens worden de drooghorren buiten de droog kamer gebracht. Nauwkeurig coptroleert men of de pepermunt tot „op het hartdroog is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 29