deFl~€ll2e Zoo verkouden als een snip? ASPIRIN jootfritt/uusf 32 Had dan ook bijtijds ASPIRIN genomenI Zorg steeds ASPIRIN bij de hand te heb ben, het onovertrof fen middel bij griep en verkoudheid. Buisje 20 tabletten 55 ct. Zakje 2 tabletten 7 ct. Ven0**" S'^per voir enkele (der koüd jaar me lGebroik ^a,er: \oe\slotten;dexe rooier^ tosten bet n VERVOLG VAN BLZ. 29 Do kastelein kwam een keer kijken, en Ailri knikte glimlachend tegen hem. Ken tijdje later ging de deur van het gangetje opnieuw open; Adri keek op. en zag op den drempel Ilan Ronding -taan. Hij keek verbaasd en maakte een halve buiging. Zij antwoordde met een knik, maar nu zonder lachje. Zij vond het niet prettig, dat hij haar zoo aan 't werk zag. Ze voelde zich betrapt, en met hem praten wou ze niet. Gelukkig ging hij aanstonds weer weg. 't Schoot haar door 't hoofd, dat hij voor de krant kwam, en toen zij de kasteleins- vrouw weer zag, riep zij die te hulp; misschien kon die van meneer den journalist gedaan krijgen, dat hij in zijn verslag over het kinderkransje zweeg. Er waren nog maar twee kinderen, buiten het broertje en zusje van Jan Slot, toon haar vader door de achterdeur binnenkwam „Zullen we gaan, Adri?" zei hij. „We nemen nog iemand mee iemand uit den polder, die bij ons logeert van nacht. Een man. waar ik zaken mee heb." „Ja, vader. Ik moet alleen nog even afspreken, voor die kinderen Hier hebt n het sleuteltje van den wagen, ik kom zoo gauw mogelijk." Haar vader ging de achterdeur weer uit, en Adri zocht de kasteleinsvrouw op. Die was in de keuken, aan den anderen kant van hot gangetje. „Juffrouw," zei ze, „er zijn nog maar een paar kinderenZoudt u daar een oogje op kunnen houden? Als 't noodig is, blijf ik, maar mijn vader wil me mee hebben. „Hoeveel zijn er nog?" vroeg de vrouw. „Tier," antwoordde. Adri, „maar Jan Slot past wel op zijn eigen broertje en zusje, als hij de andere twee onder dak heeft. Hier is de lijst - als de menschen dan bij u informeeren, weet u, waar de kinderen zijn. I' hoeft er alleen nog maar bij te schrijven, waar die laatste twee kinderen blijven." „Goed," zei de vrouw, „dat kan ik wel op me nemen. Maar ik wou nog even zeggen, dat ik 't heel erg. Het compliment, dat zij meende, scheen moeilijk over haar lippen te komen. Zij gaf er een anderen draai aan: „Mag ik u niet iets aanbieden, een kop chocola, en een beschuit. Adri glimlachte mat, „Nee, dank u," zei ze, „ik ben zoo thuis. Geeft u 't maar aan een armen stakker.... Hoeveel krijgt u nog voor de reepen en de melk?" „Ik krijg nog twaalf reepen," zei de vrouw, „da's zestig cent. en rekent u maar een dubbeltje voor de melk." Adri betaalde, zeventig cent en een fooi. De vrouw pakte het geld aan. Zaken zijn zaken. Ze zei: „Wel te rusten, juffrouw," en Adri zei; „Ik kom nog wel eens terug." Toen ze bij den auto kwam, zag zij daar haar vader in zitten, op de achter bank, met een langen, mageren boer. Het meisje ging achter het stuur zitten, zette de handrem af en draaide het contactsleuteltje om. ACHTTIENDE HOOFDSTUK Reeds om kwart voor negen was Han Rooding met zijn wagentje terug voor het café aan den Vaartdijk. Hij had snel gegeten en het artikeltje voor liet ochtendblad was uit zijn machine gevlogen. Nu kwam hij nieuwe indruk ken opdoen, evenzeer door menschelijke belangstelling als door beroepsplichten gedreven. Zijn eerste gang was naar het buffet. „Weet u ook of de teekenaar nog hier is?" vroeg hij den kastelein. „Die is weg," kreeg hij ten ant woord. „Als er naar hem gevraagd werd, moest ik maar zeggen, dat hij naar huis was." „Goed," zei Ilan. „Ik mag hier zeker wel met een paar menschen praten? Ik bestel straks wel wat," „II gaat uw gang maar. U bent toch van de krant?" „Ja," zei Ilan. „Van de Posthoorn." „Dan moet u eens in de achterkamer gaan kijken," zei de kastelein. „Hier in de gang, de eerste deur rechts." Han vond de aangewezen deur op een kier staan. Hij duwde haar open en keek. Er zaten op den vloer, in groepjes en rijtjes, een stuk of vijftien kinderen, en in den hoek van de kamer, links van Han, zat een juffrouw te vertellen „met één sprong boven op het draai orgel," hoorde Han haar zeggen. De juffrouw keek op. Het was Adri. Han schrok. Zijn journalistengedach te: „stukjes menschdom, door liet water hierheen gespoeld, en door een medelijdend hart. werd verdrongen door verbazing. Hoe kwam Adri hier? Zij ontfermde zich over de kleintjes. Ze Adri keek op. Heel even vonden hun oogen elkaar, doch de herkenning was maar een flits; er volgde verwarring op, aan weerskanten. Han gröette buigend, niet wetend of hij spreken of zwijgen moest, en zij knikte, met een strak gezicht. Toen zette zij onmiddel lijk haar verhaal voort; en de kinderen, die opzij hadden gekeken, zagen haar weer aan en lachten, omdat de haren van een kat uitstonden als de haren van een bezem, door de muziek, die er tegenaan werd geblazen De deur ging bijna vanzelf weer dicht, en Han bleef een halve minuut in het gangetje staan, om zijn bloed te laten bedaren en zich te herinneren, waarvoor hij hier was. Voor het ochtendblad had hij zijn tocht in de roeiboot beschreven, en vluchtig het tooneel op den Vaartdijk. Die beschrijving wou liij in het avondblad hervatten, en er dan ervaringen van slachtoffers aan vast- knoopen. Daartoe wou hij nu met die slachtoffers pratenen er waren er hier in 't café een paar dozijn. daar kon hij mee beginnen. Wordt vervolgd PANORAMA. Geïllustreerd weekblad, verschijnt Donderdags. Hoofdredacteur J. A. M. Douwes, Heemstede. Plaatsvervanger W. N. Stuifbergen, Haarlem. Abonnementsprijs 13 cent per week per kwartaal 1.69. franco per post 1.80 per kwartaal bij vooruit betaling losse nummers 16 cent. (Prijsverhooging toegestaan door het Departement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart onder nr. 17796 N.P. d.d. 23 April 1941.) Voor postabonne menten en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM Nassaulaan 51, Telef. Int. 13866, Giro nr. 142700. AMSTERDAM. Singel 263. Telef. Int. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Provenierssingel 27. Telef. Int. 47133, Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE. Stationsweg 95. Telef. Int. 111666, Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142. Telef. Int. 13473. Giro nr. 149597. ENSCHEDE. Oldenzaalschestraat 56. Telef. Int. 2188, Giro nr. 383773. ARNHEM. Nieuwe Plein 42, Telef. Int. 24825. Giro nr. 383772. 's-HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27. Telef. Int. 4286. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20. Telef. Int. 5851. Giro nr. 124690. VLISSINGEN. Badhuisstraat 5, Telef. 81. K 1311 Zij kreeg het niet te pakken! Ondanks het natte en koude weer is het druk in de stad van men schen, die St. Nicolaas-inkoopen doen. Mevrouw Bakker draagt zelf haar vele pakjes. Van bezorgen kan men in dezen tijd niet zeker zijn. WYBERT „O, tantetje, wat loopt U te sjou wen en dan in dit weer. U vat nog kou!" Weineen kind, ik ga juist een doos Wybert-tabletten halen. En je weet, wie Wybertjes gebruikt, krijgt het vast niet te pakken." Allien verkrijgbaar vu origin eelt- hht u we ilooren, WÊM

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 30