MELIORIN W- van oun OLAF EN DE OLIFANT Moederluister nou 'ns naar mei mk* li 2^1 y 50 CT 11 VERVOLG VAN BLZ. 9 drie kroppen sla en een bosje asperges „Ik kon er niets aan doen," kTeunde door den vraatzuchtigen muil van het Olaf. beest. Olaf stond als versteend. „Agent, arresteer dien man," her- Hij had niet gedacht ooit een mensch haalde de bankdirecteur, te ontmoeten, die in dén adem zooveel De politieman zat er kennelijk mee kon zeggen als de fruitverkooper, en in. „Ik kan hem niet arresteeren, als het werd er niet beter op toen diens hij niets heeft gedaan," vond hij. „De vrouw er een duet van maakte. Einde- olifant is de schuldige, dien zou ik kun- lijk kon hij er wat tusschenin brengen, nen aanhouden en voorgeleiden!" „Hoeveel is het?" vroeg hij. Olaf had hem wel om zijn hals kunnen De man maakte inventaris en zei: véllen. „Ja, doe dat, wilt u? Pik het „Acht kronen." „Accoord," antwoordde Olaf haastig, „waar kan ik dit biljet wisselen?" beest in, dan ben ik er af!" De agent schoof hem waardig terug en haalde zijn boekje te voorschijn, Een eind verder was een bank. Het „Hoe is uw naam?" Hij noteerde alle was bij drieën en dus bijna sluitingstijd, gegevens. Ze begaven zich vlug op weg. Er zat niets anders op. dan den olifant buiten te laten staan. Het bureau van den kassier stond „Waar moet dat lxeen met dat dier?" „Naar Brunnsvik. Naar kolonel Nygaard, die wil 'm koopen;" Ook dat. werd genoteerd. Toen wendde vlak bij het geopende raam en was hij zich tot den directeur. letterlijk bestrooid met bankbiljetten. De man zelf was ner gens te zien. Terwijl Olaf even stond te wachten, werd hij getroffen door een vertooning, die hem op slag tien jaar ouder maakte. Een lange slurf gleed t.us- sclien dé raamspijlen door en begon overal rond te snuffelen. Wat den geur van bananen klaarblijke lijk het meest nabij kwam, was een dik pak banknoten. Tot zijn grooten schrik zag hij den olifant het grijpenmeer wilde hij niet zien, hij draaide zich op Een paaizware planken vlogen de lucht in. „Het beste is, dat u een klacht tegen hem indient," advi seerde hij. „Zonder machtiging kan ik hem niet arresteeren. Het is trouwens de vraag of hij verant woordelijk is voor wat, zijn olifant uit haalt." „Misschien heeft hij 'm wel getraind, om op die wijze geld te stelen." „Wat zou hij daar aan hebben?" vroeg de politieman. „Bedoelt u dan, dat we dat verlies maar moeten nemen?" „Dat moet u den rechter vragen." „En ik?" deed de zijn hielen om en vloog de deur uit. fruithandelaar een duit in het zakje. „Ilééé!" schreeuwde de fruithande laar, luider dan ooit, „waar moet dat heen? Waar blijft m'n geld? Grijp 'm!" Olaf hoorde niets. „Groote hemel!" riep de bankdirec- „Hoe kom ik aan mijn geld?" Olaf had den man met, genoegen kunnen vermoorden. „Wie kan er twintig kronen wisse len?" vroeg hij aan de omstanders. teur uit, die het lawaai had gehoord Hij duwde den handelaar er acht in de en een dikken man zag wegvluchten, vingers en vertrok. „ik geloof, dat, ik bestolen ben!" Met gebogen hoofd sleepte Olaf zich „Zoo is het ook," gilde de kassier, voort, in de richting van Brunnsvik, „er zijn twintigduizend kronen ver- een berouwvol-kijkenden olifant achter dwenen!" zich aan. In één seconde kwam er leven in d'e Het, was over elven, toen zij bij een brouwerij. Een politieagent, de kassier, alleenstaande boerderij aankwamen. De de bankdirecteur, klerken, allen waren waakhond, die hen met, geblaf had de straat op gesneld, schreeuwend als aangekondigd, vluchtte met zijn staart gekken. Olaf liep zoo hard hij kon en tussehen de aekterpooten weg. Olaf de olifant, die niet in den steek wensolite bond den olifant aan het tuinhek en te worden gelaten, volgde hem op de klopte aan. hielen. Het kostte hem een half uur. om den „Houdt den dief!" hijgde de bank- boer duidelijk te maken, dat, hij geen directeur. landlooper was, maar onderdak zocht „Welken dief?" voor zich en zijn olifant,. Was het een Een bevende vinger wees op den ichthyosaurus geweest, dan had de man smeekenden Olaf. niet dommer kunnen kijken. Eindelijk. „Wat, heeft, ie gedaan?" vroeg de na vooruit te hebben betaald, kreeg agent. Olaf toestemming om in een schuur „Hij heeft mijn bank van twintig- te slapen, terwijl zijn reisgezel in duizend kronen beroofd!" een andere schuur werd ondergebracht. „Ik niet," snikte Olaf en wees op Hij moest plechtig beloven voor dag den olifant. „Hij heeft het gedaan." en dauw te vertrekken, daar anders de Hij wérd gefouilleerd, doch slechts vrouw van den boer zou schrikken, het twintigkronenbiljet, kwam voor den als ze de kippen kwam voeren, dag. Om zeven uur werd hij door een „Wat heb je met het geld uitge- doordringenden gil wakker. Hij had voerd?" vroeg de agent, dreigend met zich door uitputting verslapen, met het zijn gummistok zwaaiend. De arme gevolg, dat de vrouw toch den olifant Olaf kon slechts den olifant als den had zien staan. Terwijl de boer met dader aanwijzen. vlugzout en koude doeken bezig ging „Hij heeft gelijk," bevestigde een zijn flauwgevallen echtgenoote tot, nieuw van de klerken. „Ik zag de slurf door leven te brengen, sloop Olaf als een dief hot raam komen. Dat beest heeft die van het erf. twintigduizend kronen opgevreten!" Slof op blz. 17 iJ^oermeel Sol*!"»1'0 „Mag je zoon óók eens wat zeggen? Speel dan niet met mijn rammelaar en luister eens Ik heb laatst op de kliniek m'n ooren opengezet. Jij stond weer naar dat dikke kind van die andere Moeder te kijken goed dat ik er was om op te letten! Nou, en toen zei de dokter: „Mummelemummelemum Meliorine-kind...." Toen wéér iets, dat ik niet verstond en toen: „ongewoon voedzaam met zijn hooge eiwitgehalte. En 't werkt reguleerend, dat zuivere gerstebloem uit Nederlandsche gerst bereid". Nou, wat denk je, Moeder. Zullen we het óók maar nemen? Ik word graag groot en sterk!" 250 gram 25 ct. N.V. KONINKLIJKE PELLERIJ „MERCURIUS" voorheen GEBROEDERS LAAN WORMERVEER PER DOOS VAN PUNGEN CHOCOLADE BONBONS

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 11