iftefreide He AKKEB'kloosterbalsem HUID-enWRIJFMIDDEL door Eduard St gek. alleen een beetje stil en vreemd, sinds zijn vrouw dood is." „Een beetje érg vreemd," zei Willem. „Zijn eigen familie beschenden en z'n boeltje verdoen en maar in zijn schuur aan ouwe klokken zitten prutsen Kijk, daar héb je dien aasgier!" De kleine bankier kwam uit de gelag kamer en stapte, zonder op te zien, naar de straatdeur. Han keek naar de strakke trekken in het gladde gezicht met de eigenwijze sik, en de gedachte schoot door zijn brein, dat het best waar kon zijn, wat die jongeman verteld had. Wat kwam Lantema anders hier doen Waar om had hij zoo ijverig met dien ouden boer zitten praten? Nu vertrok Lantema, scheen het. En Han dacht: zou Adri nog achter zitten? 't Mocht allemaal zijn zoo 't wilde, hij werkte verder. Met dien jongen boer had hij lang genoeg gepraat die knaap beviel hem niet. Hij stond op, en wou naar den anderen kant van de veranda loopen. Maar juist toen hij bij de tus- schendeur was, kwam Lantema daar wéér uit, mét den langen, mageren boer. Nu zag hij Han wél, en 't leek, of hij schrok. „Goedenavond, meneer Lantema," zei Han. „Oók een handje geholpen?" „Ik kwam maar even kijken," ant woordde Lantema. „Maar 't wordt laat, ik moet eens naar huis." Han kon een snijdende vraag niet inhouden. „Goede zaken gedaan?" Lantema deed alsof hij 't niet hoorde. „Zullen we dan maar, Van Stiel?" vroeg hij den boer. „Misschien mag ik me even voorstel len," sprak Han den metgezel van Lan tema aan. „Mijn naam is Rooding. We hebben elkaar al eerder gezien van avond. Nelis van Stiel had hem al aan staan kijken, maar keek nu verwonderd, en Han zou haast zeggen: blij. „Rooding?" zei Van Stiel. „Toch niet de zoon van den bouwer?" „Ja," zei Han, „die ben ik. Kent u mijn vader?" „Vroeger gekend," kwam Lantema er tusschen. „Ga je mee, Nelis?" Maar Han liet niet los, nu hij eenmaal beet had. „Ik had u nog een paar dinge tjes willen vragen, meneer Van Stiel," zei hij. „Ik ben namelijk redacteur van de Posthoorn, en ik wil graag weten, wat de slachtoffers van den watersnood beleefd hebben. Wat was u aan 't doen, toen 't water kwam?" „Ik was in de schuur een beetje aan 't werk. zei Van Stiel. De herinnering aan de uitlatingen van den jongen boer gaf Han zijn vol gende vraag in. „Aan een klok zeker?" Er kwam een lachje om den mond van Nelis van Stiel. „Weet je daar ook al van?" zei hij. „Van je vader zeker. Han werd hoe langer hoe nieuwsgieri ger. Nu hij de beweringen van dien pan doerenden jonkman op één punt be vestigd kreeg, wou hij zich ook van 't overige vergewissen. „U hebt uw grond verkocht, zeggen ze is dat zoo?" Van Stiel glimlachte gemoedelijk. „Vraag dat maar aan je vader,"zei hij. „Die weet er ook van." „Iets ten minste," zei Lan tema, een beetje zurig. Hij had staan dribbelen en op zijn horloge gekeken. „Nu moeten we heusch weg. Bonjour. Rooding." „Wel te rusten, meneer Lantema,en succes,"zei Han. „De groeten aan je vader." d n S Van Stiel volgde Lantema. met zijn mandekoffer en zijn city-bag. „Ik kom denkelijk niet thuis vóór Zondag," antwoordde Han, „maar ik zal er om denken." Hij bleef het tweetal na staan kijken, en staarde toen peinzend naar de dichte deur. 't Scheen dus toch waar te zijn. wat die knaap verteld hadmaai' zijn vader was er ook bij betrokken! Schoon.. dat kon haast niet. Lantema had er omheen gedraaid en gepraat. En die Van Stiel was lang niet kindsch of gek.hij had een paar pientere oogjes. Waar ging hij heen met Lantema En waarom was Adri ook van de partij? 't Was een vreemd geval.. 't Intrigeerde hem zoo, dat hij geen zin had om nog méér menschen naar hun watersnoodervaringen te vragen. Hij had er zijn hoofd niet meer bij. Dat was vol van Adri, en van die verdachte handelskwestie. Stof om aan de schrijf machine zijn avond vol te werken had hij genoeg. hij kon morgenochtend terugkomen, om den toestand bij dag licht waar te nemen. Maar toen hij achter het stuur zat, en door zijn hoofd liet spelen, wat hij allemaal had gehoord, liet de gedachte aan Van Stiel en aan Lantema „aas gier" hem geen rust. Wist zijn vader er van? Hij wou weten, wat er te hóoren viel, om zijn hoofd vrij te krijgen voor zijn werk. De nacht was lang genoeg hij ging eerst zien, of zijn vader thuis was. Zijn vader was thuis, en begreep blijk baar, welken arbeid zijn zoon onder handen had. „Jij hier?" vroeg hij. „Lig je niet in 't water?" „Ik kom er net uit," antwoordde Han. „Schuitje gevaren, en gekeken. maar 't was al te donker om veel te zien. en verder met slachtoffers gepraat." „En nu wou je zeker je binnenkant ook even nat gieten," zei Rooding. „Ik wil niets dan koffie," zei Han. „Als moeder ten minste. „Ik zal even een schreeuw naar beneden geven," zei Rooding. Hij ging naar beneden, kwam terug en nam den stoel tegenover zijn zoon. „Heb je iets op je hart?" „Zeg, vader," begon Han, „kent u een boer, die Nelis van Stiel heet?" Rooding lachte. „Of ik dien ken!" zei hij. „Ik heb je toch meermalen verteld,, dat we in dienst altijd met z'n drieën waren, Lantema en ik en een jongen uit de klei? Dat was Nelis van Stiel!" „0," zei Han. „Dien heb ik een paar maal gezien vanavond, en gesproken ook. Ik heb hem zelfs uit zijn huis helpen redflfen." „Er is hem toch niets gebeurd?" „Niets hij heeft kalm bij mekaar gepakt, wat hij niet kwijt wou, en toen is hij kalm in 'n bootje gestapt. Weet u, met wien hij den halven avond heeft zitten praten? Met Lantema." „Met Lantema? Hoe kwam dié daar?" „Da's juist de kwestie," zei Han. „Ik heb een paar dingen gehoordals die waar zijn, speelt Lantema niet bepaald een fraaie rol. 't Is mogelijk, dat ik ver keerd ben ingelicht, maar ik heb me laten vertellen, dat Lantema grond heeft gekocht van Van Stiel, en dat hij Vervolg op blz. 23 bij uitnemendheid is de van ouds beroemde en be proefde AKKER'S KLOOSTERBALSEM, want die heeft een verrassend snelle huid-qenezende en wond- zuiverende werking, met tegelijkertijd een wondere uitwerking op Uw pijnlijke spieren en gewrichten. Daarom is AKKER'S KLOOSTERBALSEM onmisbaar in elk gezin en komt als 't ware eiken dag van pas. GESPRONGEN HANDEN, winterhanden en -voeten, schrale huid in 24 uur genezen. KLOOSTERBALSEM bijt niet, verzacht dadelijk en geeft een gave huid. diep in de weefsels en verdrijft daar de oorzaak. Één maal geprobeerd, altijd gebruikt, zegt elk gebruiker. De reuk is veranderd... maar NIET de kwaliteit! Wij gebruiken (noodgedwongen!) den laatsten tijd 'n ander oplosmid del voor onze Erdal, waardoor de reuk „anders" werd. Van invloed op de kwaliteit is dat echter niet omdat de eigenschappen der edele was- soorten, welke wij voor Erdal nog steeds gebruiken, onveranderd bleven Denk eraan: OOK met Erdal moet U zuinig zijn! Dun in smeren, flink uitborstelen en na- wrijven en steeds de doos direct dicht maken, opdat er niets vervliegen kan en de goede crème niet uitdroogt! NEDERLANDSCH FABRIKAAT

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 21