PONT 24 DROSTE BONBONS Uitsluitend verpakt verkrijgbaar Altijd welkom SLUIT DEN WEG NIET AF naar een betere toekomst, door studie achterwege te laten. tfeltzijn goed^orftwikïeWe'krachten onontbeerlijk, «aar evenzoo zal nideerden, uiterst moeilik *'ln* Kon. U de mondeling. meene OntwiKneiina ontvangen alle inlichtingen gratu. COUPON ^"sTw^rtlrU^ÏÏÏTlH geworden van de hulpverleening aan de smaalde Han. „Je weet nooit, waar 't polderhewoners. De kastelein kwam goed voor is!" Die woorden, door zijn buiten, om hem te verzoeken, zijn auto jaloezie ingegeven, riepen een gedachte naast of achter het huis te plaatsen in hem terug, die hem al eenige malen ile dijk moest vrij blijven. had gehinderd, en hem nu een bitteren Terwijl hij het achtererf in zoiner- wrevel aanjoeg; de vrees namelijk, dat sehe en 1 >1 ij der dagen speeltuin op- Adri wist van haar vaders manoeuvre, reed, zag hij haar al: Adri, die met de en er in zekeren zin medeplichtig aan vrouw van den kastelein stond te pra- was, ondanks haar menschlievend werk ten, voor de achterdeur. van den vorigen avond. Hij kon er niet Hij aarzelde uit te stappen. Hoe over zwijgenen omdat zij dien kwaste- moest hij zich houden, als ze hem zag? rigen Horst geprezen had. kreeg hij lust Er hingen twee herinneringen in zijn haar pijn te doen. hoofd: het beeld van het meisje, dat met ,,Wat ik zeggen wou," vervolgde hij, vertelseltjes een troep kinderen bezig- „dat kindermeisje-spelen gisteravond.... hield, kinderen met toetjes bruin van de was dat nu tijdverdrijf of camouflage?" chocola, en vroolijk ondanks de ellende Adri keek hem aan, met bijna ver- en de gedachte aan den .koopmans- schrikte oogen. ..Ik begrijp je niet," streek van haar vader, waarmee samen- zei ze. ging een vage vrees, dat zij medeplichtig „Heusch niet?" vroeg Han. „Ik was aan dien gevoelloozen handel. Iïij bedoel. waarom was je vader eigen had geen vermoeden hóé, maar waarom lijk hier gisteravond?" was zij anders meegekomen, toen haar „Om iemand te spreken," antwoordde vader uittrok, om in troebel water te zij zonder erg. Maar trotsch, door zijn vissclien toon geprikkeld, ging ze voort„Wat De kasteleinsvrouw hakte den knoop gaat 't je eigenlijk aan?" door. „Daar is die meneer van de krant „Daar zou je van opkijken, hoeveel 't ook," riep zij uit, en toen keek ook Adri. me aangaat. .Te had gisteravond beter op Xu kon Han weinig anders doen dan je vader kunnen passen, dan op die uitstappen, en het lukte hem niet, Adri onschuldige kinderen." voorbij te loopen. Zij had een kort, grijs Adri keek hem aan. met een kleur als bontjasje aan en een muts van hetzelfde vuur. bont op, en daartusschen was haar zui- „We moesten dit gesprek maar sta vore gezicht, blank en rood, friseh als ken," zei ze gekwetst. „Meneer de baron een jonge bloem. schijnt te denken, dat hij zijn personeel „Dag, juffrouw Lantema," groette voorheeft." Han. „Ik heb aan uw wensch gevolg „Zooals de freule wenscht." Han gegeven, zooals u misschien gemerkt maakte een spottend buiginkje. „Maar hebt. Er staat geen woord in de krant mag ik u dan een kleinigheidje vertellen, over uw kinderverzorging gisteravond." als u 't nog niet weet? Meneer uw vader „Dank u," antwoordde zij. „We zijn is gisteravond een vroeger begonnen nu aan 't probeeren, of we de kinderen werk op waardige wijze komen voort- weer hij hun ouders kunnen krijgen, zetten. Hij heeft van den schrik en de Ah, daar is er weer een!" neerslachtigheid van zoo'n stakker hier Ze keek naar den ingang van den tuin, gebruik gemaakt, om hem zijn boerderij waar een jongeman op een fiets binnen voor een schijntje af te koopen. Welke kwam gereden, met een klein meisje op rol de freule daarbij gespeeld heeft, is den bagagedrager. Het was een tamelijk me niet heelemaal duidelijk. Maar dat klein jongmenseh met een regenjas, een doet er ook weinig toe. Papa heeft den kantig gezicht, blond haar en een bril. buit binnen. Die arme stakker is gedu- „Mag ik even voorstellen?" zei Adri, peerd, met nóg een paar mensehen." toen de jongeman en het kind naast de ,,'t Is niet waar!" riep Adri uit. Weer fiets stonden. „Meneer Horst meneer joeg het bloed toornig in haar gezicht op. Rootling. Meneer Horst offert een vrijen „En al was 't zoo. waar bemoeit n zich dag op, om me te helpen," voegde zij er, mee?" Han aankijkend, aan toe. „En meneer ,,'t Is wél waar," zei Han ijzig. „Mis- Rooiling is hier voor de Posthoorn," schien heeft je vader jou niets verteld, lichtte zij Frits Horst in. De heeren beweerden, dat zij liet aan genaam vonden. „Hier hebben we Annetje Bottel," zei Frits. Horst. maar ik heb 't hem zelf toe hooren geven, door de telefoon. Want mijn vader heeft hem er over opgebeld. Mijn vader kende dien boer Van Stiel óók van vroeger, zie je, en mijn vader stond met hem in „Die d'r zuster zit vóór," zei de kaste- onderhandeling over dien grond; en toen leinsvrouw. „Kom maar mee, Annetje, is hij zoo onvoorzichtig geweest, dat aan dan zal ik je bij je zuster brengen." Met jouw vader te vertellen; omdat ze al het kind aan haar hand ging zij de veertig jaar vrienden waren, vertrouw- achterdeur binnen. de hij hemEn je vader heeft gauw Adri streepte den naam van Annetje gezorgd, dat hij er tussclien kwam. Hij Bottel door op do lijst, die zij in haar heeft dien grond voor mijn vader z'n hand had. Frits Horst keek op een ander neus weggekocht. En gisteravond heeft lijstje. hij dien Van Stiel waar hij óók al „Die kwam uit A 312," zei liij. „Nu veertig jaar vrienden mee was verder ;a ik maar eens in A 317 kijken daar gevild. Mijn vader vroeg, of hij ook wist, zitten er drie." Hij draaide zijn fiets om waar Van Stiel uithing, en je vader zei reed weg. van niet. Maar ik had hem een half uur Han zag het dikke, scherp horizontaal vroeger zélf met Van Stiel hier vandaan afgeknipte haar op het achterhoofd van zien gaan. Dat weet je toch wél, want den jongeman, en werd zich bewust, dat je bent meegegaan!" hij dien knaap niet uit kon staan. Dat Adri kon niets zeggen. Om zich een was natuurlijk die gast, waar Els over houding te geven, staarde zij op de lijst verteld had: ilc muziekvriend van Adri. met kindernamen. Het duizelde in haar „Die meneer is zeker bij't onderwijs," hoofd. Zij begreep maar half, wat Han zei hij. daar allemaal praatte, maar er gonsden „.Ta," zei Adri. „Hij heeft vacantie herinneringen door liaar luisteren heen omdat het hoofd van de school aan een geprek tussclien Rooding en jubileert." haar vader, op een avond onder de „En hij doet zeker zwaar aan schemerlamp.... en aan woorden, die muziek," ging Han voort, „Dat adver- haar vader met Van Stiel had gewisseld toeren zijn haren ten minste." Adri glimlachte flauwtjes, een beetje pijnlijk. „Hij helpt me reusachtig," zei iu den auto. Hoe kon Han haar zoo martelen? Hoe kon haar vader haar leven zoo stukslaan? „Weet je, waar Van Stiel op 't oogen ic licht van die nobele mensehen," blik is?" vroeg Han. De man, die uitkomst bracht! Krijg je het te pakken, vrouw t" „Ja, ik heb zoo'n kriebel in mijn keel." „Laat ik gauw wat Wybertjes halen." „In 't donker f Je vindt den weg niet en de winkels zijn dicht „Wybertjes, die heb ik wel voor je. Ik heb ze altijd bij me, dat heef' me al veel gehoest en ge proest bespaard." Wybert-tabletten opzak, gezond heid en gemak. Alleen verkrijg baar in de bekende blauwe doozen. Naam, merk en verpakking wettig gedeponeerd. II V f rocstimomtw'A 30 JAAR ERVARING

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 24