SOLIDOX mn tegen tandsteen 25 „Nee," zei Adri dof. „Hij is met vader meegegaan na 't ontbijt." Nog steeds staarde zij op het papier, en Ifan keek naar haar slanke vinger», fijne blanke vingers, waarvan er één een kinderlijk ringetje droeg, met een blauw klaverblaadje. Doordat zij zweeg, en door dat kinderlijke ringetje aan den fijnen vinger, werd er medelijden door hem heen gesnerpt. De pijn, die hij haar deed, sneed in hem zelf met dub bele pijn. Niettemin sprak hij verder. Nu moest alles er maar uit, van zijn hart af. Zij moest maar weten, hoe de vork in den steel zat. Straks kon ze zich laten troosten door haar muzikant! „Toen zeker plannetje mislukt was," zei hij, „heeft je vader maar meteen de lieele vriendschap willen liquideeren, op zóó'n manier, dat hij al 't voordeel bin nenhaalde. Mijn vader gaf hem de kans, door een paar malen zijn mond, voorbij te praten. Meneer Lantema hield zijn ooren wijd open en zijn mond dicht, en hij hield mijn vader zoet met een klein cre- dietje. maar toen de buit binnen was, trok hij 't fopspeentje óók terug. Ilij heeft mijn vader dat bouworediet meteen maar opgezegd gisteravond." Adri keek gejaagd, met, oogen van doodelijken schrik, op. „Is dat waar?" vroeg ze. „Jullie kunnen zeker in de kamer niet verstaan, wat er in de gang aan de telefoon gezegd wordt," smaalde Han. „Anders had je 't gehoord." Plotseling draaide Adri zich om, en haar rechterhand kneep het papier in elkaar. Zij vluchtte door de achterdeur naar binnen, alsof zij door een wild dier werd achtervolgd en Han meende een snik te hooren. Hij bleef verwezen staan. In zijn hoofd bonsde het hol, en zijn borst voelde leeg aan. Kapot.Kapot! Hij kon niets denken dan dat eene woord. Hij liep met slepende voeten het erf over, naar den uitgang, den dijk op. De onderwijzer- musicus reed langs hem heen op zijn fiets, zonder kind nu. Hij lachte tegen Han. Met een onnoozelen blik ging Han naar het water staan kijken, dat stil de tongpunt van den afdalenden dwarsweg omvatte. Werktuiglijk nam hij waar.... er steken heggen bovenuit, en rijtjes hoornen. daar drijft een stuk dak. de wind is geluwd. 't water zal wel gauw zakken. Toen dacht hij niets meer, en keek aar den overstroomden polder, alsof L, lien al jaren zoo had gekend. Kapot. Toen lachte hij. Snel liep hij terug naar zijn auto. Er was niemand op liet erf. Er stond een damesfiets. Van Adri. Hij sloeg den motor aan en reed achter uit, draaide den dijk op en reed weg, de brokkelige rij huizen langs, tot hij aan een ander cafeetje kwam. Daar stapte hij uit, en bestelde hij een glas klare. Hij werkte dien dag met al de macht van zijn ijver en zijn routine, maar het bleef hol in zijn hoofd en leeg in zijn borst. TWINTIGSTE HOOFDSTUK „Wat ben je stil. Is er iets?" vroeg mevrouw Lantema. 't Was half een. Mevrouw Lantema was aan 't dekken voor de koffietafel. Adri zat in een stoel in de serre, en ze zat daar al tien minuten, maar ze had nog geen woord gesproken. „Nee moeder," zei ze nu. „Wat zou er zijn?" „Heb je te veel narigheid gezien vanmorgen?" „Nee hoor. 't, Begint allemaal alweer aardig in orde te komen," zei Adri snel, en druk praatte ze door. „De meeste menschen hebben ergens onder dak en 't water zal wel gauw zakken, denken ze, dus dan kunnen ze naar huis. En er is een massa hulp. er wordt warm eten gebracht en zoo, en de genie is 't gat in den dijk aan 't stoppen, zeggen ze. Het meisje kwam de eetkamer in, en zette een schaaltje gestoomde makreel op het buffet. Adri zweeg, en toen liet meisje weg was, stond ze op en kwam de eetkamer in. Er was maar voor twee personen gedekt, zag ze. „Komt vader niet thuis?" „Nee," zei mevrouw Lantema. „Hij lieeft opgebeld 't is druk, dus hij at wel wat aan 't station en dan ging hij meteen door naar Enschede. Een be diende heeft den wagen thuisgebracht en vaders koffer meegenomen." Adri was op haar plaats gaan zitten en keek peinzend naar haar bord. „Ik zou vanmiddag nog even naar den polder gaan," zei ze, toen haar moeder eveneens zat en het meisje de koffie had gebracht. „Anders hadden we mooi de stad in kunnen gaan samen...." Weer staarde zij naar haar bord, en toen keek ze met schitterende oogen op. „Weet u wat? Gaat u mee naar de over strooming kijken straks! Dan nemen we den wagen. Frits Horst zou me af komen lialen, met de fiets, maar dan kan Fien- t.je wel zeggen, dat 't niet meer hoeft, en dat we uit zijn. De gewoonte toonde haar macht over mevrouw Lantema. „Als we maar vroeg terug zijn," zei ze. „We eten lof, en Fientje. „Vader is er toch niet?" zei Adri vlug. „Weet u wat we doen? We slaan eens flink aan 't fuiven vandaag! We gaan naar de overstrooming kijken, wat ik nog te doen heb is zóó klaar, en dan rijden we nog wat om, en we gaan win kels kijken en in de stad eten en dan pikken we een bioscoop je. „Ik zal er eens over denken," zei haar moeder glimlachend. „Laten we maar eerst eten." Adri lachte vroolijk. „Als de kat van honk is, dansen de muizen de stad in," riep ze uit. „We hebben in geen eeuwen samen gefuifd. Toe, moeder! Doen we 't Ik heb echt zin, 0111 eens flink te keer te gaan!" Wordi vervolgd VERZOEK AAN DE ABONNE'S De bezorgers van ons blad ondervinden door het vaak voorkomende gebrek tui n ■pasmunt herhaaldelijk moeite en verspelen hierdoor veel tijd. Ten. einde hun deze onaangenaamheden, welke het op tijd bestellen boven dien niet in de hand werken, te besparen, verzoeken wij den zgn. weekabonné's met gepast geld te willen betalen. PANORAMA. Geïllustreerd weekblad, verschijnt Donderdags. Hoofdredacteur J. A. M Douwes, Heemstede. Plaatsvervanger W. N. Stuifbergen. Haarlem. Abonnementsprij- 13 cent per week per kwartaal 1.69, franco per post 1.80 per kwartaal bij vooruit betaling losse nummers 16 cent. (Prijsverhooging toegestaan door het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart onder nr. 17796 N.P. d.d. 23 April 1941.) Voor postabonne menten en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM Nassaulaan 51, Telef. Int 13866, Giro nr. 142700. AMSTERDAM. Singel 263, Telef. Int. 33170. Giro nr. 97946 ROTTERDAM. Provenierssingel 27, Telef. Int. 47133, Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg 95. Telef. Int. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142, Telef. Int. 13473. Giro 'nr. 149597. ENSCHEDE, Oldenzaalschestraat 56, Telef. Int. 2188, Giro nr. 383773. ARNHEM. Nieuwe Plein 42. Telef. Int. 24825. Giro nr. 383772. 's-HERTOGENBOSCH Stationsweg 27. Telef. Int. 4286, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telef. Int. 5851, Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Badhuisstraat 5. Telef. 81. K 1311 l wee onarschei delijken de vrouw met smaak en Rogo kousen! Want alles, wal een m o d e r n e vrouw van een kous verwacht, vindt /ij in Rogo. In schoonheid bijna niet te over treffen, verba zend houdbaar... dat zijn van oud- de kenmerken van alle Rogo kousen WITTE TANDEN KUNNEN OOK BEDRIEGEN.... .vggtv-y Aan den voorkant wit, aan den achterkant aan getast door tandsteen (Wat de tandspiegel te zien gat) Dan zou U werkelijk schrikken! De voorzijde is prachtig wit, maar o wee de achterkant! Daar heeft zich een laag tandsteen afgezet, geheel verborgen achter het witte mas ker van de tanden. Dit tandsteen nu is de gevaarlijkste vijand van Uw gebit; het is vaak de oorzaak, dat de tan den los gaan staan en ten slotte uitvallen. U kan dit groote gevaar voorkomen door Uw tanden ge regeld te poetsen met Solidox, het nieuwe Nederlandsche tandpasta. Solidox (Ned. Octr. 19178) bevat Sulforicinoleaat, een preparaat, dat geen enkel ander tandpasta in Nederland bevat. Dit Sulforicinoleaat is het bestrijdingsmiddel voor tandsteen. Poets daarom tweemaal per dag Uw tanden met Solidox- tandpasta en ga minstens elk halfjaar naar den tandarts. Het is de voorwaarde voor een wit en tevens gezond gebit GOOI GEEN OUOE TUBEN WEGI Slechts tegen Inlevering van een willekeurige oude tube (met dop I) kunt U voortaan eon in tube verpakt artikel koopen. SO 41 -0141

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 25