REDDER IN DEN NOOD! EEN NIEUWE WINTERJUMPER l)e blouse is tbans echt de redder in den nood, niet alleen omdat zij voor de zoo zeer gewenschte variatie zorgt zonder een te groot puntenoffer te vragen, maar ook en niet minder omdat het dragen van verschillende blouses bij één en denzelfden rok bij de huidige hooge textielprijzen ook een belangrijke besparing in geld beteekent. Kan onze eerste warme wollen blouse met suc ces een nieuw winterjurkje vervangen, wat in de confectie 'n besparing van niet minder dan tweeëntwintig punten beteekent en minstens enkele tientjes in geld, met het tweede exem plaar kunnen we zonder eenig bezwaar bij iedere feestelijkheid, welke dan ook, verschij nen. Zoo'n doodgewoon lapje chiffon of mousseline de soie hebben we misschien nog in de lappenkist liggen sinds den tijd dat we het oude, maar nog lang nieb ver sleten feestjurkje van dat eenigszins ver geten materiaal afdankten. Dit materiaal kan nu uitstekende diensten bewijzen. Ook is er een tijd geweest dat er onder jurken van ragfijne stof dunne onder jurken gedragen werden; daarmede boft nu degene, die een en ander niet afdankte, omdat men met dergelijke luxueuze niemendalletjes de armen toch niet kan helpen, terwijl men er van den anderen kant niet toe kwam om het voor een of ander handwerk te gebruiken. Vooral de uit vele ruches bestaande manchet ten doen uiterst vrouwelijk aan, terwijl ze bovendien het groote voordeel hebben, dat de handen kleiner en fijner schijnen. Vele vrouwen maken zeer terecht de opmerking, dat ze geen blouse in den rok kunnen 1. Ken heerlijk warme wollen blouse, die '20 punten kost, tegen een wollen japon 42. (Foto Haenchen-Recla) 2. Ken niemendalletje van mousseline de soie oj crêpe georgette, dat vooral door de ruches van valencienne-kant zoo echt vrouwelijk aandoet, terwijl de manchet het voordeel heeft de hand kleiner en fijner te doen uitkomen. (Foto Haonchen-Recia) 3. De lange blouse of casaque is een uitkomst voor vrouwen, die niet ge baat zijn bij een blouse, die in den rok gedragen wordt. (Foto Niebuhr-Recla) 4. Met een en hetzelfde pakje op alle mogelijkheden ingesteld. dragen, omdat haar taille te kort is ofwel omdat ze te zwaar van buste zijn; de huidige mode van de over den rok gedragen lange blouse of casaque is voor haar intusselien 'n uitkomst. Ook het vestmodel, dat over den rok gedragen wordt en van voren in twee puntjes uitloopt, is een oplossing, evenals do blouse, welke op een rechten band ter hoogte van de taille ge rimpeld zit. Ten slotte heeft de blouse nog het groote voordeel, dat ze maar een heel klein plaatsje in onzen koffer of tasch opeischt, zoodat. zelfs degene, die een enkel dagje wegblijft en dus maar een bescheiden bagage meeneemt, toch altijd nog voor verschillende even tualiteiten, als een onverwacht dinertje of een bezoek aan schouwburg of concert,wat aparts kan meenemen. (BOVENWIJDTE 88 92 cm). Ondanks de zwakke pogingen die de zon aanwendt om het ons behaaglijk te ma ken, voelen wij toch, dat de winter lang zaam maar zeker ons land weer binnen sluipt. Een warme jumper voor deze komende koude zal zeker bij vele lezeressen van harte welkom zijn. Benaodigdhedenong. 250 gram dikke gemêleerde wol (voor voor- en rugpand) en ong. 100 gram driedraads zepliyrwol in een van de tinten van de dikke wol n.l. voor de mouwen en boord, of ander materiaal van ong. dezelfde dikte, 2 lange aluminium breinaalden met knop nr. 2y2, 2 van nr. 4 en 2 ritssluitingen van ong. 10 cm lengte. Maten. Lengte ong. 52-55 cm; boven wijdte ong. 88-92 cmmouwlengte ong. 60 cm. Het voorpand. Met de dunne wol en naalden nr. 2 y2 zetten we 96 st. op en breien hierboven voor den boord eerst 8 cm steeds afwis selend 8 r. verdr, 8 av.. (r. boven r. en av. boven av.). Bij de teruggaande naalden breien we steeds 8 r. (dus niet verdr.), 8 av. Daarna breien we verder met de dikke wol en naal den nr. 4; de eerste naald breien we recht, doch we breien steeds 2 st. te zamen, zoodat we nog 48 st. over houden. Daarna breien we verder steeds afwisselend 3 r. verdr., 3 av. (r. boven r. en av. boven av.). Wanneer we, vanaf den opzetrand gerekend, ong. 13 cm gebreid hebben, beginnen we met de meerderingen in het midden le naald: 24 st. breien, omslaan, 24 st. breien. Bij alle volgende naalden breien we nu tot en met den omslag, waarna we weer om slaan en de naald verder nit- breien; op deze wijze meer deren we dus bij iedere naald 1 st. en krijgen we in het midden een gaatjespatroon. Tevens minderen we aan de kanten, door bij iedere 4e naald aan het begin en einde 2 st. te zamen te breien dit doen we 15 maal. Wanneer de zijnaad ong. 37 cm lang is, kanten we voor de armsgaten aan het begin van de 2 volgende naal den 3 st. af, aan het begin van de 4 daaropvolgende naalden 2 st. en aan 't begin van de 16 dan volgende naal den 1 st.daarna breien we verder zonder minderen, tot het armsgat ong. 11 cm hoog is, waarna we alle st. in ééns af kanten. Het rugpand breien we op dezelfde wijze als het voor pand, alleen breien we hier 18 in plaats van 15 maal aan het begin en einde van iedere 4e naald 2 st. te zamen. De mouw. Met de dunne wol en naalden nr. 2 y2 zetten we 40 st. op en breien hierboven steeds afwisselend 4 r. verdr., 4 av. (r. boven r. en av. boven av.). Wanneer we 4 cm gebreid hebben, breien we uit den eersten en laatsten st. van iedere 4e naald 2 st., tot. we 80 st. op de naald hebben. Wanneer we 46 cm gebreid hebben, kanten we voor den kop aan het begin van de 2 volgende naalden 4 st. af, aan het begin van de 2 daaropvolgende naal den 3 st., aan het begin van de 2 dén volgende naalden 2 st. en aan het begin van de 50 liieropvolgende naalden 1 st. de overige st. kanten we bij de dén volgende naald in ééns af. We naaien de verschillende deelen in elkaar (niet oppersen, anders gaat het effect van het patroon verloren), terwijl we de schoudernaden open laten en hiertussclien de ritssluitingen naaien. (Teekening Reportage-Service-Van F ijsden Foto Reportagc-Service- Vau E ijsden)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 26