IN VEILIGE HAVEN Hel asyl voor nood lijdende dieren te Amsterdam LAAT •r NET COUPEEREN IOE DIEREN LAAT «r NET COUPEEREN De wachtkamer in het asyl tijdens het spreekuur van den dokter. I)e apothekers-assistente in haar keurig ingerichte en uitgebreide apotheek. en de poot is reeds ge zet. Meteen brengt één dei- assistenten reeds een spalk en begint de dokter het verband af te wikkelen. De hond spartelt even, maar wordt door den eigenaar, die met zichtbare spanning op zijn gezicht toekijkt, vastgehouden. „De tekorten, die we jaarlijks hebben, worden ge deeltelijk nog gedekt door het kostgeld, dat we ont vangen voor de dieren die Wie heeft een goed tehuis voor mij t ,,/opie is zoet. stil maar, Jopie is zoet! Jopie is een soort spaniel en heelemaal niet zoet, integendeel, hij jankt en hailt en blaft en bijt en drie man komen er aan te pas. vóór de dokter hem kan onderzoeken. Als hij pas gegeten heeft, bijt hij in zijn staart en in zijn ooren," vertelt de eigenaresse en Jopie blijkt ontstoken ooren te hebben, die 1111 behandeld worden. Hij heeft plotseling niet veel meer te vertellen, want zijn bek wordt dichtgehouden, maar zijn vrouw vindt het heele geval toch erg griezelig. „Ik ga maar liever even weg," zegt ze ontdaan. Dr. Folmer knikt afwezig, zet de oorschelpen van Jopie grondig in de zalf en vertelt intusschen van zijn werk. We zijn op het spreek uur van do polikliniek voor onvermogenden van het „Asyl, bewaarplaats voor noodlijdende dieren" te Amsterdam, Polderweg 36, achter de gasfabriek bij de Lmnaeusstraat. „De kliniek is uitsluitend voor mensclien, die geen dierenarts kunnen beta len," deelt de dokter ons mede, „de meeste genees middelen worden dan ook gratis of tegen kleine ver goeding verstrekt. We heb ben hier een eigen apo theek, een operatiezaal en deze spreekkamer. Klaar," zegt hij. „Laat de juffrouw maar binnenkomen." Hij drukt tegelijk op een bel letje om den volgenden patiënt toe te laten. „Vijftig cent in het busje van de Vereeniging," zegt hij tegen de eigenaresse van Jopie. „Dat hij in zijn staart bijt is een nerveus lijden." „Ja, wij zijn een vereeni ging, legt u daar vooral den nadruk op. Ons asyl is niet van de gemeente. Wij krij gen subsidie, van de gemeen - te voor 't afhalen van zwervende dieren aan de politie- bureau's, maar daarmee zijn we er nog lang niet. Deze kliniek kost geld, al betalen de mensclien f 0.50, dat kunt u wel begrijpen. En wat is er aan de hand?" „Hij heeft een klap van een automobiel gehad en sukkelt nu met zijn achterpoot," zegt een jonge man, die met zijn hond is binnengekomen. „Jonge hond nog," zegt dr. Folmer. Men heeft nauwelijks kunnen zien, dat hij het dier aanraakte Dr. Folmer heeft den poot gezet en het spalknerband wordt aangelegd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 2