DE ZEEIIWSCHE PAARDEN doen opgeld ,r. Hier krijgt u wel een feestelijken indruk van de gezellige drukte die de paardenkeuring op de Goesehe markt teweegbracht. Het is altijd een moment van spanning voor den eigenaar, als- de jury zijn beestje begint te naderen. En een gemakkelijke taak heeft de jury te midden van zóóveel deelnemers niet. En de Zeeuwsche paardenfokkers hebben wel 'ns ongemakkelijker tijden beleefd. Zoo'n veertig, vijftig jaar geleden, toen er in Zeeuwscli- Vlaanderen pionierswerk werd geleverd en de grondslag gelegd voor den roem, dien het Zeeuwsche paardenras in latere jaren ging genieten. En toen de noodige ervaring en het juiste inzicht, behalve met harde studie, ook met groote en gevoelige schade en mislukking moesten worden gekocht. Nu heeft men er niet alleen de knepen van 't mooie vak onder de knie. Maar nog nooit is een goed paard zóó in tel geweest als in deze jaren. Want niet alleen de koopers van buiten staan te wachten op de aflevering van goed materiaal ook de Zeeuwsche boeren zelf hebben handen vol geld er voor over om in dezen moeilijken tijd een betrouw baren helper op den hof er bij te krijgen. En zoo trekken de geregelde keuringen van het jonge goed onge kend groote belangstelling, zooals we in de verschillende centra van ons gewest de afgeloopen weken weer hebben kunnen ervaren. En de verwachtingen van de bezoekers zijn niet teleurgesteld: onder de anderhalfjarigen bevond zich prachtig materiaal, dat de beste eigen schappen van terecht beroemde voorgeslachten had geërfd. Het zijn gloriedagen voor de Zeeuwsche paardenfokkerij geweest. Alleen: in draf is het paard heel wat lastiger te hanteeren maar geen Zeeuwsche is daardoor uit 't veld te slaan 1 Dacht u, dat de Zeeuwsche boerendochters niet even benieuwd zijn naar den uitslag van de keuring en de waardeering van het eigen paardt Na de keuring valt er nog lang genoeg na te kaarten t (Opnamen Panorama-Dellaert)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 13