zMefa's""-" i ^Freule Jfc deburenhoes.^ HUDNUT - I ;jlL K,' takers enDroqisten f -30en- 50 door Eduard Stans 23 |f A(lri sprong van het bed en sloeg haar armen om haar moeders hals. „Schat dat je bent!" fluis terde ze. „Ga u nu maar gauw verkleeden!" EENENTWINTIGSTE HOOFDSTUK „Krijgen we nog meer over den watersnood?" vroeg de als ze haar niet hegrijpen? En waarom hoofdredacteur aan den specialen ver- ontzien ze het levensgeluk van hun slaggever, Han Rooding. kinderen niet?" „Ik had 't er hij willen laten," was „Gat hegrijpen ze anders dan wij. het antwoord. „Ik heb er vijfmaal over Misschien vallen wij hun net zoo hard geschreven, en 't water zakt hard tegen als zij óns. Jij neemt 't je vader er is haast niets meer te zien." kwalijk, dat hij vooruit met. Rooding „Dan kunt u voor vanavond misschien gesproken heeft overover Han en nog een nabetrachting geven, met. een jou. En je vader begrijpt, niet, dat jullie uiteenzetting over de vermoedelijke om zoo'n grapje haken en oogen maken, schade, en een opwekking om te geven en zoo. „Zooals u wilt," zei Han. ,,'t. Zal an ders wól een beetje gezwam worden geen plastiek meer. „Dat begrijp ik," zei de hoofdredac teur. „Maar er ia niet veel vandaag. En dan wou ik u nog even zeggen, dat terwijl jullie van elkaar houden....' „Hij houdt niet van me!" schreide Adri „Da's de vraag nog," zei haar moe der. „Er is zooveel in 't water geroerd, dat je niet zien kunt, wat er op den bo dem ligt. Eerst het water tot rust laten komen. Afwachten. Geduld hebben. En we zeer tevreden zijn over uw werk.' dan wéér kijken. We weten niet. hoe, „Dank u," zei Han. maar alles komt altijd in orde van- „U moogt tenminste gerust een paar zelf dagen uitblazen, als er niets bijzonders ,,'t Kan niet in orde komen," zei gebeurt," ging zijn chef voort. „U ziet Adri. er vermoeid uit." „Alles kan. Kanniet is dood," poogde „Jazei Han. „Misschien een de moeder te schertsen. beetje weinig geslapen. Na gedanen „Vader heeft alles bedorven met die arbeid is 't goed rusten." geldzaken. Nu zijn ze kwade vrienden. „Doet. u dat dan maar. Als u dat stuk Ze zien ons voor een stelletje knoeiers voor vanavond afgegeven hebt wel te aan, en we spreken elkaar nooit meerverstaan," lachte de hoofdredacteur. „Je vader heeft zaken willen doen, en Han ging in het kamertje van den als mannen zaken doen, zien ze de din- eersten corrector zitten die was naar gen heel anders dan wij. Datfcunnen ze huis om dezen tijd; dan kon zijn copy zelf ook niet helpen. Maar Hooding meteen naar de zetterij. Halverwege zal 't op den duur wel begrijpen, en zijn werk werd hij gestoord door den Han ook." oproep van de telefoon, 't Was zijn „Maar als Han nu eenmaal niet van vader, me houdt.„Ik wou je maar even vertellen, dat „Er is net. zooveel kans, dat hij wél onze achterbuurman zijn dreigement van je houdt, óf ik heb zand in mijn uit heeft gevoerd door andere han oogen." den, want zelf is hij op reis," zei Rooding. „Hij houdt niet van me. Anders had „Ik kreeg vanmorgen een brief, waarin hij zoo niet kunnen praten." met een beroep op paragraaf zooveel de „Als hij wél van je hield, zou hij uit relatie verbroken wordt; voor 't nog spijtigheid of uit jaloezie of om zichzelf loopende gedeelte tenminste, met een wat wijs te maken juist, de ergste dingen termijn van dertig dagen voor de rest. kunnen zeggen. En als hij niét. van je Mooie meneer, liè?" hield, was 't maar beter, dat je een tijdje „Een mensch is nooit te oud, om de treurde, dan dat je hem kreeg." menschen te leeren kennen," zei Han. „Een tijdje. 1T denkt er makkelijk over! „Och, kind," zei mevrouw Eantema. „Zit u er nu niet erg mee?" ,,'t Is natuurlijk niet, prettig m ik red me wel. Ik heb nog meer relaties, Ze zweeg even. „Ik zou haast zeggen; zie je! Ik had liem alleen genomen, om als hij niet van je houdt, houd jij ook dat ik hem 't makkelijkste bij de hand niet echt van hém. Ik weet, niet, maar had, en met 't. oog op. 't lijkt me niet mogelijk, dat de ware „Ja ja," zei Han. „Ik kan zeker niets liefde ooit van één kant komt. Je hoort voor u doen?" bij elkaar en dat blijkt dan wel op den „Welnee, jongen ik bel je alleen duur of je hoort niét bij elkaar. En maar op, om je op de hoogte te brengen, dan is die liefde van één kant ook de nu we't er toch over hadden gisteravond ware niet. Omdat ze geen grond heeft." Ik vind 't, lamste, dat ik me zoo vergist Misschien liep de redeneering Adri heb in dien .gluiperd.' te hoog; misschien kon ze haar niet „Ais u 't mij maar niet nadraagt, dat beamen. In ieder geval, ze zweeg. Ge- ik indertijd geen zin had. U snapt ruimen tijd bleef het st.il. me wel. Maar ik kon toch slecht uit „Ik ga naar beneden," ze mevrouw zakelijke overwegingen, tegen mijn ge Eantema eindelijk. „Wasch je maar moed in...." eens flink, neem een beetje valeriaan, „Natuurlijk niet!" riep Rooding met en kam je haren, en trek een andere een volle stem. „Ik zou haast zeggen japon aan. Wou je nog uit,?" blij toe, dat 't zoo geloopen is! Altijd „Ik moet naar den polder," antwoord- prettig, als je zuiver staat. de Adri mat. „Misschien is 't al klaar, maar ik moet toch even kijken...." „En neem je me mee? Ik wil 't best, eens zien." Adri keek haar met een droef lachje aan. „Graag, moeder. En dan?" „Zeg ik ook," antwoordde Han droog „Al heb je ergens nog zooveel beroerdig lieid van, als je maar zuiver staat. Da's een kolossale troost." Rooding lachte twijfelachtig. Hij voelde het sarcasme aan, maar wist niet „Dan gaan we fuivfen," zei haar moe- wat hij er op zeggen moest. „Zien wé je der. „We hebben drie dagen vacantie.... dezer dagen nog?" vroeg hij dus maar niets met, mannen te maken. Gelukkig „Ik weet niet. ik heb 't nog steeds dat, ik een dochter heb, die zoo goed den druk," zei Han. Hij voelde, dat hij on weg weet in de wereldsehe pretmakerijmogelijk thuis zou kunnen komen en - Uw spiegel zegt het onomwonden: "Hier een plooitje, daar een vlekje". Wat te doen? Three Flowers helpt. Het is heel eenvoudig: eerst Three Flowers Vanishing Crème die maakt Uw huid mooi soepel, effen en mat. Dan de heerlijk geparfu meerde Three Flowers Poeder, die het donzen waas van een perzik op Uw wangen toovert. Vergelijk nu eens "voor" en "na" de behandeling. De eerlijke spiegel zegt het direct: "Jaren jongeren mooier". POEDER II UU 11 UI CREME Gooi geen oude tube weg! Slechts tegen inlevering van een oude tube met dop kunt U een nieuwe tube koopen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 23