WINT LANG OF KORT? EEN KUSSEN VOOR DEZEN TIJD ïkó:Zi -V'aBav'v 'vvVvJ Al gaat men tegenwoordig dan ook veel minder en ook eenvoudiger uit dan vroeger, toch zitten de schouwburgen en con certzalen over het algemeen vol; menigeen heeft trouwens voor de maand December diverse feestjes op 't program staan. En met het vooruitzicht van die „uitgangetjes" komen de zorgen voor het toilet, die wat betreft de puntenkaart niet al te zwaar zijn, daar bijna alle gekleede jurken op het oogenblik van kunstzijde gemaakt worden en dan, onverschillig of ze lang of kort zijn, slechts 23 punten kosten. Of men in dezen tijd zonder taxi's en vaak zelfs ook zonder eenige andero verbinding tot de inder daad altijd flatteuze en slank afkleedende langen japon wil overgaan, zal over het algemeen afhangen van de gelegenheid, waarvoor men haar noodig heeft. Is er een bruiloft of receptie in zicht, dan zal het in vele gevallen verstandig zijn om naar 'n langen rok om te zien met dien verstande echter, dat de japon desgewenscht zonder eenig bezwaar verkort kan worden. Zijn er geen bijzondere gelegenheden in het verschiet en zoeken we alleen naar een gekleed jurkje voor eenvoudige uitgangetjes, dan doen we beter met ons tot een kort model te bepalen. Hoewel er druk gewerkt wordt met simpele kokermouwtjes, toch doet een lange mouw het oneindig veel beter. Wat de kleur betreft, viert het zwart weer triomfen, ofschoon we daarnaast alle mogelijke andere tinten zien, begrijpelijk, omdat de industrie alle mogelijke materiaal verwerkt, dat nog te bemachtigen is. Het effen zwart, dat gebracht wordt, is in vele ge vallen druk gegarneerd met goudborduursel, kleine gekleurde kraaltjes of glinsterende loovertjes. Ook applicatie van zwart fluweel op zwarte zijde is bij zonder in trek, terwijl zoowel fantasiezakken als lange rijen knoopen aan de voorzijde of op den rug vaak de eenige garneering uitmaken. Zooals dat de laatste jaren gebruikelijk is, zijn ook thans de halzen van vrijwel alle japonnen hoogge sloten. De groote charme van een jurk, die geen enkele garneering heeft maar daartegenover van een uitstekende coupe is, schuilt vooral hierin, dat het model ten eerste beter tot zijn recht komt, maar ten tweede ook dat zij de gelegenheid geeft om sieraden te dragen, iets wat bij drukke garneeringen over het al gemeen niet het geval is. IKen lange japon kost niet meer punten dan een korte, terwijl er zelfs nu nog feestelijke gelegenheden als recepties en bruiloften zijn, waarbij lange rokken ten zeerste bijdragen tol een geslaagd geheel. (Orbis-Heela) Hoewel de glorietijd van den „tailleur de soir" weer achter den rug ligt, heeft deze uiterst practise/if dracht toch nog niet geheel afgedaan; zij is uitstekend geschikt, orn eens met 'n ander bloesje gevarieerd te worden. (Deutscher Verlag-Recla) 3. Deze jurk van zwarte crêpe satin, waarbij het accent in de gedrapeerde mouwen ligt, biedt gelegenheid om de misschien al veel te lang in tie bijouteriedoos verborgen schitterenden clip weer eens te voorschijn te falen. (Deutscher Verlag-Recla) 4. Vele gekleede japonnen zijn druk versierd niet glinsterciute loovertjes, gitjes, goud-bor duursel of wel motieven van gekleurde, kraal tjes. (Haenchen-Rocla) PURPER SLICHTBiAUwHüROEn KIgEEL EBw®0RA!UE Teekcnini; C. Krkens Een lap jute, die we in ons bezit hebben, restjes wol en allerlei andere soorten garen, vormen het materiaal voor dit gezellige kussen, waarop een zeepaa^dmotief geborduurd werd. De rand is in meerdere kleuren ontworpen. Waar in de teekening bijvoor - Id op verschillende plaat sen blauw is aangegeven, kan men heel goed meerdere nuances van deze kleurge bruiken. Dit geldt ook voor de overige kleuren. De schakeeringen een mooie gelegenheid om kleine draadjes op te maken geven juist aan deze patronen, die op veelkleurigheid zijn gebaseerd, hun bijzondere bekoring. We willen er ook nog op wijzen, dat in onze voorbeelden, naast wol, ook zijde en kunstwol is gebruikt. Dus alles wat we maar denken kunnen. De jute werd gekozen in een tangokleur, doch ook op an dere kleuren, bijvoorbeeld naturel, groen of geel komt de rand aller aardigst uit. De motieven kunnen, wanneer telkens worden herhaald, ook uitste kend dienen voor een wandkleedje. Wat het borduren betreft, dit wordt voor het grootste gedeelte in kruissteek uitgevoerd, doch daarnaast wordt ook een spansteek en rijgsteek toegepast. Voordat het kussen in elkaar wordt gezet, strijken we het dekje aan den ver keerden kant op een zachte onderlaag. CORRY ERKENS ■ZWART SB

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 26