-m Hoer-Om^Panko GETAILLEERDE MANTELS TEXTIEL 0 V f- DE OPLOSSING. vjaaizgxk UIT DE KEUKEN VAN DE DISTRIBUTIE 27 461. Mantel van effen stof. hoog ge sloten, Ingezette panden, bontgarnee- rlng, aangesloten rug. Benoodigde stof: 2.75 m van 140 cm breed. Ver krijgbaar in de maten 40, 42, 44, 46. 462. Mantel van effen stof'opgeknipte hals met revers, sluit met twee rijen knoopen, aangeknipte ceintuur, rug met rugstuk. Benoodigde stof: 2.75 m van 140 cm breed. Verkrijgbaar in de maten 40, 42, 44, 46. 463. Mantel van tweed, hoog gesloten, breede overslag, schouder- en rugstuk, opgezette zakken. Benoodigde stof: 3 m van 1 40 cm breed. Verkrijgbaar n de maten 40, 42, 44, 46 Teekeningen L. J. v. d. Lleuw yfan alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het modealbum „Winter- weelde", zijn patronen ver krijgbaar tegen den prijs van 52'/?ct. voor complets, 37 ets. voor mantels en japonnen en '21 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinder- kleeding.Bij bestellingvooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door giro- storting op no. 293631; door toezending van het bedrag per postwissel of in post zegels aan het PATRONEN - KANTOOR „PAN O RA", NASSAÜPLEIN l, HAAR LEM, waarbij 5 ets. extra voor toezending per post ver schuldigd is. Men kan ech ter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Een lang niet onbelangrijke plaats in de rij van distributievoorschriften neemt wel in de distributie van tex tielproducten. Het is al weer eenige weken geleden, dat we onze nieuwe textielkaart hebben ontvangen. Sinds 3 November jl. is deze geldig geworden en kunnen we overwegen, wat we ons zullen aanschaffen. Het zal echter wel tot de noodzakelijke artikelen dienen beperkt te blijven, want we heb ben ditmaal slechts de beschikking over zestig punten, nl. de nummers 61 t/m 120, welke geldig zijn tot 1 Mei 1942, terwijl de oude textielkaart honderd nummers bevatte. Hier staat in de eerste plaats echter tegenover, dat de oude textielkaarten ook nog geldig blijven tot genoemden datum, evenals de uitgereikte toeslag- kaarten, de K-bonnen van de meisjes- en vrouwenkaarten van de oude textiel kaart, benevens bon A van alle textiel kaarten der tweede serie. Ook is van verschillende artikelen de puntenwaardeering thans lager gesteld dan in de vorige periode, bijvoorbeeld van overalls, werkpakken, werkjassen en bakkerskleeding. Het was noodzakelijk sommige artike len, welke tot heden vrij waren, thans ook onder, de distributieregeling te doen vallen. Zoo is men bijvoorbeeld nu ver plicht bij de aanschaffing van een hoed. pet, muts of baret drie punten te offeren, terwijl voor een corset thans tien punten moeten worden geofferd. De bestaande regeling, dat voor kin deren tot drie jaar op de distributiestam kaart kon worden gekocht, of op een speciale vergunning, is eveneens ver vallen. In de eerste dagen van Decem ber zijn de textielkaarten voor kin deren van nul tot een jaar en voor kinderen van een tot, drie jaar uit gereikt.. Voor de groote artikelen, dus voor namelijk de bovenkleeding, is eveneens een nieuwe regeling getroffen. Deze zullen voortaan alleen nog kunnen wor den gekocht op speciale vergunningen, terwijl daarenboven nog punten moeten worden geofferd. De aanvragen hiervoor kunnen nu reeds worden ingediend bij de distributiediensten, welke moeten beoordeelen of men voor een vergunning in aanmerking komt. Ten slotte is voor kousen en sokken ook een speciale, regeling getroffen. Zoo als u wellicht reeds heeft gezien, zitten aan de nieuwe textielkaarten kousen- bonnen. Deze kunnen op de volgende wijze worden gebruikt 1 paar van 3 November af tegen de gewone puntenwaardeering; I paar van 1 Februari 1942 af tegen de, gewone puntenwaardeering en van 1 April 1942 af een paar tegen 1 y, maal de gewone puntenwaardeering. Voor de, dames (en meisjes boven vijftien jaar) geldt het Volgende: 1 paar van 3 November 1941 af tegen de gewone puntenwaardeering, indien de kousen geminderd zijn (met naad); of 2 paar, van dienzelfden datum af, tegen halve puntenwaardeering, indien de kousen ongeminderd zijn en rond gebreid voorts I paar van 1 Januari 1942 af tegen de gewone puntenwaarde; even eens van 1 Maart 1942 af. en van 1 Aprif 1942 af 1 paar tegen 1maal de pun tenwaarde. De speciale bonnen A, B, C en D van de jongens- en meisjeskaarten (3-15 jaar) kunnen terstond gebruikt worden voor vier paar kousen of sokken tot. 1 Mei 1942, met gelijktijdige inleve ring van het voorgeschreven aantal pun ten. Hierbij is men niet aan een datum gebonden1NTI MI'S 't Is voor de huisvrouw in dezen tijd Werkelijk geen kleinigheid: Al te hongerige magen, Kinderoogen, die steeds vragen 'n Voorraad, die niet mind'ren mag; Etenszorgen ied'ren dag. Zooals men vaak zag reeds tevoren, Wordt uit den nood een deugd geboren. Een vondst verschijnt in 't keukenleven, Die tal van kansen weer zal geven. Om met de fijnste lekkernijen Heel het gezin weer te verblijen! Zonder boter, melk of ei, Zonder vet zelfs bakken wij Taarten, cake en pannekoeken, Flensjes, tulband, and're koeken! 't Klinkt haast als een toovenarij: Toch is 'twaar! Hoe heeten wij? VRAAGT UW WINKELIER. l'EJ l-producten Deventer KLEURECHT

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 27