WIEN DE SCHOEN PAST, TREKKE HEM AAN! CITHSrSSEX WOR WINKELIERS EN SCHOENMAKERS Theorie is niet grauw, zooals leeraar Jansen haar geeft! Een se,hoen is het onderwerp van grootc belangstelling. (Foto's Panorama-Vnlks) A anschouwelijk onderwijs in anatomie. Leeraar ALinneweever. Op duidelijke wijze wordt de voetkunde bijgebracht. Wien de schoen past, trekke hem aan", luidt het bekende Nederlandsche spreekwoord, dat niet letterlijk dient te worden opgevat. Doen wij dit echter wél, dan zouden wij kunnen voortgaan met de opmerking, dat het niet gemak kelijk is een schoen te krijgen, die ons goed past, die ons aangenaam zit, die ons zint en geheel, óók wat vorm en kleur betreft, naar ons genoegen is! Hiervoor moet de schoenverkooper zorgen, maar hij heeft dikwijls een moeilijke taak. In die kunde kan liij thans bekwaamd worden. Er zijn in ons land diverse cursus sen, welke uitgaan van de Nat. Federatie voor de Vakopleiding in de schoenmakerij en den schoen - handel. De adjunctsecretaris van dit lichaam, mr. J. Peters, heeft ons hieromtrent enkele inlichtingen verschaft. De cursussen worden voor de vol gende groepen gegeven: Schoen - herstellers (diploma a), maat schoenmakers (diploma b), ortho pedische schoenmakers (diploma c) en sehoenverkoopers (diploma d). In Rotterdam bezochten wij de school aan de Dirk Smitstraat, waar men voor schoenverkooper wordt opgeleid. Deze opleiding geschiedt grondig en duurt circa één jaar. De volgende vakken worden ge leerd Anatomie (voetkunde)leest en schoen vormendoelmatigheid en schoonheid van het schoeisel en de kleurencombinatie daarvan materialenkennisbevestigings- methode; verkoopkunde (kleuren leer); étaleerkunde, inkoop-politiek en magazijn-administratie. Hieraan zal nog worden toegevoegd: tech niek van den inkoop. De leerlingen, die nog eens plaats namen in de schoolbanken, zijn allen, zonder uitzon dering, vol ambitie en zeer leergierig. Voor de leer krachten is zulk een auditorium wel zeer dankbaar! Onze foto's toonen de levendigheid, de groote aan dacht en toewijding, die er heerschen op deze prac- tische en nuttige cursussen, duidelijk aan. We kunnen in de toekomst geruster een nieuw paar schoenen gaan koopen, bij zulk een deskundige be diening. Misschien is de periode van „nummer zooveel-met- pijn" aan het afloopen. II. Aandachtig wordt een schapenvel bekeken, gedurende het onderwijs in materialenkennis. „Schoenen-passen" is een kunst.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 8