BRAND KLD05TERBAL5EM AKKER'S alkaliSfnkttdtrÏ'-°nderm0den WONDEN 3 SHAMPODOR SHAMPODOR-BLOND 11 u zeggen, dat. ik de betrekking toch niet niet de minste reden om hem met. de aan kan nemen." misdaad te verhinden. Niemand kende „Maar je kunt nu niet meer terug!" het bestaan van de begonia, de bloem, snauwde jhr. van Drimmen. „Toen de die hij uit het knoopsgat van den oude Lisser je ontsloeg, hebben we doode had genomen, en als iemand zijn immers meteen afgesproken, dat je bij heiligdom, de kleine plantenkas, bin- mij zou komen." nen zou dringen, waar de begonia nu „Dat is waar. Maar nu hij dood is, stond te bloeien, dan zou hij nog niet blijf ik in mijn oude baan." op 't denkbeeld komen, dat deze zoo Van Drimmen bloosde. Hij was niet onschuldig uitziende bloem de oplos- gewoon, a dat men zijn plannen dwars- sing van het raadsel verborg, boomde. Zijn kans was gekomen, toen Lisser hem een week geleden had ge- Een week na den moord ging Bork zegd, dat hjj Bork opgezegd had. Die naar de hoofdstad om de jaarlijksehe man was eenvoudig een toovenaar als tentoonstelling van de Vereeniging van begoniakweeker en Van Drimmen had Begoniakweekers te bezoeken. Hij zich voldaan in zijn handen gewreven, moest op de hoogte blijven van de nadat hij het nieuws vernomen had. prestaties van anderen op het gebied, „Wat is er voor bezwaart" vroeg hjj. waar hijzelf zoo'n bijzondere studie van „Heb je meer geld noodigf" „Neen. Ik ben te vreden met het werk dat ik nu doe en jaren achtereen ge daan heb." Van Drimmen keek hem kwaad aan. Zijn hoofd werd rood tot achter in zijn nek. Hjj maakte een be weging, alsof hij Bork wilde slaan. Van Drimmen was niet gewend zich te beheerschen, maar nu deed hij een po ging daartoe. Hij stak zijn handen diep „lk weet toevallig, dat Liseer tot over zijn ooren in een speculatief zaakje zat gemaakt had. Hij had er al jaren naar verlangd de gouden medaille te winnen met een bloem, die hij gekweekt had. Hij wist, dat zijn variëteit, de begonia van puur goud met. een rooden rand, zonder moeite het opvallend product, dat de medaille dit jaar gewonnen had, uitgeschakeld zou hebben. Het was niet eens een mooie bloem. Maar ze zag er opvallend en een beetje exotisch in zijn zakken als het ware om zichzelf uit. Purper van kleur was ze met schar - te beletten zich aan Bork te vergrijpen, laken stippen. Hij zou de medaille Hij moest het met dezen man op een gewonnen hebben als hij het gewild andere manier probeeren. had. Maar de dood van Lisser van den „Ik veronderstel, dat je rekening Bergh had het verhinderd. Doch An- gehouden hebt met de mogelijkheid, dries Bork had het niet eens gewild, dat Lisser's huis misschien gesloten Als vakman had hij zijn trots. In zijn wordt?" vroeg hij ten slotte. Hij kwam oogen was de roode rand een fout, of- dichterbij en fluisterde den tuinman in schoon hij wist, dat sommige jury- het oor: „Ik weet toevallig, dat Lisser leden dien juist mooi gevonden zouden tot over zijn ooren in een speculatief hebben, en hij wilde geen bloem ten zaakje zat. En ik zou er geen bezwaar toon stellen, die in zijn eigen oogen in zien, mijn hoofd er onder te verwed- niet volmaakt was. den, dat hij op het punt stond ook het geld van zijn pupil er aan te wagen. Maar het volgend jaar of het jaar daarop misschien. Wie kon dat weten? Er zal niet veel van overblijven als Uit het zaad van deze plant kon mis- alles uitgezocht en geliquideerd Het meisje zal de villa niet kunnen blij ven bewonen. Nu, wat van?" schien een bloem voortkomen van puur goud zonder eenige andere ontsiering, je daar een bloem, die in zijn oogen mooier was dan elke andere begonia, die ooit „Ik zeg neen," hield Bork koppig gekweekt was. Maar alleen in dat geval vol. „Dat risico moet ik dan maar zou hjj voldaan zijn. Hij had al jaren nemen." gewacht en zoodoende geduld leeren En na die woorden gesproken te-heb- oefenen. Hij kon zich veroorloven nog ben, nam hij zijn hoed op en verdween, een paar jaar te wachten. Lisser van Eindelijk had Andries Bork dus zijn den Bergh was te haastig geweest geweten geheel ontlast. Hij had zijn en nu was hij dood. Bork wilde niet plicht gedaan tegenover twee menschen, gehaast worden. Hij zou met oneindig die het recht hadden te weten, waar zij veel geduld zijn doel nastreven en niet stonden. De moord interesseerde hem dulden, dat iemand zijn plannen dwars- al niet meer. Het eenige, dat hij wensch- boomde. te, was met rust gelaten te worden om zijn werk voort te zetten. Toen hij naar zijn huisje was terug gekeerd, borg hij den catalogus van de Maar zoo gemakkelijk kwam hij er tentoonstelling zorgvuldig op. Naast niet af. Het huis was den geheelen dag de officieele beschrijving van de purpe- vol met detectives en verschillende ren bloem met de scharlaken stippen keeren werd hij geroepen om te her- had hjj met potlood geschrevengouden halen wat hij van de gebeurtenissen medaille. De naam van den kweeker wist, die dien morgen, waarop zijn was jhr. van Drimmen. Bork was niet werkgever was vermoord, hadden plaats- verbaasd. Lisser van den Bergh's buur- gevonden. De detectives schenen vooral man behaalde dikwijls prijzen met zijn veel belangstelling te hebben in zijn bloemen. De liefde voor begonia's schatting van den tijd, die verliep tus- hadden beide mannen gemeen. Zij schen het oogenblik, waarop Arnold praatten dikwijls samen over dit onder- Verstrijp uit zijn gezicht verdwenen werp. was, en dat, waarop hij de ontdekking van het lichaam had aangekondigd. Maar de tijd verliep en het scheen, dat de politie niet veel vorderingen in het onderzoek maakte. Zjj had de opvatting, dat de moord het werk van een zwerver was, geheel laten varen. Maar Bork wist, dat lqjzclf volkomen had genomen den laatsten tijd. Zulke In het dorp fluisterde men reeds eenigen tijd „dat de jonge Verstrijp liet zonder eenigen twijfel gedaan had". Men wist, dat hij hevige ruzie met Lis ser van den Bergh gehad had, omdat de oude man zooveel notitie van Vera DROSTE BONBONS Uitsluitend verpakt verkrijgbaar Altijd welkom vereischen onmiddellijk goede ver zorging Vaak vormt zich een pijnlijke brandblaar. Zorg er voor, dat deze niet stuk gaat. Bedek de brandwond direct met een flinke laag AKKER'S Kloosterbalsem enwèg is de pijn Akker's Kloosterbalsem vervangt tijdelijk de vernielde huid, zuivert en geneest en is door zijn weefsel-herstellende werking een ware balsem voor brandwondenen brand blaren. Zij genezen dan zonder litteekens. Onovertroffen als huidgenezend middel bij schaafwonden, ontvellingen, open huid, schrale huid, gesprongen handen, kloven, winterhanden, wintervoeten, winterooren, veilig was. In de eerste plaats was er Vervolg op blz. 20 j de zeepvr'ie' n'e nd hoor geelt U *£waRTKOP" Mooi. gez° _ninQ met z Hijken glansl haar dankt

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 11