2,Hiiedcts r het wemelt van bacteriën,beschermen TC S) 0/7 meermalen Geef me 10 minuten, wat water en B-Q.... dan zul je ns wat proeven! I \forlt riinhaar bij Apothekers en Drogisten f 21 Kwijt, zei hijToen hij dat zei, dacht ik, toch niet, dat hij mij een exemplaar dat hij maar blufte. Ik zag niet in, hoe van Van Drimmen's Glorie zou geven?" hij dat zou kunnen bereiken. Maar u Andries Bork bukte zich en haalde weet zich nog wel te herinneren wat van een der onderste planken een be- later bleek, juffrouw Vera? Dat mijn- gonia te voorschijn, die in vollen bloei heer Lisser van plan was uw vermogen was. De bloemen waren purper met in contanten om te zetten? Niemand scharlaken vlekken, wist waarom hij dat wilde doen. Maar „Dat is de variëteit Van Drimmen's ik weet het nu: alles wat hij kon krij- Glorie, die verleden jaar de gouden gen, wilde hij op die eene kaart zetten medaille gewonnen heeft," zei hij. „Je om den ander te verpletteren. Dat moet me maar gelooven op het oogen- bedoelde hij ook, toen hij tegen mij blik, maar dat blijft hetzelfde. Je kunt zei, dat hij dien kerel wel klein zou dat ook nagaan." krijgen en dat ik mijn geld dan ook „Maar als dat Van Drimmen's Glorie kwijt zou zijn. De ander had geen geld is, hoe ben jij er dan aan gekomen, meer over. Hij zat er diep in. Hij liad alles beleend om door te kunnen vech ten. Als mijnheer Lisser zijn plan door gezet had, zou die ander geruïneerd zijn. Hij moest mijnheer Lisser ten koste van alles beletten door te gaan. Toen vergat hij, dat een fijne mijnheer niet met zijn handen mag vechten. Hij vermoordde mijnheer Lisser. Hij was groot en sterk en mijnheer Lisser was geen gelijkwaar dige tegenstander voor hem. „Dat is de variëteit Van Drim men's Glorie. Bork?" vroeg Vera. „U weet het heel goed, juffrouw Vera, maar ik twijfel er aan of Klesser het weet, dat een plant, die van een stek gekweekt is, altijd gelijk is aan de oor spronkelijke plant. Toen ik mijnheer Lisser vond dood. vermoord hield hij in zijn handen een blad geklemd, een begoniablad. Dat blad heb ik mee genomen. Van dat blad heb ik deze plant gekweekt Van Glorie." En er Drimmen'i waren meuschen genoeg, die ook niet zoo erg op mijnheer Lisser gesteld wa ren en hem liever dood dan levend zagen." Bork wendde zich tot den veld- „Onzin," snoof de veldwachter. „Je kan niets van een blad kweeken." „Als je je kool en aardappelen even kon vergeten, dan kon je nu iets leeren," wachter. „Ik geloof, dat jij ook gedacht zei Bork. „Bij een lieeleboel bloemen hebt, dat mijnheer Arnold het gedaan gebruik je stelen, maar bij begonia's had, nietwaar Klesser? Maar op het neem je bladstekken." goede spoor zijn jullie geen van allen gekomen." „Dat is inderdaad waar, Klesser," beaamde Vera. „Maar waarom heb je ,,Wie was die andere man dan?" ons dit niet eerder verteld, Bork?" vroeg de veldwachter. ,Ik wist niet zeker, of het blad wel „Wacht nog even," zei Bork. „Den zou wortelen. Van het begin af aan dacht morgen, waarop mijnheer Lisser ver- ik, dat het een blad zou kunnen zijn, moord was, bevond ik mij in de kas dat mijnheer Lisser van het knoops- liier. Mijn begonia, die met den rooden gat van zijn tegenstander getrokken rand, was in bloei. Toen zag ik, dat had. Maar het kon ook een blad uit één van die bloemen er af geplukt was. zijn eigen knoopsgat zijn. En toen de Mijnheer Lisser had die voor zijn knoops- plant begon te groeien, moest ik wachten gat genomen. Ik was erg kwaad. Ik tot ze bloeide. De natuur kun je niet had het geheim willen houden. Ik ging dwingen. Maar nu de plant bloeit, ken weg om hem te zoeken. Hij was dood, ik haar en daardoor ook den moorde- toen ik de bloem uit zijn knoopsgat naar. Slechts één man heeft verleden haalde." „Bedoel je, dat je het lichaam gevon den hebt vóór Arnold?" riep Vera uit. „Waarom heb je dan. jaar een Van Drimmen's Glorie in zijn knoopsgat kunnen dragen. Die man was jonkheer van Drimmen. Je ziet dus, Klesser, dat mijnheer „Ja, dat spijt me, maar ik kon het Arnold volkomen onschuldig is, al niet zeggen. Ik nam namelijk nog iets waren ze in het, dorp van zijn schuld anders mee. Uit zijn handen „Maar wie was de moordenaar dan?" vroeg Klesser. overtuigd.' Er was een korte stilte. „Hoe gelukkig, dat je dat blad ge- „Je bent verleden jaar zeker niet vonden hebt,, Bork," riep Vera uit. „Als naar de groote begonia-tentoonstelling iemand anders het gevonden luid, zou geweest?" vroeg Bork hem. „Neen, liij het hebben laten verwelken en dan natuurlijk. Jij stelt alleen belang in had Arnold nooit zijn onschuld kun- kool en aardappelen. Nu dan, hier is de nen bewijzen." „Zoo," zei Bork, en hij wendde zich tot den veldwachter. „Nu zul je mis- vmg: purper met scharlaken stippen, scliien toegeven, dat, bloemen ook wel Variëteit: Van Drimmen's Glorie. Ge- eens hun nut hebben." kweekt door jonkheer van Drimmen." catalogus. Zie je wie de gouden medail le heeft gewonnen I ,ees de beschrij- „Je bent gek," riep Klesser uit. „Niet zoo gek als jij wel denkt," zei Bork. „Je kunt gemakkelijk nagaan of ik gelijk, heb met mijn verhaal, dat jonkheer van Drimmen en mijnheer Lisser elkaar op de beurs dwars zaten. Maar luister eens. De variëteit Van Drimmen's Glorie werd gekweekt door jonkheer van Drimmen in een kas, waar hij alleen den sleutel van had. De bloem is zelfs nu nog niet in den handel. Ilij vraagt er een hoogen prijs voor. Je hebt toch zeker wel gehoord, dat jonkheer van Drimmen en ik ruzie hebben gehad op den dag van den moord op mijnheer Lisser? Je gelooft De veldwachter bracht de recherche in de nabijzijnde plaats van Bork's verklaring op de hoogte minder kon hij niet doen. Maar hij twijfelde nog. Hij luisterde zwijgend, toen Bork zijn lezing van het geval voor den recher cheur herhaalde. En eerst, toen Klesser, vergezeld van den rechercheur, een be zoek aan liet, kasteel bracht, toen hij zag, dat de jonkheer bleek werd bij de aankondiging van de politie, dat hij ge arresteerd was, toen hij den kweeker van Van Drimmen's Glorie ascligrauw zag worden, nadat hij de reden van zijn arrestatie vernam, toen eerst geloofde ook Klesser aan Bork's scherpzinnige oplossing. N V. KONINKLIJKE PELLERIJ .MERCURIUS" voorheen GEBROEDERS LAAN WORMERVEER B-Q is de lekkerste pap vraag het de scheidsrechters aan tafel maar. En, de voedzaamstewant je krijgt er niet zoo gauw honger op, zélfs al zou je de B-Q in water koken (wat héél best gaat en werkelijk lekker is!) Enin 'n wip klaar B-Q is vlugkokend In puddingen en koekjes óók al ver bazend lekker en (inplaats van brood of beschuit) in gehaktmmmm Moeder, de jongens houden 'n plei dooi voor B-Q gééf ze hun zin èn hun maag vol B. Q. is Gortmout. vandaar die extra-groote voedzaam heid! Het bevat 10 a 12% onvervangbare eiwitten!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 21