e e e o popo in VOORWOORD Voor de vierde maal alweer biedt het Zeeuws Popoverleg de lezer een nieuwe, geheel bijgewerkte editie van het "Popinfoboek" aan. Sinds de allereerste uitgave van dit Infoboek in 1982, toen nog samengesteld door de "Werkgroep Pop Zeeland" van het Servicebureau voor Jeugd- en Jongerenwerk, is er niet alleen veel veranderd, er is ook heel wat bereikt. Het Zeeuws Popoverleg, een werkgroep van de Zeeuwse Culturele Raad waarin ook het Servicebureau, het Steunpunt voor Kunstzinnige Vorming en de Zeeuwse Muziekschool participeren, werkt nu al sinds april 1987 gestaag aan het verbeteren van de positie van popmuziek en popgroepen in onze provincie. Serviceverlening aan bands én organisatoren is een belangrijke doelstelling. Met name daarvoor wordt ook dit boekje uit gegeven en regelmatig bijgewerkt. Natuurlijk hopen wij dat voor dit "Popinfoboek" in de eerste plaats zaalhouders, festivalorganisatoren en bands elkaar gemakkelijker weten te vinden. Maar niet minder belangrijk is het, dat op deze ma nier een bestand van Zeeuwse bands ontstaat die kunnen meeprofiteren van activiteiten die op de popmuziek zijn gericht, zoals bijvoorbeeld de concertsubsidie-regeling "Deltaplan 1988". De provincie Zeeland was dit jaar bereid hiervoor subsidiegeld beschik baar te stellen. En dat komt mede doordat wij nu kunnen laten zien dat Zeeland een groot aantal actieve bands rijk is. Laten we dat zo houden! Soms horen we als kritiek: "Ik wist niets van dat Infoboek! Hoe kan ik er dan in komen te staan?" Tja; wij zijn wat dat betreft toch vooral van jullie eigen informatie afhankelijk! We kunnen immers maar moeilijk zelf op elke straathoek in Zeeland staan wachten op nieuwe bands. We doen daarom een beroep op iedereen die dit leest, om zoveel mogelijk mensen op het "Popinfoboek" te wijzen! Als ze er zelf in willen komen, of vragen van andere aard hebben, is een telefoontje naar het Service bureau óf de Zeeuwse Culturele Raad (zie binnenkaft van dit boekje) voldoende! Ook nu weer besluiten we met een woord van dank voor de adverteerders die de productie van dit boekje mede mogelijk maakten, en voor de mede werksters van het Servicebureau die zorg droegen voor de redactie en de vervaardiging van het geheel. fi 6 B Augustus 1988 Hubert Leeman het Zeeuws Popoverleg Secretaris van

Popinfoboek | 1988 | | pagina 3