KlAMi s s u iv s POPore/rieG teei/Hrs popovept. se XD 3D te kunnen optreden, en daardoor bekendheid bij het publiek te kunnen ver werven, alsook dat deze publiciteit mede verkregen kan worden door recensies in de pers. Omdat bij zulke concerten normaal gesproken de pers vertegenwoor digd zou zijn en enkele honderden toeschouwers het concert zouden bijwonen, oordeelde de rechter dat de musici een redelijk belang hadden bij het door gaan van dit (openbaar) optreden. De rechter maakte echter wel onderscheid tussen openbaar optreden en optreden in een besloten kring. Een band/artiest heeft minder belang bij het vorderen van het doorgaan van een optreden als de uitvoering in een besloten kring (bijvoorbeeld op een huisfeestje) plaats vindt. De pers heeft immers in zo'n geval geen toegang en het aantal bezoe kers van een huisconcert is vaak gering. Bij optredens in kroegen, restaurants, clubs e.d. kan in zo'n geval het door gaan ervan gevorderd worden. Er wordt immers in een openbare gelegenheid op getreden, waarbij ook de pers toegang heeft. Optredens bij studentenvereni gingen e.d. liggen op de grens: enerzijds hebben leden toegang, en ook zal de pers aan zulke uitvoeringen geen aandacht besteden. Anderzijds is er vaak wel grote publieke belangstelling en wordt van zulke uitvoeringen verslag ge daan in diverse studentenbladen. Het zal dus van de omstandigheden afhangen of het belang van een band/artiest bij het doorgaan van een optreden aanwezig is. Of veel musici ondanks betaling toch de doorgang van hun optreden zullen vorderen, is twijfelachtig. In de praktijk zal een organisatie na zo'n akkefietje niet gauw dezelfde band/artiest contracteren, zodat de uiteindelijke "winst" nog tegen kan vallen. Standaard artiestenovereenkomsten zijn te verkrijgen bij het Zeeuws Popoverleg, Roozenburglaan 89a te Middelburg, prijs: 1,50 per stuk (excl. verzendkosten). Telefoon: 01180 - 23475. Uit: "Music Maker" SJ0LMORD Naam Sjiilmord Soort muziek Hard core Bezetting groep Joosse Freek J.C. Stefan zang gitaar bas drums/zang Duur optreden 1 uur Kosten In overleg Platen/demo's 2 Demos Bij zonderheden Geen Contactpersoon J.C. De Koeyer Oprit Grote Markt 4461 AK Goes 01100 - 28333

Popinfoboek | 1989 | | pagina 35