HET ZEEUWS POPOVERLEG: OP DE BRES VOOR ALLE BANDS! 01180-23475 Popmuziek maken kón heel gezellig, opwindend, spannend en boeiend zijn. Er gaat toch niks bo ven de kick van een goed optreden zeker? Een lekkere song schrijven, een oerstrakke drum en een loeiende gitaarsolo die gaat als de brandweer? Zeer juist. Popmuziek is "fun": zo is het gebo ren en zo hoort het te blijven. Maar: popmuziek is ook business. Soms zelfs harde business, óók in Zeeland. En dan zijn er ook mensen die beweren dat popmuziek kunst is, en serieus genomen moet worden. En blijft het dan ook nog leuk? Het Zeeuws Popoverleg - mede-verantwoordelijk voor dit boekje - denkt van wel. Popmuziek kan heel goed leuk blijven en zichzelf tegelijkertijd helemaal serieus nemen. Met dat idee voor ogen werkt het Zeeuws Popoverleg aan activiteiten gericht op de popmuziek in onze provincie. Om het eens kort en bondig te zeggen: het Zeeuws Popoverleg wil werken aan een beter klimaat voor de popmuziek in Zeeland. Daarom verleent het Popoverleg medewerking aan de half-jaarlijkse inven tarisatie (die door het Zeeuws Servicebureau voor Jeugd- en Jongerenwerk wordt verricht) van bands in Zeeland. Die informatie wordt gebundeld in het Zeeuws Popinfoboek. Je hebt het nu in je handen. Het Popinfoboek vindt zijn weg naar alle Zeeuwse podia, maar ook naar adressen buiten de pro vincie. Zo wordt geprobeerd vraag en aanbod bij elkaar te brengen. Dat werkt: naar aanleiding van dit boekje worden wij veel gebeld met vragen om informatie over Zeeuwse bands. En Zeeuw se bands houden er optredens aan over. Het Zeeuws Popoverleg geeft ook een eigen nieuwsblad uit: "Noot". Het verschijnt 5 x per jaar, dit jaar voor het eerst ook met een zomer festivalspecial in een reuze-oplage van 5000 exemplaren. Wil je "Noot" ook ontvangen? Een telefoontje naar ons adres is voldoende om het voortaan in de brievenbus te laten glijden. En het Zeeuws Popoverleg doet nog meer. Zeeuwse podia worden gestimuleerd om bands uit Zeeland te boeken. Die podia krijgen daarvoor subsidie van de Provincie Zeeland. Zo ook popfes tivals waar Zeeuwse bands de hoofdmoot van het programma vormen, t'ls maar dat je 't weet! Zo wel bands óls podia kunnen daar hun voordeel mee doen. Het Popoverleg wil bands ook helpen om beter te worden. Een betere "sound" te bereiken, betere demo's te maken, de publiciteit beter te regelen zodat je vaker geboekt wordt. Daarvoor worden regelmatig cursussen en workshops georganiseerd, dankzij subsidies van de Provincie hoeven deelnemers daarvoor niet het volle pond te betalen. Zo kunnen we nog wel een poos doorgaan. Dat doen we nu maar niet, want vaak is het beter om op gerichte vragen gerichte antwoorden te geven. Dus: als je meer wilt weten, neem dan contact met ons op! Er zijn natuurlijk bands en bandjes die denken dat ze helemaal alleen en op eigen kracht de top kunnen bereiken. Die wensen we 't allerbeste, en veel succes. Voor alle andere bands proberen wij een service-organisatie te zijn die, op allerlei manieren, op de bres staat voor betere popmuziek in Zeeland. Hopelijk komen wij elkaar nog vaak tegen! 3 Hoe kom je in contact met het Zeeuws Popoverleg? Het Zeeuws Popoverleg vind je (nog) niet in het telefoonboek. We zijn geen organisatie met een ei gen kantoor en telefoonnummer (laat staan een fax). Voorlopig wonen wij in bij anderen, vandaar dat we hier die telefoonnummers geven: Dit is het nummer van het Zeeuws Servicebureau voor Jeugd- en Jongerenwerk. Hier kun je te recht met alle vragen die gaan over bands en podia, en of over het Popinfoboek zelf. Hier staat de computer met alle gegevens erin! Je kunt vragen naar Farida Winter of Monique Royen. Het adres van het Servicebureau is: Roozen burg laan 89a, 4337 JB Middelburg. Voor alle andere vragen over popmuziek moet je bellen: 01180 -82650. Dit is het nummer van Hubert Leeman, die werkt bij de Zeeuwse Culturele Raad en contactper soon is voor het Zeeuws Popoverleg. Het postadres van het Zeeuws Popoverleg is: Postbus 407, 4330 AK Middelburg. Voor de volledigheid! De volgende personen maken deel uit van het bestuur van het Zeeuws Popoverleg: Jan Koopman voorzitter Paula Dekker vice-voorzitter Peter Wessel secretaris Carlos de Smit Frank Balkenende Ad Boonman Ron Konings Farida Winter Loop je één van hen tegen het lijf, dan kun je ze natuurlijk aanspreken over allerlei zaken in ver band met de Zeeuwse Popmuziek. Aarzel niet om contact op te nemen! We zijn er voor jou, maar we kunnen niet zonder jou 4

Popinfoboek | 1990 | | pagina 3