STICHTING t)(\yv ZEELAND OP DE BRES VOOR ALLE BANDS Thyrus fff Of je nou in een death-metal band speelt of je kickt op jazzrock: je kunt terecht bij de Stichting Popmuziek Zeeland voor dienstverlening en informatie. Of het nou gaat om informatie over loonbe lasting en sociale premies, of je bent op zoek naar een betaalbare oefenruimte: de Stichting Pop muziek Zeeland wil graag proberen je verder te helpen. De Stichting Popmuziek Zeeland is opgericht om voor de belangen van Zeeuwse popbands op te komen, en om te werken aan een beter klimaat voor de Zeeuwse pop. Popmuziek in Zeeland? Jazeker! Er bestaan in onze provincie zo'n honderd bands. Zeker 25.000 mensen komen jaarlijks in Zeeland op concerten en festivals af. Popmuziek is "fun": zo is het ge boren en zo hoort het ook te blijven. Maar helaas is dat niet alles. Popmuziek is ook business. Er komt heel wat bij kijken voordat je een goed nummer in elkaar hebt gezet en er komt ook heel wat bij kijken voordat je een optreden hebt afgewerkt waar je zelf - en het publiek - helemaal tevreden over kan zijn. En dan praten we nog maar niet over Landelijke Roem of Het Grote Geld, hoewel.... ook het geluk zit vaak in een klein hoekje!! De Stichting Popmuziek Zeeland zet zich actief in voor een spetterende en veelzijdige Zeeuwse popscene. Dat doen we op verschillende manieren: - Informatie Het Popinfoboek; Noot, nieuwsblad voor de Zeeuwse popmuziek; (binnenkort) de Zeeuwse pop-info telefoonlijn. - Dienstverlening Hulp en advies bij allerlei problemen die je als band kan tegenkomen, van BUMA tot oefenruim te-prijzen. - Cursussen en workshops Eik jaar een aantal praktische cursussen zoals: het werken in de studio, licht- en geluidtechniek, podiumpresentatie, componeren/arrangeren, zangtechniek. en natuurlijk: - optredens De Stichting Popmuziek Zeeland regelt zelf geen optredens. Maar elk jaar worden provinciale subsidies gegeven om optredens van Zeeuwse bands op Zeeuwse podia en festivals mogelijk te maken. 4

Popinfoboek | 1991 | | pagina 3