12 13 Popinfoboek Zeeland 1995 op het repertoire staan, m.a.w. jong en oud komen aan hun trekken. Passé partout is geen oorverdovende band, maar een kwaliteitsorkest met vooral dansbare mu ziek, waarbij het volume aan de zaal wordt aangepast. Op het repertoire staan: foxtrot, disco, pop, top-40, country en natuurlijk ook zuid-amerikaanse nummers. Contactpersoon: Leo van de Ketterij Omloop 22 4336 JH Middelburg 01180-26341 RAZORBLADE Blues/rock Zang/gitaar, zang/bas, gitaar, drums Razorblade uit Sas van Gent is in maart 1991 opgericht door de huidige bassist en drummer van de band. Eind 1992 volgde een demo met eigen composities. Na het optreden van Rock around the Bridge '94 besloten de originele oprichters van Razor blade een nieuwe muzikale wég in te slaan onder dezelfde naam. Bij de huidige Razorblade hebben de pop-rock covers plaatsgenomen voor blues/blues-rock/rock covers. Hierbij moet gedacht worden aan Rory Gal lager, ZZ Top, etc. Contactpersoon: J.P. Vinke Ondiep 101 3552 ED Utrecht 030-422198 RODI DEAN Southern Rhythm Blues Rodi Dean Zang en gitaar, gitaar, hammond en piano, bas, drums Opgericht in januari 1990, gaat Rodi Dean alweer zijn zesde levensjaar in. Ooit begonnen met powerpop-invloeden groef Rodi dean jarenlang fanatiek in de richting van zijn bluesy roots, onderwijl de podia afschuimend. Covers van Muddy Waters, Howling Wolf en Elmore James worden met bezieling uitgevoerd middels whisky- gevlekte vocals, scheurende Fender-gita- ren, een kreunend Hammond-orgel en een rete-strakke ritme-sectie. De lange felle live-sets worden texaans gekleurd door de songs van Stevie Ray Vaughan, Smokin'Joe Kubek, Johnny Winter, Lonnie Mack, Del- bert McClinton en The Fabulous Thunder- birds. Popinfoboek Zeeland 1995 Daar nog bovenop komen de eigen num mers, de southern rhythm blues die moeiteloos opgaat tussen de covers; alles wordt opgediend met één en dezelfde bezetenheid en oprechte liefde voor de blues.... Contactpersoon: Jeroen van 't Leven Schuithaven 9 4301 HCZierikzee 01110-20001 RUSTY PAWN Hardrock/grunge Zang/gitaar, bas, drums Rusty Pawn Rusty Pawn is een driemansformatie uit Beveland/Walcheren. Hun muziek is te omschrijven als een synthese tussen oude en nieuwe stijlen: progressieve hardrock, zoals de band het noemt. Het is inderdaad wat deze omschrijving doet vermoeden een bonte mengeling van uiteenlopende nummers en stijlen die zorgen voor een bepaald niet saai repertoire. Het eigen werk onstaat uit de creatieve kronkels van de gitarist/componist/zan ger/tekstschrijver Edwin Theenaart, de ritmesectie bestaande uit Dirk-Jan Balke nende en Patrick Nelis, respectievelijk op drums en bas, vult gedienstig aan. Teksten als 'Baby I love you' zal je bij Rusty pawn zeker niet gauw horen: eerder zijn ze kri tisch aangelegd en snijden ze onderwer pen aan als de aftakelende wereld om ons heen, het milieu, politiek, geloof, schei ding, modern despotisme en algemene leeghoofdigheid. Contactpersoon: Edwin Theenaart Dorpsstraat 64 4474 AG Kattend ij ke 01192-2329 SCALOWAY Progressieve metal Zang, gitaar, keyboard/gitaar, bas, drums Vijf muzikanten met een verschillende achtergrond maar een gemeenschappelijk muzikaal streven. Ze weten hoe hun mu ziek moet klinken: rauw - subtiel - heftig - ingetogen. Agressieve gitaarpartijen door weven met frisse synthesizerklanken. Donkere bas, denderend strakke drums en heftig gezongen teksten. Eigentijdse pro gressieve metal met invloeden uit heden en verleden. Contactpersoon: Jan Piet Hoogerwerf H offerstraat 16 4301 GJ Zierikzee 01110-16589

Popinfoboek | 1995 | | pagina 8