14 15 Popinfoboek Zeeland 1995 SWEET DREAMS Pop/rock Zang/keyboard, gitaar, bas, drums Sweet Dreams is een poprockband die ongeveer twee jaar geleden is opgericht door toetsenist Erik van Giesen. Door de uiteenlopende muzieksmaken van de mu zikanten is de stijl van de muziek zeer apart geworden. Alles komt aan bod: van ballades tot rock, van blues tot ska, sa menzang en af en toe zelfs klassiek met een beetje humor erin. Kortom: eigenlijk teveel om op te noemen. Dit moet je ho ren en meemaken! De band speelt uit sluitend eigen werk waarvan de muziek wordt geschreven door Erik van Giesen en de teksten door Martine Ton. Ook gitarist Mark Dobbelaar houdt tekent voor een deel van het repertoire. Contactpersoon: Erik van Giesen Kreupelstraat 9 4561 CR Hulst 01140-10467 - Screaming Meaning SCREAMING MEANING Grunge/metal zang, zang/gitaar, bas, drums Spontaan en vol enthousiasme hebben is in het voorjaar van 1993 Screaming Mea ning opgericht. Een voorbeeld van een jonge band, beïnvloed door o.a. Metallica, Rage Against the Machine, Nirvana en andere grunge- en metalbands. Wel speelt de band, met leden tussen 15 en 17 jaar oud, voornamelijk eigen werk afgewisseld met een aantal covers. Screaming Meaning haalde al meermalen de krant en in de cember 1994 werd een live-optreden ge daan bij "the Magic Friends" op Radio 3, waar enkele dagen eerder een nummer van de eerste demo was gedraaid. Deze demo "Pleasurehunt" bestaat uit 6 eigen nummers en is in oktober 1994 uitgekomen. Contactpersoon: Mark Nijssen Ovezandseweg 3 4436 RE Oudelande 01104-8388 SWINDLE Punkrock classics Gitaar/zang, bas, drums In een razend tempo wordt de ene na de andere punkrockclassis op het publiek afgevuurd. Popinfoboek Zeeland 1995 Swindle foto: Bert v. Leerdam Een strakke set van 20 nummers wordt in een krappe 40 minuten afgewerkt. Het publiek pogoot en voert massale stage- dives uit. De band hakt en ragt en gaat door het lint. Een tweede set of een toegift volgt tenzij de zaal al door de ordedienst is ontruimd. Het publiek is jong (+17 jaar). Een paar oude punkers staan stil ge nietend langs de kant en zingen de voor hen bekende nummers mee. Over de muzikanten: Jaap (gitaar, zang) richtte in 1977 de punkband Monroe op en bracht in 1978 de cultsingle "Polio for the people" uit, die wegens kwetsende hoes negatief in het nieuws kwam (Alge meen Dagblad, Nieuwe Revue). Henk (drums) had tot november 1992 nog nooit achter een drumstel gezeten. Drumt nu sneller dan zijn eigen schaduw. Rijk-Jan (bas, zang) vernielde zijn platen van de Rolling Stones en Status Quo na het horen van de Sex Pistols en raakte na zijn roerige punkperiode 10 jaar geen bas meer aan. Demo's: "Live in 1993" en "It's a rip off". Op 4 november 1994 verzorgde Swindle een live concert voor TV1 serie "Help" in de Arena te Amsterdam. Contactpersoon: Rijk-Jan Koppejan Oud Arnemuidsvoetpad 24 4332 AP Middelburg 01180-35166 TROUBLE IN PARADISE Nederrock Zang/gitaar, gitaar, bas, drums Trouble in Paradise werd opgericht in no vember 1993 als nakomeling van de Mid delburgse nederrockband Ongunstig. In mei 1994 deed Trouble in Paradise mee aan de Zeeuwse voorronde van de Kunst bende en werd daar de winnaar van de derde prijs met het nummer "Narrow- minded" - hun eerste optreden en het nummer was in nog geen half uur ge schreven! In juni kwam hun eerste demo uit, eenvoudig weg "Trouble in Paradise" genaamd met daarop bijna drie kwartier live nummers. Het repertoire van Trouble in Paradise bestaat voor ruim de helft uit eigen nummers en de rest covers van o.a. Claw Boys Claw, Beat Cream, Fatal Flo wers en Burma Shave. Contactpersoon: Carlo Smolders Joh. Postkwartier 62 4333 EG Middelburg 01180-34480 THE UNDERDOGS Blues/rock/funk Zang, gitaar, bas, drums The Underdogs is een jonge band met blues, rock en funk invloeden. De gemid delde leeftijd is 18,5 jaar.

Popinfoboek | 1995 | | pagina 9