opinfoboek Zeeland 1997 oekingen en informatie: t.Southern RstB Dpril Grote Markt 8b •361 AK Goes >113-252884 CALEMODÉLS Britpop !ang/tamboerijn, zang/gitaar, bas7 Irums. Jadat Drowning Accidents,vrijwel iirect na het uitbrengen van hun lebuut single-CD uit elkaar knalde, ;ingen gitarist en bassist op zoek naar en nieuwe uitdaging. Die werd snel [evonden in de vorm van een geza- nenlijke passie: Engelse pop, van The imiths via Ride tot Blur en Suede. Dat /as in de zomer van '95 en nog nie- nand op het Europese vasteland had )oit al van Oasis gehoord. We zijn nu wee jaar verder, de tijd is rijp voor Iritpop! En ScaleModels is de eerste >and die ook Brits klinkt. )e groep schrijft intelligente en afwis- ;elende liedjes. Live is de band aan- itekelijk, enthousiast en dansbaar. Dat 'ond de jury en het publiek van de Zeeuwse Belofte 1997 ook. Scale- models won het popconcours en een :icket voor de finale van de Grote 5rijs. kiekingen en informatie: ,eo Meijaard Dl 18-640968 SECRETS Sixties zang, zang, zang/gitaar, zang/bas, gitaar, viool/mandoline/mandola, drums Secrets bestaat uit musici die al een tijdje langer meedraaien in het Zeeuwse circuit. In een periode waar in veel artiesten de draad van vroeger weer oppakken leek het de mensen van Secrets niet gek wat materiaal van vroeger te recyclen. Er werd een lijst gemaakt met de mooiste nummers van de verschillende vroegere bands en hiervanuitgaand kwamen er al snel nieuwe nummers bij. Degenen die de band reeds zagen en hoorden om schreven het geluid als 'sixties'; een geluid waar Secrets niet bewust aan gewerkt heeft, maar waar ze zeker niet ongelukkig mee zijn. Boekingen en informatie: Peter Wessel J.A. v/d Goeskade 53 4461 BY Goes 0118-613097 SEPTEMBER '80 Hardrock Zang, zang/gitaar, bas, drums. September '80 geniet sinds de jaren tachtig in Zeeland en daarbuiten be kendheid door vele optredens. De op walmende bierzalen toegesneden recht door zee rock en de opvallende podiumact van gitarist ]an de 16 Popinfoboek Zeeland 1997 Quelery stonden in vele clubs en op menig festival garant voor puur rock plezier. Naast eigen engelstalig werk brengt de groep ook covers van acts als Ted Nugent, The Free en AC/DC. September '80 heeft tot nu toe vier demo's gemaakt waarvan de laatste "September'80" heet. Leuk detail hierbij is dat deze demo "Demo van de maand" werd op radio Flakkee. Naast op de demo's zijn de mannen ook met twee, eigen, nummers te horen op de herinnerings-CD van Kafé Domburg [25 jarig bestaan]. Boekingen en informatie: Jan Kuipers Albardastraat 11 4463 VZ Goes 0113-215137 op de compilatie CD "Coming Popstars 1995" terecht zou komen. Sindsdien is er bijna geen [Zeeuws] festival geweest waar Sure As Heli niet heeft gespeeld: Mosselrock, School's out, Klomppop, Vrijbuiterfestival etc,etc. Eind '95 werd de band uit geroepen tot meest belovende band van Zeeland in "De Zeeuwse Belofte". Hierdoor kon de groep deelnemen aan de Grote Prijs van Nederland, afgelopen september 1996. En niet zonder succes: de derde plek! Boekingen en informatie: Paul Bukkens Ter Doestwei 4 4464 BR Goes 0113-220654 SURE Rock Zang/gitaar, zang/mondharmonica/per cussie, gitaar, bas, drums. Sure As Heil is begonnen in 1990 en presenteerde de eerste demo een jaar later. Hierna begon de band ingang te krij gen in rockcafés en jeugdsociëteiten. In 1993 won Sure As Heil de, Zeeuwse voorronde van een band competitie georganiseerd door Veronica. Een half jaar later werd de band vierde in de landelijke finale, in '93 werd een derde demo opge nomen waarvan een nummer in '95 TRIBES Dimrock Zang/gitaar, gitaar, bas, achter grondzang, drums. Een groepje 'oude rotten' in het vak kwam het spelen van covers enigzins de keel uit. Zanger/gitarist Jayson Bouwens bracht verlichting in de vorm van prachtig eigen werk. Onder het motto 'niet lullen maar spelen' werd er keihard gerepeteerd tot alle num mers van A tot Z in het, hoofd en in de vingers zaten. Een paar try-outs werd succesvol afgesloten en om zaaleigenaren en radiostations ent housiast te maken werd een 17

Popinfoboek | 1997 | | pagina 9