9 INR105 2C22 Ad in de klas, 1984 Trees van Herpen Aartsverzamelaar Wie Ad thuis bezoekt weet meteen wat het woord aartsverzamelaar betekent. Waar je kijkt zie je boeken, stapels, reeksen, in de kast, op tafel, op de vloer. Bij elk onderwerp dat ter sprake komt weet hij feilloos een tekst of illustratie te vinden in een boek uit de voorraad om hem heen. Eenkennig is hij daarbij niet, over alle interessegebieden is wel iets te vinden in die verzameling. Maar dat is nog niet alles, ook het aantal cd’s is indrukwekkend, kasten vol, om maar binnen het geheel.” Anekdotes over specifieke leerlingen, collega’s of situaties noemt Ad niet. Ook het feit dat hij zijn eigen drie kinderen als leerlingen had is geen aanleiding voor een smeuïg verhaal. Een medeleerling van zijn zoon vond ooit wel dat hij en Meneer Van Kuijk zo raar tegen elkaar deden, tot hij er achter kwam dat ze dezelfde achternaam hadden en dus wel vader en zoon moesten zijn. Vrijwilliger Naast leraar is Ad altijd een betrokken lid van de samenleving geweest en is hij dat nog steeds. Hij was onder andere bestuurlijk actief voor het Nederlands Genootschap van Leraren, voor de tennisclub, voor maatschappelijk werk, voor de stichting maatschappelijke activering, de cliëntenraad van de Stelle en veel meer. Zijn grootste belangstelling ging echter uit naar kerkelijk vrijwilligerswerk. De vernieuwingen in de maatschappij en in het onderwijs gingen ook niet voorbij aan de kerk met de komst van veranderingsgezinde personen als Omer Gielliet en Jos Pirenne. Ad was al lid van het kerkkoor maar breidde zijn betrokkenheid uit door lekendiensten te organiseren en te leiden of uitvaartvoorganger te worden in kerk en crematorium. Als voorganger in zo’n lekendienst verzorgde hij ook de preek, een eigen verhaal op basis van het door het bisdom aangedragen materiaal. Nog steeds maakt hij deel uit van de parochieraad maar sinds de kerkenfusie in de regio zijn veel activiteiten anders georganiseerd. Ad en Elvis bij gelegenheid van de presentatie van het boek over de reis van zijn vader. manager geworden van de beroemde Elvis Presley. Brieven van zussen en broers bleven onbeantwoord totdat Ad in 1961 een brief schreef in het Engels. Daar reageerde ‘de kolonel1 wel op. Als gevolg daarvan reisde Ad’s vader naar de V.S. om zijn broer terug te zien. Rondom de lancering van de film werd Ad meermaals geïnterviewd als de Nederlandse connectie met Colonel Tom Parker, al heeft hij zijn oom nooit in levende lijve ontmoet. REÜNiSEENUERENiGiNG ZWiNCCLLEGE I te zwijgen over de verzameling dinky toys. Natuurlijk komt ook het boek over Elvis tevoorschijn. Dit jaar bracht Warner Brothers de film ‘Elvis’ uit met een grote rol voor zijn, door Tom Hanks vertolkte manager Colonel Tom Parker. Die Tom Parker heette in werkelijkheid (An)dries van Kuijk en was een oom van Ad. Dries van Kuijk vertrok in 1929 naar de Verenigde Staten en zijn familie hoorde niets meer van hem totdat een tante van Ad zijn foto ontdekte in een tijdschrift. Oom Dries was de

Reünistenblad Zwincollege | 2022 | | pagina 11