18 Directeur Kentekenloket Rens Klaasse Met oud klasgenoten Nike Cruson en Jack Puyenbroek een databank met tellerstanden beheerd. Omdat de autohandel steeds internationaler is geworden bleek dat zonder een wettelijke verankering het doel uiteindelijk niet haalbaar was. Vanaf 2004 hebben we daarom een politieke lobby gevoerd. Het resultaat was dat de overheid, via de RDW (Rijksdienst Wegverkeer), de uitvoering op zich heeft genomen. Daarmee was mijn rol ook ten einde. Uiteindelijk voor jezelf begonnen Het was best lastig om te starten als kleine zelfstandige maar ik heb het er toch op gewaagd. Thans ben ik o.a. directeur van Kentekenloket, een concept voor autobedrijven, waar burgers en bedrijven voertuigen kunnen tenaamstellen en overschrijven. En ik ben nog steeds actief voor Tech360, een concept voor universele, niet merk-gebonden autobedrijven, dat hen instaat stelt de meest moderne auto’s te kunnen onderhouden. Nog even terug naar je schooltijd op het KWL. Welke leraren zijn je bijgebleven? Meneer Louws kwam op een grijze Mobylette naar school. Hij gaf prima les en gebruikte ook goede wiskundeboeken. De leraar Frans de heer van Eck rookte pijp en reed in de babyblauwe Renault 4. Helaas moest ik Frans laten vallen omdat dat roostertechnisch niet te combineren was met natuurkunde. Extra vakken waren in die tijd nog niet mogelijk. Een andere interessante leraar was Hubert Biezeveld. Die kreeg nieuw practicum. Daardoor ging natuurkunde leven. Hij was lid van de PSP en pacifist. Dat had hij ook een keer laten blijken in een proefwerk met een vraag over vallende bommen. Daar kwam van ouders nogal wat reactie op. De rector heeft toen ingegrepen en in de zomer van 1973 is hij weggegaan. Jammer, want hij was een bevlogen onderwijsman die je als leerling uitstekend wist te motiveren. Daardoor ga je een vak ook leuk vinden. Hij heeft daarna nog veel prachtige leerboeken over natuurkunde geschreven. Sur 'eau calme de mon age Terugkijkend met deze mooie woorden van Charles Aznavour in gedachten. Ik heb de middelbare school niet als de allerleukste periode ervaren. Voelde me een beetje een buitenbeentje doordat ik niet in de streek was geboren. Dat lag ook wel aan mijn karakter. Tijdens die periode leerde ik zeilen en werd in de vakanties zeilinstructeur in Friesland. Nu ik niet meer in Zeeland woon, maar er wel regelmatig terugkeer, heb ik de streek op een andere manier leren waarderen.

Reünistenblad Zwincollege | 2022 | | pagina 20