IN GESPREK MET RNDRÉ OBRIE 28 Een nieuw begin André werkte na zijn studie nog enkele jaren in het bedrijf van zijn vader ”Obrie Zeevisgroothandel”. Maar is in 1993 van huis uit (het ouderlijk huis van zijn vader en moeder, waar hij nog steeds woont) begonnen met zijn eigen 1-mans bedrijfje op het gebied van potgrond, meststoffen, graszaad en gewasbeschermingsmiddelen. André: ”het was hard werken en in het begin verdiende ik eigenlijk het zout in de pap niet”. Aanvankelijk werd er een opslagruimte gehuurd bij het vroegere aardappelbedrijf de Feijter in Breskens. Na opzegging van de huur verhuisde André naar Schoondijke waar hij in 2015 een dubbel pand (de vroegere brandweerkazerne) aan de Nieuwe Havenweg 5, te Schoondijke van de gemeente overnam. Wat is de hoofdvestiging? André: ”De hoofdvestiging is in Schoondijke en onze belangrijkste verkoopkern is België, in Brussel hebben we ook nog een kantoor en in Frankrijk nog een kleinere afdeling. In totaal werken er in de drie vestingen 10 werknemers. Daarnaast doen we zaken met sommige Arabische landen en in Zuid Amerika. Bestellingen die ver weg moeten worden meestal met containers via de haven van Rotterdam verscheept”. André is eigenaar en directeur van het bedrijf VACQ*. André vertelt: "VACQ is opgericht in 1994 en bestaat dus al bijna 30 jaar. We hebben ons altijd toegelegd op kwaliteitsproducten tegen een eerlijke prijs, als één van de weinige overgebleven zelfstandige aanbieders van potgronden, meststoffen, graszaden en gewasbescherming. Op de markt in de Benelux, richten wij ons op een hoog niveau van kwaliteit en service. Humuforte is onderdeel van moederbedrijf VACQ. De biologische en ecologische lijn van het merk Humuforte richt zich op de tuinier, die op zoek is naar kwaliteit en met respect voor de natuur. De werking van de producten van Humuforte is wetenschappelijk bewezen, waardoor er een natuurlijke balans wordt verkregen. Deze meststoffen bevatten geen schadelijke toevoegingen voor mens, dier en milieu. Naast potgrond en meststoffen leveren we ook bodemverbeteraars, bodembedekkers zoals, cacaodoppen en boomschors. Wie is André Obrie André is geboren in 1966 te Oostburg (ziekenhuis) en is opgegroeid in Breskens waar hij ook naar de Openbare basisschool ging. Hij heeft altijd nog goede herinneringen aan meester Jan Robijn (oud-directeur van de OBS). Na de lagere school ging hij naar het KWL in Oostburg. Zijn vervolgstudie was Economie en Management aan de universiteit van Antwerpen en in Zwitserland. Zijn diensttijd bracht hij door bij de Marine, geen boot gezien want hij was vrachtwagenchauffeur. Uit een eerder huwelijk heeft André een dochter, Marie-Claire, die nu ook in de zaak werkt.

Reünistenblad Zwincollege | 2022 | | pagina 30