34 Jan I. Pleijte Adrie Leenhouts en Wim Bruynooge Adrie Leenhouts Adrie Leenhouts Keijmel*, na een periode van 20 jaar als hoofdredacteur van het voormalig Contactblad. Het was een feestelijk gebeuren. Het eerste vernieuwde Contactblad werd aan Jaap Keijmel aangeboden. Ook werd hem een bronzen beeldje overhandigd. Een schrijver op een kruk, die de laatste hand legt aan zijn laatste werk. De oud-voorzitters, Adrie Versprille, Rinus Leenhouts, Jaap van Iwaarden, Jan Quist, Peter Ploegaert en Jan Leenhouts, waren die avond goed vertegenwoordigd om Jaap Keijmel persoonlijk te bedanken en waar Jan Leenhouts de opmerking maakte: ‘Als het brons niet zo duur was, zou ik het huidige bestuur vragen om Jaap in brons voor het Zwin College te plaatsen.” Een muzikale omlijsting door de leerlingen van het Zwin College droeg bij aan de presentatie van het vernieuwde Contactblad en het afscheid van Jaap Keijmel. Als terugtredend voorzitter mocht ik die avond de nieuwe voorzitter Adrie Leenhouts voorstellen. Een belangrijk feit was de toetreding van de Christelijke Ulo en het Landbouwonderwijs tot onze Reünistenvereniging. Met deze stap werden alle vormen van Helaas is Jaap Keijmel in augustus j.l. overleden. voortgezet onderwijs in West-Zeeuws- Vlaanderen onder één dak verenigd. Hiermee kreeg de grote reorganisatie uit de periode 2005-2007 een soort verlengstuk. Verder vind ik het persoonlijk bezorgen van ons Contactblad in West-Zeeuws- Vlaanderen, door de commissieleden, zeker het vermelden waard. Ieder lid kreeg een bepaald traject toebedeeld. Uiteindelijk hebben we dit project stopgezet. Eén van de redenen was het niet gelijktijdig ontvangen van het blad door de leden. Het doel van onze vereniging is natuurlijk het organiseren van reünies. Elke commissie heeft verschillende reünies georganiseerd. Ook waren er een paar grote gezamenlijke reünies voor alle leden van de vereniging. Verder wens ik de nieuwe voorzitter veel succes toe. Het dalend aantal leden vereist ieders aandacht en inzet. Tot slot roep ik alle leden op om ideeën betreffende de vereniging of, in ruimer verband, betreffende West-Zeeuws- Vlaanderen kenbaar te maken. Ons blad of andere bladen in de regio zijn hiervoor de geschikte instrumenten. Tot een volgende keer. Als commissielid van het landbouwonderwijs bezocht ik vanaf 2014 regelmatig de vergaderingen van de Zwin Reünisten Vereniging. Je raakt ook geïnteresseerd in het totale gebeuren rondom de vereniging en laat blijken dat je het wel een leuke club vindt. Dat blijft zo totdat je in een gezellig samenzijn na een vergadering uit je mond laat vallen dat je wel iets meer voor de vereniging wilt doen. Dat was zeker niet tegen dovemans oren gezegd en ik werd dan ook direct aangesproken door de toenmalige voorzitter Adrie Leenhouts. Voordat ik goed en wel besefte wat er ging gebeuren zat ik ook al bij de redactie van het Contactblad dat geleid werd door Wim Bruynooge. Gedrieën gingen we dan voor de laatste aanpassingen naar Drukkerij Durenkamp in Aardenburg. Toen daar de druk van de ketel was gaf men aan dat het de gewoonte was om af te sluiten met een speciaal biertje. Liefst op het terras bij Hotel Bistro Rudanna Castra in Aardenburg. Nou ben ik niet vies van een speciaal biertje, dus gingen we naar de afgesproken plaats. Na twee biertjes (om op twee benen te kunnen staan) kwam het hoge woord er bij voorzitter Adrie Leenhouts uit: “Ik zou goed in het team passen als ik hem op zou volgen.” De voorzitter van de redactiecommissie kon dit zonder meer beamen. Voordat ik bij wijze van spreken maar kon reageren had ik volgens Adrie al ja gezegd tegen het voorstel. Daar bleef het echter niet bij, want redactievoorzitter Wim gaf aan dat ik het redactievoorzitterschap er nog wel bij zou kunnen doen, omdat het werk daarvoor best meeviel. Ik heb nog dikwijls teruggedacht aan die morgen op dat terras wat ze daar ADRIE LEENHOUTS, voorzitter van 2010 tot 2016 LAU OOSTHOEK, voorzitter van januari 2017 tot april 2022

Reünistenblad Zwincollege | 2022 | | pagina 36