UCCRWCCRD 2 Geachte Leden van de reünistenvereniging ”Zwin College” V'. - Met als doel het bevorderen en in stand houden van het contact tussen oud-leerlingen, leraren en oud-leraren van de voormalige scholen is in 1968 de reünistenvereniging Zwin College opgericht. Hiertoe behoren de voormalige scholen uit West-Zeeuws- Vlaanderen met diverse namen: huishoudschool, ambachtsschool, technische school, Rijks H.B.S., KWL, St. Eloy, ULO, de Lagere Landbouwschool, de Rijks Middelbare Landbouwschool en de Landbouwpraktijkschool. Tot op heden heb ik tweemaal, als oud-leerling van het voormalige St. Eloy tussen 1973 en 1979, een reünie mogen meemaken van mijn ‘vroegere middelbare school’ en met veel plezier en genoegen kijk ik op beide gebeurtenissen terug. Een grootschalige reünie aan het eind van de vorige eeuw in een grote tent op het terrein van de oude sportvelden van ’t Zwin aan de Nieuwstraat (met leerlingen van alle (voormalige) scholen in de streek) en een aantal jaren later een reünie van het oude St. Eloy. Geweldig om klas- en schoolgenoten én leraren van vroeger weer te ontmoeten, herinneringen van vroeger op te halen en te horen hoe het hen in het leven is vergaan. Het zal dan ook niemand bevreemden dat mijn reactie in eerste instantie positief was toen, een jaar of zes, zeven geleden, oud-collega Adrie Leenhouts, vanuit zijn toenmalige rol als voorzitter van de reünistenvereniging van het Zwin College, me vroeg of ik belangstelling had om in het bestuur van de reünistenvereniging plaats te nemen. De reünistenvereniging was op zoek naar nieuwe bestuursleden en, doordat ik al jarenlang als docent maatschappijleer en decaan havo/vwo werkzaam ben op het Zwin College en ik daarmee veel mensen in de regio ken, zou dit wel interessant voor mij en voor de vereniging kunnen zijn. Sterker nog, in het verdere gesprek dichtte hij mij nog een aantal kwaliteiten toe en Dat het zo lang geduurd heeft voordat ik uiteindelijk in het bestuur plaats neem, heeft voornamelijk met de aard van mijn werkzaamheden, werk in het onderwijs, te maken. Alhoewel we gezegend zijn met een behoorlijk aantal vakantieweken, is het wel zo dat je tijdens die reguliere lesweken altijd op ‘aan’ staat en er dan weinig tijd overblijft voor andere zaken. Wellicht moest ik eerst de leeftijd van 60 jaar passeren, en het besef dat mijn rondde vervolgens af met de conclusie dat ik dan op termijn ook wel voorzitter zou kunnen worden? werkzaamheden in het onderwijs de komende jaren eindig zullen worden, alvorens ik afgelopen winter, na een herhaald verzoek van Adrie, te kennen gaf het zinvol te vinden en graag een steentje wilde bijdragen aan het werk van de reünistenvereniging en daarmee een verbindende schakel te vervullen tussen enerzijds de school (lees: de scholen) en anderzijds de oud- leerlingen en de West-Zeeuws-Vlaamse regio. En dan gaan zaken snel. Een telefoontje van vice-voorzitter Firmijn van de Plasse, een mail van voorzitter Lau Oosthoek gevolgd door een i'i 'C v..

Reünistenblad Zwincollege | 2022 | | pagina 4