MASTERPLAN OOSTBURG EN HET ZWIN COLLEGE K Om w - Maft W veXwflRMïNó- Xj 4 I X Het Zwin College staat voor goed en eigentijds onderwijs met gelijke kansen voor al onze leerlingen. De afgelopen jaren heeft het Zwin College een nieuw onderwijsmodel ingevoerd maar het huidige gebouw voldeed eigenlijk niet aan de eisen van het nieuwe en meer eigentijdse onderwijs. Tevens heeft het Zwin College te maken gehad met een fikse krimp. Het gebouw wat ooit voor ongeveer 1200 leerlingen was gebouwd In Oostburg doet zich nu een unieke kans voor: verschillende grote gebouwen zijn aan vernieuwing toe. ZorgSaam wil en moet investeren in het Gezondheidscentrum Antonius en de ouderenzorg. Datzelfde geldt voor de gemeente Sluis, die in ieder geval het gemeentehuis en het schoolgebouw van het Zwin College moet vernieuwen. huisvest nu 725 leerlingen. Daarnaast vraagt het huidige gebouw jaarlijks veel aan onderhoud en energiekosten. Voor de komende jaren gaat dat om enorm grote bedragen. Dat kost veel geld. Geld wat dus niet naar het primaire onderwijsproces kan. We zijn als school nauw betrokken bij het vormgeven van de plannen en hopen op een positief besluit van de gemeenteraad in het eerste kwartaal van 2023. om krachten te bundelen. Als Zwin College zijn we ervan overtuigd dat de onderwijscampus nodig is voor behoud en versterking van het onderwijs en de kinderopvang in Oostburg en de regio. Het realiseren van de ontwikkeling betekent een toekomstbestendige basis voor onderwijs en kinderopvang aan kinderen. Investeren in de ontwikkeling draagt bovendien bij aan een vitale leefomgeving met voldoende voorzieningen, werkgelegenheid en een aantrekkelijk vestigingsklimaat voor (jonge) gezinnen. Mirjam van Schoonhoven, rector Zwin College Het Masterplan Oostburg is voor het voortgezet Onderwijs in West Zeeuws-Vlaanderen een uitgelezen kans om in samenwerking met het primair onderwijs en de kinderopvang goed onderwijs te garanderen in een doorlopende leerlijn waarbij we elkaar kunnen versterken en het geld wat voor onderwijs bedoeld is ook echt aan onderwijs besteed kan worden. Om het onderwijs- en opvangaanbod in Oostburg en de regio kwalitatief op niveau te houden, is het nodig

Reünistenblad Zwincollege | 2022 | | pagina 6