-17- kwamen elektrische kachels, de verlichting ward aangepast, de zalen werden gerestaureerd, ïn 1973 werd het pand Bellamypark 21 "bij het museum gevoegd. De conciërge kreeg eindelijk een eigen entree en een volwaardige woning tot zijn beschikking. In 1979 Ï980 is er nog veel geïnvesteerd in het museum. Ook werd de achtertuin grondig opgeknapt en werd er centrale verwarming aangelegd., de tentoon stellingszaal werd vernieuwd etc. Een geheel nieuw museum ging de jaren 80 in. Nu zijn we in het jaar 1982 aangekomen en de Vrienden van het Museum die reeds in de archiefstukken van 1885 voorkwamen zijn nu officieel de Vereniging Vrienden van het Vlissings Museum geworden. Dankzij de "vrienden heeft het museum in de loop der jaren veel objecten kunnen kopen, veel voorwerpen zijn in het museum dankzij de giften van de VLÏSSÏNGSE bevolking. Zoals blijkt uit het zojuist gehoorde beknopt historisch overzicht betreffende het museum, heeft de burgemeester van de stad Vlissingen altijd een voorname rol vervuld bij het museum. Het bestuur van de Vrienden heeft da^ ook gemeend deze belangstelling van de zijde van de burgemeester van de stad Vlissingen voort te zetten en te verstevigen in die zin dat wij u, burgemeester Westerhout, het beschermheerschap aanbieden van onze vereni ging. Onze vraag ist Wilt u dit op u nemen? Burgemeester Westerhout antwoordt hierop met een kort en krachtig "ja". De voorzitter dankt de burgemeester en spreekt de hoop uit, dat wij hem nog vele malen in ons midden zien. Als blijk van da^k ontvangt burgemeester

Den Spiegel | 1982 | | pagina 19