19- Het zal öe vereniging niet moeilijk vallen veel werk te hebben. Ik van mijn kant zal als beschermheer altijd mijn best doen u ter zijde te staan, want het Vliss^ngs museum is dat ten volle waard. Dank u." 2. Aanbieding objekt aan de wethouder voor Welzijnszaken, de heer D. Bruinoogeg Alvorens de voorzitter overgaat tot de eerste officiële daad van de vereniging, nl. het aanbieden van de aangekochte broodkar aan wethouder Bruinooge, die deze namens de gemeente Vlissingen in ontvangst zal nemen, geeft zij eerst enige interessante achtergrond informatie over dit objekti Het betreft hier een broodkar, in het verleden in het bezit van de familie Speckens, u allen waarschijnlijk bekend. Met de heer Speckens heeft een van onze leden van het bestuur een gesprek gehad over het verleden van deze brood- kist. De kist is vermoedelijk gemaakt in het begin van de 20e eeuw, door waarschijnlijk de wagemaker uit de Scherminckelstraat. De beschildering is aangebracht door een schilder- uit de Cli jverstraat. Met deze broodkar werd gevent door heel Vlissingen, tot de 2e wereld oorlog. In 1930 kostte een brood 19 cent en een halfje 10 cent. Volgens de heer Speckens kwam het geregeld voor dat de klant de ene dag een halfje kocht, met de mededeling dat de volgende dag wel zou worden betaald. De volgende dag werd er dan niet 2 halfjes afge rekend, maar de klant wilde een heel brood betalen (zodat men 1 cent goedkoper uit was!). In de winter als er veel sneeuw of ijs lag, of bij slecht weer, loonde het schijnbaar de

Den Spiegel | 1982 | | pagina 21