waar straten naar vernoemd zijn. In welke tijd zij leefden, wie en wat zij geweest zijn. Voor de feministen van nu zou het aardig zijn iets te lezen over Betje Wolff. Zij is hier geboren en heeft haar jeugd hier doorgebracht, maar behalve dat er een plein naar haar genoemd is lijkt zij in Vliss^ngen nog steeds "in de ban", want zelfs in het museum kom je haar niet tegen! Misschien zouden de door u genoemde Chinese schoentjes eens met een ander museum geruild kunnen wor den voor iets van Betje? Een idee van mij hoor ik weet helemaal niet of dat wel eens gedaan wordt! Toen ik 10 jaar geleden uit Rotterdam mij in Vlissingen vestigde en het museum bezocht, sloot ik mij gelijk aan bij de "Vrien den". Dat we nu een vereniging zijn geworden en al 150 leden tellen is toch prachtig? Ik vind dat er de laatste jaren in het museum veel ten goede is veranderd. Een schouwburg, concertzaal en een museum zijn belangrijk voor een stad en het laatstgenoemde vooral is een kostelijk bezit waar we trots en zuinig op kunnen zijn. Dat voelde ik vooral goed toen we twee keer een half jaar in Canada mochten wonen en we daar ook musea bezochten! Wat daar te zien was betekende voor ons niet veel» iets over de Indianen en de strijd die daar in de 80er jaren gevoerd is. Er waren wat landbouw werktuigen en huishoudelijke voorwerpen» kle ding, ook uit die tijd, dingen die wij "van grootmoeder" noemen. Er is nog geen geschie denis, het verleden is dichtbij! Wij maakten er bijv. festiviteiten mee van plaatsen die hun 50- of 100 jarig bestaan herdachten! De schilderijen in de musea waren meestal recent en van burgers uit de omgeving. Veel mensen -30-

Den Spiegel | 1983 | | pagina 32