-7~ LANDELIJKE FEDERATIE VAN VRIENDEN VAN MUSEA» Op 12 maart 198^ heeft een delegatie van het bestuur als belangstellende d«plfpnomen aan de eerste algemene vergadering van de Neder lands» Federatie van Vrienden van Musea» in het Singer museum te Laren» Het doel was na te gaan of het voor de Vrienden van het Ste delijk Museum Vlissingen zin heeft zich binnen kort als lid van deze Federatie aan te melden. De musea en soortgelijke instellingen in Nederland dreigen in verontrustende mate de dupe te gaan worden van de huidige drang tot bezuinigingen. Naarmate subsidies en andere traditionele bronnen van inkomsten in omvang teruglopen dan wel niet meer groeien, zal het belong van de verschillende bestaande "Vrien- den"-organisaties toenemen. Meer nog dan voor heen zullen de musea in Nederland op de steun van instellingen als deze zijn aangewezen. In navolging van voorbeelden in het buitenland is daarom een partikulier initiatief tot ont wikkeling gekomen om, in federatief verband, een inniger kontakt van "Vrienden" onderling te bewerkstelligen. Teneinde de leden zoveel mogelijk het beleid te laten meebepalen is voor de Nederlandse Federatie van Musea de verenigingsvcrm gekozen. De Federatie, die los staat van enige over heidsinstantie, stelt zich onder meer ten doel om, door het stimuleren van onderling kontakt en uitwisseling van ervaring en ideeën, een bijdrage te leveren tot het opti maal funktioneren van de "Vrienden"-organisaties De autonomie van de deelnemende organisaties zal onaangetast blijven en de aan de federatie- aktiviteiten verbonden kosten zullen laag ge houden worden. het sekretariaat.

Den Spiegel | 1983 | | pagina 9