-10- herkennen ze zich erin en gaan ze erover nadenken, dit zal niet gebeuren als het beeld 3 meter groot is. Is er een relatie met het beeld en de plaats van het beeld? Het beeld op de boulevard heeft zeker een relatie met zijn plaats want het hoort daar gewoon thuis. Dat beeld zou helemaal niet thuishoren in de binnenstad of in een bos Het is alleen jammer dat ik de plaats van het beeld niet zelf heb mogen uitzoeken, het is me min of meer opgelegd. Ik had het aan de andere kant van de straat willen hebben, nu staat het namelijk tegen de wind in en dat klopt niet. Maar daar mocht het niet staan, jammer! Wat voor kunstvoorwerpen maakt u nog meer? Vroeger maakte ik over het algemeen schilde rijen. Toen ik in Axel woonde deed ik veel figuratief werk, veel portretten. Toen ik in Vlissingen woonde begon ik met het schil deren van landschappen van Zeeuws-Vlaanderen. Ik denk dat ik dat uit nostalgisch oogpunt deed, omdat het me toen pas duidelijk werd hoe mooi de landschappen van Zeeuws-Vlaanderen eigenlijk zijn. Toen pas begon ik te beseffen hoe apart het landschap er daar uitziet, zo apart van kleur en struktuur, zo'n landschap zie je in heel Nederland niet. In Vlissingen ben ik pas begonnen met het maken van beelden. Het beeld "De man met de sigaret" is mijn eerste bronzen beeld. Het was een uitdaging om het te maken, maar dat is ieder stuk dat ik maak, anders hoef ik het niet te maken Welke opleidingen heeft u gevolgd? Ik heb de Kleinkunstakademiede Stadsakademie en de Jan van Eyck-akademie, allen te Maastricht, gevolgd.

Den Spiegel | 1983 | | pagina 12